26 Ekim 2016 Çarşamba
 • Diyarbakır15 °C
 • İstanbul15 °C
 • Ankara2 °C
 • Antalya20 °C
 • İzmir15 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,756
  %0.44
 • Dolar
  3,0719
  %-0.40
 • Euro
  3,3449
  %-0.29
Celal GÜNEY


Stad yapki, daha çok yuhalasınlar

12 Mayıs 2009 Salı 13:23

Diyarbakır'da düğün var kutlama var. Kent dışından bir sürü işadamı, magazin, basın medya, Hükümet erkanı, milletvekilleri ve daha bir çok insan akın akın Diyarbakır'a geldiler. Bu mutlu günümüzde, Diyarın düğününde bizleri onurlandırmak için hepsi yanımızda yeralmak için binlerce kilometre uzaktan buralara kadar geldiler.  Bu yıl büyük bir mucizeye imza atan Diyarbakırspor'un, bu başarısını bütün Türkiye tek şaibeye yer vermeden bizleri ayakta alkışlamak için geldiler.

Buraya kadar herşey iyi hoş güzel. Bakan Mehdi Eker, yıllardır Diyarbakırspor için çırpınır durur, neredeyse bu yıl transferleri bizzat takip ettiğini ve Yakut'a en büyük desteği kendisinin verdiğini, sorunlarla bizzat ilgilendiğini bilmesem asla böyle bir yazıyı yine yazmayacaktım. Sezon içerisinde, bizzat kendisinin birebir ilgilenerek bir çok sorunu çözdüğünü bilmeyen hiç kimse bu kentte yaşıyorum demesin. Bizim işimiz siyaset değil, siyaset sporun çok dışında oluşan bir etkendir. Burada anlatılmak istenen tek şey, sporu siyasetle karıştıracaksak daha nice insanları bu memleketten koparacağız, kimse farkında değil.  Özellikle bu akşam kupa töreninde yaşanan, hem de bu kentin en çok sevilen simalarından, hatta kahramanlarından biri olan Abdurrahman Yakut'un bu isimleri anmasına bile tahammül edemiyorsak,  hiç uzatmayalım bu iş çoktan bitmiştir. Yakut konuşmasında Sayın Bakanımız Mehdi Eker ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Baydemir sayesinde, Diyarbakır'a  Kayseri'de yapılan Kadir Has stadının, Diyarbakır'a yapılacağı müjdesini verirken, Bakan Mehdi Eker'in ve diğer Bakanların özellikle sadece belli bir grup tarafından ıslıklanması ve sadece Baydemir isminde tüm stadın aynı tempoda alkışlaması geceye gölge düşürdü.  Elbette Baydemir alkışlanacak,  buna asla ititraz yok. Peki diğer konukların hele ki, en kötü gününde bu kulübe el atmış, bel vermiş, yardım etmiş kişilerin, hem  Diyarbakır'da, hemde emek verdiği bir şampiyonlukta ıslıklanması bu memlkette bazı şeylerin çok zor değişeceğini bir kez daha bizlere gösterdi. Sayın Bakan çok vefalıdır, eminim ki bu ıslıklara yuhalanmalara rağmen bu kente yardımlara devam edecektir. Peki siz onun yerinde olsaydınız, acaba ne yapardınız biraz düşünmek lazım.

Bir defa sporu gönül verdiğiniz siyasetle karıştırıp, bu kente hizmet etiğini düşünenler, bu gece acaba neye hizmet ettiler oturup düşünmeleri lazım.   Ben sadece bir gecelik bulunduğum kentimde, kendi adıma çok çok üzüldüm. Bu iş ne AKP'li, ne DTP'li işi olamaz, bunun adını koymak bile çok zor. Ben buna bir mantık yürütemiyorum.  Bu memlekete hizmetin bedeli ıslıklanma ve yuhalanma zihniyetiyle daha nereye kadar gideriz işte onu düşünmek bile istemiyorum.  Diyarbakır'a yatırım gelsin, iş gelsin, barış gelsin, kardeşlik gelsin huzur gelsin istiyoruz.. Peki bu böylemi olacak?.  Sporda, bu mutlu gecede bile tahammülerimize engel olamıyorsak işimiz çok zor. Allah Bu memlekete ve burada yaşayanlara kolaylık versin. 

Ne kadar üzüldüğümü anlatamıyorum, dün Mardinkapı'da olan anamın, babamın ve 21 yaşında bu kente kurban olan sevgili abimin mezarını yakın dostlarımla birlikte ziyaret ettim. Kimbilir bir daha ne zaman ziyaret ederim. İçimden derhal bu memleketi  terketmek geldi. Sakın ola kimse beni Akp diliyle konuşuyor, şu bu diye algılamasın. Benim siyasetle asla işim olmaz. Benim tek siyasetim bu yaşıma kadar Diyarbakır oldu, bundan sonra da olur mu? onu şu an bilemiyorum. Sanırım bu şekilde, bu site dahil olmak üzere, bazı şeyleri bir kere daha düşünüp, sizlerden çok çok uzaklara gitmek istiyorum. 

Şampiyonluk bu memleket için gözyaşı döken tüm halkımıza, tüm analarımıza, tüm sevenlerimize armağan olsun. Uzun bir süre, belki de sonsuza dek aranıza dönmemek üzere Hoşçakalın......

Bu siteyi, Diyarbakır'ın sesini duymayanlar, bizim güzelliklerimizi görmeyen, ya da çok çok küçük haberlerle geçiştiren,  ulusal basına inat için, gecemi, gündüzüme, katarak, günlerce, gecelerce  kaldığım uykusuzluk nedeniyle, gündüzleri bir çok yerde uyuklayarak bir şeyler yapmaya çalıştım. İstemiştik ki, Diyarbakırımızın sesi biraz daha gür çıksın, hakkımızı yiyen mahlukatlara karşı yüksek sesle haykıralım, sesimizi çok çok uzakta ki abilerimize kardeşlerimize duyuralım. Demek ki bu kadarmış...( Sevgili Başkan Yakut, hakikaten Yakut kadar değerli kalbine ve yüreğine sağlık, sen görevini, aynen benim içimde yaşattığım Diyarbekir fidanları gibi yeşertmiştin, o güller bugün soldu, Hoşçakal Sevgili Başkan..)

Bu yazı toplam 2905 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com