1. YAZARLAR

  2. Recep ESER

  3. Spor ve Sanatla Hayatlarına devam ettiler
Recep ESER

Recep ESER

Yazarın Tüm Yazıları >

Spor ve Sanatla Hayatlarına devam ettiler

A+A-

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü tarafından İlimiz Valiliği koordinatörlüğünde 3 yıldır devam eden SPOR VE SANATLA HAYATLARINA RENK KATTILAR projesinin devamında, özellikle Diyarbakır'ımızın Bağlar İlçesinde yaşayan ve risk altında bulunan (Bağlar ilçemiz yoğun göç almış, özellikle ekonomik yönden zor şartlarda yaşamını sürdüren ailelerimizin yoğun olarak yaşadığı Diyarbakır'ımızın güzel bir ilçesidir.) İlk Öğretim ve Orta Öğretimde okuyan ve hepsi birbirinden değerli çocuklarımıza sportif, sosyal ve kültürel kurslar düzenlenerek çeşitli aktiviteler gerçekleştirilen kursların bu yılki kapanış töreni ile sonlandırılmış yeni kurs döneminin açılış törenine değerli kardeşlerim Kenan BABACAN ve sevgili Halis KAAN'ın davetlisi olarak katıldım.

            Bu kurslar kapsamında Basketbol başta olmak üzere badminton, voleybol, tekvando, hentbol, karate, atletizim, judo, satranç, masa tenisi, çim hokeyi olmak üzere 11 spor branşında, bağlama ve gitar olmak üzere 2 kültür branşında olmak üzere toplam 13 branşta toplamda 2.500'e yakın çocuğumuza ve 400' yakın ailemize ulaşılmış ve 11 branşta 273 lisanslı sporcu çıkarılarak Emniyet Spor Kulübü bünyesinde müsabakalara katılmışlardır.

            Asıl amaçlarının çocukları spor ve sanata yönlendirmek olduklarını söyleyen yetkililer çocuklarımız üzerinden yapılan yönlendirmeler neticesinde hiç ön görülmeyen başarılar elde ettiklerini de dile getiriyorlar.

            Mesela Atletizim dalında Türkiye yedinciliği aldıklarını, Bir çok dalda yetişen çocuklarımızın Milli Takım Seçmelerine katıldıklarını, bağlama ve gitar kursundan yetişen çocuklarımızın gerek Emniyetin gerekse başka kurumların organize ettikleri toplantılarda konserler verdiklerini söyledikçe ne kadar keyiflendiğimi anlatamam.  

Bunlarla beraber çocuklarımızın hepsine spor malzemeleri dağıtılmış, bilgisayar eğitimi verilmiş, aile ziyaretlerinde bulunulmuş, piknikler, geziler, konferanslar ve daha birçok etkinlik yapılmıştır.

            Basketbol branşında sevgili Kenan BABACAN kardeşimin önderliğinde 100'e yakın çocuğumuz basketbola kazındırılmıştır. Yine bu çocuklarımızın ilimiz Genç Erkekler kategorisinde mücadele etmiş, halen devam eden yıldız erkekler basketbol müsabakalarına katılmış, küçük ve minik kategorilerinde de faaliyet göstereceklerini ifade etmişlerdir. Yine Voleybol branşında yerel liglerde de buradan yetişen çocuklarla mücadele etmekte olup diğer branşlarda da faaliyet göstermektedirler. Bu çocuklarımızın yaptığı antrenmanlara katılmam sırasında kendileri ile yaptığım görüşmelerde sporu çok sevdiklerini ve bu tür aktivitelerle özellikle okul hayatları başta olmak üzere tüm yaşantılarına çok olumlu etkiler kattıklarını dile getirmişlerdir. Sonuç itibari ile kurslarımızın amaçlarına ulaşmış olduklarını hem kendileri hem de aileleri ile yapmış olduğum sohbetler neticesinde görmüş bulunmaktayım. Bu organizasyonların hem branş seviyesinde hem de katılımcı sayısında artarak devam edeceğini umuyor ve bunu da Emniyet Müdürümüz Sayın Recep GÜVEN ve birbirinden değerli çalışma arkadaşlarından istiyoruz.

            Bu aktivitelerin gerçekleşmesinde büyük emekleri olan başta İl Valimiz Sayın Mustafa Cahit KIRAÇ'a ve Valiliğimiz çalışanlarına, İl Emniyet Müdürümüz Sayın Recep GÜVEN'e, İl Emniyet Müdür Yardımcımız Sayın Erol ESEN'e, Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Orhan KARADAĞ'a, Şube Müdürümüz Ali ZEYTİN'e,  Proje Koordinatörü Emniyet Eğitim Şube Personelleri ve Proje Ekibi Halis KAAN'a, Bertan MENGÜÇ'e, ve tüm Emniyet Müdürlüğü Personellerine, sevgili kardeşim Kenan BABACAN ve isimlerine sayamadığım tüm antrenör arkadaşlarımı, projeye katılan tüm çocuklarımıza ve ailelerine teşekkürlerimi sunmayı bir borç biliyorum.

            BAŞSAĞLIĞI

            Gerçekten çok üzgünüz. Çünkü proje kapsamında büyük emekleri olan çocuklarımızın çok sevdiği sevgili Ali POLAT kardeşimiz çim hokeyi takımını Gaziantep'te düzenlenen turnuvaya götürürken Şanlıurfa-Hilvan karayolunda gerçekleşen elim bir trafik kazasında şehit olmuştur. Bu şahadet haberi bizleri derinden yaralamıştır.

Yine bu kaza sonucunda 5 çocuğumuz yaralanmıştır. Yaralılar Emniyet Müdürlüğümüz tarafında hastaneye kaldırılmış hepsinin tedavileri ile yakından ilgilenerek taburcu olmaları sağlanmıştır.

            Şehit Ali POLAT kardeşimize Yüce ALLAH'tan rahmet diler. Başta ilesi olmak üzere Emniyet Müdürümüz Sayın Recep GÜVEN'e ve Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ve spor camiasına başsağlığı ve sabırlarla beraber yaralı çocuklarımıza acil şifalar diliyorum.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT