1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. Spor Taban Birlikleri mi - O kim?
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Spor Taban Birlikleri mi - O kim?

A+A-
Geçen yazımda bugüne dile getirilemeyen acı gerçekleri yazmıştım. O kadar çok arayan olduki, şidiye kadar herkes dudak altı bir şeyler söylerken ben direk isim isim hepsini yazdım.  Diyarbakır'u kapatmaya kadar götüren baş faktörleri, kentte sözüm ona spora sahip çıkması gereken spor taban birlikleri ne iş yapar, ne faydaları olmuş, Diyarbakırspor acılar içinde ölürken bu spor ağababaları ne yaptılar, biri gelsede anlatsa. 30 yıldır spor camiasının içinde olmama rağmen, şu spor taban birliklerinin görevinin ne olduğunu bilmiyorum, hiç görmedim taraftarlar nasıl bilsin. 
 
BAKAN NE KADAR SUÇLUYSA SPOR TABAN BİRLİKLERİDE  EN AZ ONUN KADAR SUÇLUDUR
 
Spor taban birlikleri demek kenti spor yönünden güçlendirici, projeler geliştiren, kuvvet demek, güç demektir birlik demektir. Maalesef ben bu birlikteliği hiç görmedim.
Tarım Bakanı Mehdi Eker iş Adamlarına Diyarbakırspor'a hiç kimse el atmasın demiş olabilir peki ey Spor taban birliği adı altında geçinenler sizleri kim ya da kimler engelledi. Hiç kusura bakmayın, sizler o günlerde hepiniz başınız kumdan çıkamıyordunuz, sürekli suskunları ve 3 maymunu oynadınız.  Diyarbakırspor'un düştüğü kötü duruma neden sesiz kaldınız. Hiç biriniz görevinizin hakknı vermediniz, korku içinde aman bana dokunmasınlar, diyerek makam mevkinizi, koltuklarınızı korumaya aldınız. Kimse kimseyi kandırmasın, bu yazdıklarımı hepiniz çok çok iyi biliyorsunuz, kahve köşelerinde kahkahlarla ateşli sohpetlerinizde dile getirdiğiniz gerçekleri hiç bir zaman fısıltıdan öteye geçmemiştir.
 
BİZ DERNEK OLARAK GEÇMİŞTE DERS ÇIKARDIK
 
Bizde geçmişte hatalar yaptık. Gün geldi Diyarbakırspor kongresinde gelir ve giderleri bilmeden iki elimizi kaldırıp ibra ederdik. Geçmişte başkanlık ve yöneticilik yapanlar şöyle diyorlardı eğer borçların kongrede ibra olmaması durumunda Diyarbakırspor kapanıp gider bizde bundan dolayı Diyarbakırspor'un kapanmaması için hem borçları ibra eder, hem de başkanları ayakta alkışlardık. Ama gün geçtikçe bizlerde bazı şeyleri öğrenmeye başladık. Biz hem tribünlerde, hem de kongre salonlarında maalesef bilgisizliğimizin kurbanı olmuştuk. Peki sizlerde yüreklice çıkıp, bizlerde kılımızı kıpırdatmadık diyebilecek yüreğiniz var mı?
 
BANA GÖRE SENARYOYDU
 
Taraftarlar, basın ve spor taban birlikleri  kaç kere birlik oldu, kaç defa beraber hareket etti. Biz  sadece bir defa birlik olduk oda Çetin Sümer başkanlığında borçları ibra etmemek için. Keşke daha fazla birlik olsaydık. Ama bana göre o birliktelikte bizim o günlerde anlayamadığımız basit bir senaryo ya da danışıklı dövüştü.
 
Biz Azrailler gurubu olarak gece gündüz demeden Diyarbakırspor'u yaşatmak adına Bakan ve Milletvekilerinin peşinde koşarken Spor taban birlikleri neredeydi 
Eğer sizler siyasi baskı altında kalmasaydınız bugün koca çınar olan Diyarbakırspor' yaşamış olacaktı.
 
BAŞARI BELGENİZ
 
Geçmişte Gaziantepspor, Diyarbakırspor'la özel maç yapmak için aylar üncesinda randevu alırlardı ama ne yazık'ki koca çınar olan Diyarbakırspor'u Diyarbakır daki spor baronları el birliği ile yok ettiler.  
Allah aşkına biraz Gaziantep teki spor taban birliklerini  örnek alın bakın her yıl onlarca sporcu ve hoca çıkarıyorlar.  Peki şimdi soruyorum size  2.milyon nüfusa sahip olan Diyarbakır'da yılda kaç tane sporcu ve hoca çıkıyor bana göre hiç, çünkü sıfıra  sıfır elde var sıfır.
 
BİZLER YANARKEN SİZLER NERDEYDINIZ
 
Ey Spor taban birlikleri Bizler Dağkapı meydanında 50 derece sıcağın altında Diyarbakırspor'u borc batağına düşürenlere tüyü bitmemiş yetimin hakını yiyenlere ve yok edenlere karşı defalarca basın açıklaması ve protesto yaptığımızda ne yazık'ki sizleri hiç bir zaman yanımızda görmedik.
 
Diyarbakırsporun o şaşalı döneminde Erman Toroğlunun bir tv programında Diyarbakırspor'u haritadan silelim lafindan sonra bunun üzerine spor tabanları ve diğer spor branşlarını temsil edenler  Dağkapı meydanında göze girmek birilerine şirin gözükmek için  yapmadığınız eylem kalmadı.
 
Peki soruyorum size Tarım Bakanından destur alamadığınızdan dolayı  Diyarbakırspor'un yaşaması için mücadele vermediniz tam aksine Diyarbakırspor'u yok olması için uğraştınız malesef Bakan beyle aynı safı tutunuz.
 
Oysaki spor taban birliği demek yanlızca amatör takımlarının hakkını aramak değildir.O ilin bütün takımlarının hakkını aramaktır sorunlarını çözmektir ve bugüne kadar hangi Amatör takımların sorunlarını çözdünüz.
 
DOĞUDA TAKIM KALMADI SİZ HALEN YATIYORSUNUZ
 
Başta TFF olmak üzere ondan sonra kendi menfaatleri ve ceplerini düşünen yöneticiler yüzden. Bakın bunada bir kaç yıl öncesine kadar bu bölgede onlarca takım vardı hani nerede Mardinspor,Siirtspor, Muşspor, Bitlisspor, Bingölspor, Cizrespor, Adıyamanspor ve en sonunda bu bölgeni ağabeyı olan Diyarbakırspor'uda yok ettiler bunların amacı burada futbolu bitirmekti nitekimde elbiliği ile bitirdiler ama hiç kılınız bile kıpırdamadı yazıklar olsun sizlere. Keşke bu bölgeni bütün spor taban birliklerini toplayıp neden bu bölgede futbol bitirdiler ve tepkinizi koysaydınız ama nerede sizlerde o yürek. Bunlar maalesef Diyarbakır'da spor adına konuşması gerekipte susanlar için söylenecek tek bir söz sizlerde hepiniz sınıfta kaldınız. Prestij olarak taraftarlar sizlere artık asla inanmıyor ve güvenmiyorlar. Hepiniz komple sınıfta kaldınız, Diyarbakırspor'un kapanmasıyla birlikte sizlerde miatlarınızı doldurdunuz.
 
SAYGILARIMILA
AZRAİLLER GURUBU BAŞKANI
RAMAZAN TUGAY
 
YAZININ DAVAMI PERŞEMBE GÜNÜ
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT