24 Ekim 2016 Pazartesi
 • Diyarbakır14 °C
 • İstanbul17 °C
 • Ankara10 °C
 • Antalya19 °C
 • İzmir16 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,625
  %0.11
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40
Celal GÜNEY


Sokaklarda can verdi - Güle Güle Diyarım

25 Eylül 2013 Çarşamba 23:52

İşte sona gelindi 45 yıllık çınarın kapısına kilit vuruldu.

Aslında konuşacak çok fazla bir şey yok, sadece şu kadarını söyleyelim 2 milyonluk koca kent, bir kulübe sahip çıkamadı.

Sonu çok kötü oldu, hani bir zamanlar çok ünlü olup, neon ışıklarında ismin en tepelerde, el üstünde tutulduğun o günlerin ardından, yıllar sonra sokaklarda can verenler gibi, o'da aynen sokağa atılmış bir şekilde can verdi.

Bir zamanlar şeref tribinünde yer alabilmek için araya koymadık kimseleri bırakmayan, hiç kimse ama hiç kimse cenazeye sahip çıkmadı. Sadece bir avuç taraftar sessiz bir şekilde, elde kalan 3-5 kupaya, şanlı mazisinden kalan şampiyonluk kupalarını bile alıp götüreceklerdi. Allahtan son Kulüp Başkanı Şeyhmus Şenyiğit ve bir kaç taraftar yetişti, tüm kupaları aldı geçici olarak, saklamak için alıp evine götürdü, onlara kimselerin dokunmasına izin vermedi. Yazıklar olsunki hacizciler son ganimeti paylaşırcasına, elde kalan klimalara, televizyonlara kulübün demirbaşarına bile göz dikme gafletine büründüler, kulübün kapısına nakliye aracıyla gelip, elde kalan eşyaları alıp götürdüler.

Bu ayıba, bu skandala dur diyecek bir tane erk maalesef bu kentte çıkmadı. Neden çıksın ki, herkes durumdan o kadar memnunki bir an önce şu cenaze kalksada hep beraber derin bir nefes alsak diye bekliyorlardı.

Boş konuşuyoruz, boş yazıyoruz, kalem çoktan kırılmış, mezarı bile çok önceden kazılmıştı, 2009'dan sonra geçen, o son 4 kara yılda tüm bu senaryonun filmini bizlere izlettiler. 2009 şampiyonluk gecesinde hüküm çoktan verilmişti, aradan geçen her yıl bir küme düşürüldü, sonunda amatör lig, bu da kesmedi "kapatın gitsin" herkesin gözü aydın.

Ha sahi, kulüp için başlatılan soruşturmalar ne alemde, 3000 sayfayı geçen, dünya kadar suç dosyaları, ifadeler ne oldu. O kadar sayfa dosyadan 1 tek kişi için mahkeme açılmadı, açtırmadılar. Demek ki tek suçlu varmış o'da zavallı bu kulüpmüş. Herkese geçmiş olsun, bir dostum bana bundan tam 3 yıl önce "bu soruşturmalardan hiç bir şey çıkmaz, burası Diyarbakır kardeşim, 80 il bir yana bu kent bir yana, burada sizin bildiğiniz o adalet kavramı çok farklı işler, sen bu işi unut" maalesef haklı çıktı. Demek ki soruşturmalar hepsi düzmece ve göz boyamadan ibaretmiş, herkese geçmiş olsun.

Yeni Diyarbakırspor için en çok istediğimiz şey bu kenti, bu halkı temsil etmesi için yazdık çizdik. Fakat şimdi düşünüyorumda yarın sonu bu kulüp gibi olacağına varsın sorumlu bir kişi olsun. Diyarbakırspor için bir sezonda tam 54 transfer yapıp, trilyonlarca borç bırakılıp kaçacakların, kulübe 1 harcayıp 100 diye fatura edileceğine varsın yönetim sadece bir kişide olsun. Çok tavsip etmesekte, öyle yönetilip batırılacağına bari bu kulüpte 1 kuruş bile kulübe mal edilmiyor, borç yazılmıyor. Neden desteklemeyecez, adında Diyarbakırspor olupta destek vermeyeceğimiz hiç bir branş olamaz. İnşallah zamanla bu kulübünde içine karanlık birileri giripte batırmazlar. İyi başladılar, iyide gidiyorlar, yolları açık olsun.

Yeni Diyarbakırspor'dan bahsetmişken, bu kulübü kuran ve BAL Liglerine kadar taşıyan, özellikle amatör branşta bu kentin çocuklarına servetini harcayan İş adamı Bedirhan Akyol'a bir teşekkür göndermek boynumuzun borcudur. 25 yıl boyunca o takımı bir yerlere getirmek için maddi ve manevi dünya kadar emek verdi, sanırım bu kentin spor birliklerinin, taraftarların da kendisini unutmamasını diliyorum.

Saygılarımla.

Bu yazı toplam 8307 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com