1. YAZARLAR

  2. Recep ESER

  3. Spor ve Sanatla Hayatlarına Renk Kattılar
Recep ESER

Recep ESER

Yazarın Tüm Yazıları >

Spor ve Sanatla Hayatlarına Renk Kattılar

A+A-

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü tarafından İlimiz Valiliği koordinatörlüğünde 12 ay süren ve SODES kapsamında “SPOR VE SANAT HAYATINA RENK KAT” adında ilimizdeki özellikle Bağlar bölgesinde yaşayan ve risk altında bulunan (Bağlar ilçemiz yoğun göç almış, zor şartlarda yaşamını sürdüren ailelerimizin çok olduğu Diyarbakır'ımızın güzel bir ilçesidir.) İlk Öğretim ve Orta Öğretimde okuyan ve hepsi birbirinden değerli çocuklarımıza sportif, sosyal ve kültürel kurslar düzenlenerek çeşitli aktiviteler gerçekleştirilmiş ve geçen hafta sonu harika bir kapanış töreni ile sonuçlandırılmıştır. Bu kapanış törenine Emniyet Spor Kulübü tarafından özel davet edildiğimi de belirtmek isterim. Bu kapanış törenine iyi ki davet edilmişim ve iyi ki de gitmişim. O kadar güzel bir törendi ki. O çocukların mutluluğu, o ailelerin sevinci, antrenörlerimizin emekleri ve gururu, İl Valimiz, Vali Yardımcımız, Emniyet Müdürümüz, Müdür Yardımcılarımız, Gençlik Spor İl Müdürümüz ve diğer protokolün bu çocuklarımız ve aileleri ile bütünlüğü gerçekten görülmeğe değerdi. Bu ana tanık olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum ve beni davet eden Emniyet Spor Kulübü yetkililerine çok teşekkür ediyorum.

    Bu kurslar kapsamında Basketbol başta olmak üzere Badminton, Voleybol, Tekvando,  Hentbol, Karate, Atletizim, Judo, Satranç, Masan Tenisi, Bağlama ve Gitar alanlarından olmak üzere 12 branşta kurslar düzenlenmiş ve bu kurslara 705 çocuğumuza ulaşılmıştır. Bu çocuklarımızdan 9 branşta 295 çocuğumuz lisanslı sporcu kimliği kazandırılmış ve Emniyet Spor Kulübü bünyesinde müsabakalara katılmıştır. Bunlarla beraber daha bir çok etkinlik yapılmıştır. Spor malzemeleri, bilgisayar eğitimi, aile ziyaretleri, piknikler, konferanslar, vb. daha birçok güzel ve yararlı etkinlik yapılmıştır.

 

    Bu projenin basketbol ayağında ise ilimizin en iyi antrenörlerinden biri olan Kenan BABACAN vardı. 100'e Yakın öğrenci ile en çok katılımın olduğu basketbol branşında Kenan hocam bu çocuklarımıza basketbol eğitimini doğru bir şekilde ve onlara basketbol aşkını aşılamıştır. Bu çocuklarımızı genç erkekler müsabakalarında büyük bir zevkle de izlemekteyiz. Bu evlatlarımız basketbolu çok seven bireyler olmuş ve basketbolu bir yaşayış haline getirmişlerdir. Bunu da her halleri ile belli etmektedirler. Her çocuk katıldığı kursu severek yapıyor olduğunu gözlemliyoruz. Sonuç itibari ile kursumuz amacına olaşmış olduğunu aileler ve çocuklarımızla yaptığım sohbetlerden anlıyor ve devamının da gelmesini istiyorlar. Bize de bunu dile getirmemizi rica ettiler. Değerli Emniyet Müdürüm ve değerli kurum yetkilisi arkadaşlarımıza bunu ulaştırmayı borç biliyorum.

İşte sporu sevdirmek ve sporcu yetiştirmenin bir başka yolu da bu ve buna benzer proje ve etkinlikler.   


Bu proje ve etkinliklerin olmasında başta İl Valimiz Sayın Mustafa TOPRAK' a ve Valiliğimiz çalışanlarına, İl Emniyet Müdürümüz Sayın Recep GÜVEN'e, İl Emniyet Müdür Yardımcımız Sayın Erol ESEN'e, Emniyet Eğitim Şube Müdürümüz Ali ZEYTİN'e, Proje Koordinatörü Osman Halil GÖKÜR'e, Emniyet Eğitim Şube Personelleri ve proje ekibi; Halis KAAN, Bertan MENGÜÇ, Ali POLAT, Bekir Emre UÇKUN ve diğer Emniyet Müdürlüğü Personeline ve isimlerini sayamadığım onlarca antrenör arkadaşlarıma, projeye katılan tüm çocuklarımıza ve değerli ailelerine spor adına çok teşekkürlerimi, saygılarımı, şükranlarımı sunuyorum. Bu projelerin devamının gelmesi ve daha çok katılımın sağlanması en büyük dileğimiz ve isteğimizdir.

Bir başka yazıda buluşmak üzere herkese mutlu günler dilerim.   

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT