1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. Sonuç İyi - Oyun Kötü
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Sonuç İyi - Oyun Kötü

A+A-
Geçen sezon Konya'da oynanan Play-off final maçında rakibine yenilerek 2 Lig kapısından geri dönen Diyarbakırspor geçen yılki hatalardan ders alan yönetim bu kez işi sıkı tutup Playoff' lara kalmadan direk 2 Lige çıkmak istiyor.
 
YENİ BİR KADRO
 
Sezona idaalı girmek için geçen sezonki kadroda revizyona gidip birçok sporcunu gönderip, yerine yeni sporcular alındı. kampa sorunsuz bir şekilde giden Diyarbakırspor burada yaptığı hazırlık maçlarında oynadığı futbolla göz doldurup lig için olumlu sinyaller vermişti.
 
Taraftarlarda Diyarbakırspor'un oynadığı bu futbolu taktir ettiler.
Diyarbakır'a döndükten sonra Mardinspor ve Batman petrosporla yaptığı hazırlık maçlarında ne yazık ki  kampta oynadığı futboldan eser yoktu.
Birden olumlu hava tersine dönmeye başladı ve Taraftarlar arasında endişeye yol açtı acaba geçen seneki kâbus tekrar mı yaşanacak. 
 
Taraftarın gözü kulağı Diyarbakırspor'un İstanbul'da Sancaktepe Belediyespor ile onayacağı maç çevrildi. bu maçta  Diyarbakırspor'u yanlız bırakmayan tribün lideri Fırat güneş, Mazlum Kaya ve Dernek ikinci başkanı Orhan tuma ve İstanbul daki Taraftalar maç başından sonuna kadar centilmence takımlarını desteklediklerinden dolayı hepsine teşekkür ederim.
 
Takımımız deplasmanda rakibi karşısında 1 0 öne geçmesine rağmen üstünlüğünü koruyamayıp sahadan  bir puanla ayrıldı. Şampiyonluk mücadelesi veren bir takımın böyle maçlarda puan kaybetmemesi lazım.
Tabiki burada şunu belirtmek istiyorum sezon başında hiç bir takım favori gösterilemez çünkü bir takımın şablonun oturması için en az 4-5 haftaya ihtiyac vardır.
 
Artık bu maç geride kaldı çünkü pazar günü kendi evimizde oynayacağımız Çine Mardanspor maçı var. bu maçta tüm taraftalar olarar geçen sezon olduğu gibi bu sezonda takımınızı 90. dakika boyunca centilmence destekleyeceğiz.
 
BURSASPOR DEFTERİNİ KAPATIYORUZ
 
Bir sözümüzde Diyarbakırspor Taraftalarına,  bundan böyle ne sanal alemde, ne de stata Bursa aleyhine hiç bir şekilde tezahürat'lar yapımayalım. çünkü zararı hem Diyarbakır hemde Diyarbakırspor görüyor. Biz o defteri elde edeceğimiz başarılarla tüm dünyaya göstereceğiz. Önemli olan o dönem yaşanan çirkinlikleri herkese gerçek yüzüyle anlatmaktı, bu defteri bundan böyle kapatıyoruz.
 
DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR
 
Gelelim kentin bir diğer takımı olan Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'a
yeni bir yönetim, yeni bir kadro ve deneyimli teknik direktör Çoşkun Demirbakan. Sezona idaallı başlayıp bank asyaya  yükselmek isteyen Büyükşehir Belediyespor ligin ilk maçında kendi saha ve seyircisi önünde ligin iddaalı takımlarından Altay'ı konuk etti.
 
Büyükşehir Belediyespor yönetim kurulunun daveti üzerine, bizlerde Azraiiller gurubu ve yönetim kurulu olarak maçı izledik.
 
MAÇA YOĞUN İLGİ VARDI
 
Ilk yarıya baktığımızda Büyükşehir' in oynadığı futbol hiçte iç açıcı değildi, haliyle maça gelen taraftarlara adeta saç baş yoldurdu. 
Ama ikinci yarıda Taraftarın desteğini arkasına alan Büyükşehir maça hızlı başladı etkili oyunuyla gol bularak maçı 1 0  kazandı. Tabiki daha henüz lige hazır bir görüntü vermedi ama  Diyarbakırspor gibi Büyükşehir Belediyespor'un da 3-4 haftaya daha ihtiyacı vardır.
 
Bir diğer konu, Diyarbakırspor altyapı sorumluluğunu değerli ve futbol emekçisi Enver Aylak hocamıza emanet etti. Sevgili hocamıza yeni görevinde başarılar diliyorum.
 
 
SAYGILARIMILA AZRAİLLER GURUBU BAŞKANI RAMAZAN TUGAY
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT