1. YAZARLAR

  2. Recep ESER

  3. Slovenya'da bir Diyarbakır'lı
Recep ESER

Recep ESER

Yazarın Tüm Yazıları >

Slovenya'da bir Diyarbakır'lı

A+A-

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde bir evde başlayan Zilan kızımızın hikayesi basketbolla geldi Slovenya kapılarına dayandı. İşsiz bir babanın 9 çocuğundan biri olan bu kızımızı tüm zorluklara karşı okutmaya çalışan baba, okulun sayesinde keşfedilen yetenek bugün milli takımlara oradan da Avrupalara uzandı. Vehbi Koç İlk Öğretim Okulunda okuyan Zilan'ı daha 11 yaşında iken okulun Beden Eğitimi Öğretmeni sevgili Kenan BABACAN tarafından keşfederek Bağlar Belediyesi kız takımları sorumlusu sevgili Remzi ATLI'ya yönlendirmesi ile Zilan'ın basketbol hayatı başlıyor.

Remzi Hoca eşliğinde 3 yıl boyunca yapılan hiçbir antrenmanı kaçırmayan kızımız kısa zamanda büyük gelişim gösteriyor. Zamanla çıktığı her maçta, gittiği her turnuvada kendinden söz ettiren Zilan önce Galatasaray alp yapısının dikkatini çekiyor. Oradan gelen teklifin ardından daha sonra Milli Takım Kampına davet ediliyor. Takımı ile katıldığı küçük kızlar Anadolu Şampiyonasında kızımız turnuvanın en değerli oyuncusu ve sayı kraliçesi seçilerek takımının Türkiye Şampiyonasına katılmasında büyük katkı sağlıyor. Son olarak da  1-6 Temmuz 2012 tarihleri arasında Slovenya'da düzenlenecek olan "6th FİBA Europe İnternational Basketball Camp For U 15 Girls 2012" (6. Uluslararası Avrupa 15 Yaş Altı Basketbol Kampı'na) Türkiye'den davet edilen iki kişiden biri olarak Diyarbakır adına bir ilke imza attı ve bizleri gururlandırdı. 

Bu başarıların daha başlangıç olduğunu biliyoruz. Daha önünde çok yol var onu da kendisi biliyor. Diyarbakır'da ve bu bölgede bir çok yetenekli çocuklarımız var. Onlara imkan sağlanırsa neler yapılabileceğinin en güzel örneği Zilan kızımız. 

Peki bu kızımız okumasa idi kendisinde bulunan bu yetenek keşfedilebilinecek miydi? Tabiî ki hayır. Okulunu bir yere kadar okuyup kendindeki bu yeteneği ile kaybolup gidecekti bu kızımız. Burada vurgulamak istediğimi sanırım hepimiz anladık. Ne olursa olsun, ne şartlarda olursak olalım çocuklarımızı okutalım. Okutalım ki yetenekleri keşfedilsin ve daha çok Zilan'larımız çıksın. 

Evet Zilan kızımızın hikayesi böyle sevgili okurlar. Şimdi buradan en büyük teşekkürü kızımızın babası sevgili Mehmet GÜLSÜM'e ediyorum. Çünkü bu başarı da en büyük pay kızımızı ne olursa olsun okula göndererek kızımıza verdiği destekle onun. 

Kızımızın Beden Eğitimi Öğretmeni Sevgili Kenan BABACAN ise bizlere beden eğitimi öğretmenliğinin yalnızca çocuklara sağa dön, sola dönün öğretilmesi olmadığını ve biraz dikkatle bu gibi bir çok yeteneklerin çıkacağını gösterdiği için kendisine teşekkür ediyorum.  

Sevgili Remzi ATLI arkadaşımıza ancak çalışarak bir yerlere gelindiğini, hazırcılıkla hiçbir şeyin olmayacağını, bu ve bunun gibi bir çok yeteneği Diyarbakır'a ve basketbola kazandırdığı için ona çok teşekkür ediyorum. 

Bağlar Belediye Başkanı sevgili Yüksel BARAN Başkanımıza özellikle kızlar için sağladığı katkı ve desteklerinde dolayı çok teşekkür ediyorum. 

Birde Zilan kızımıza bizlere böyle bir gururu yaşattığı için çok teşekkür ediyorum. Başta annen, baban, sonra sekiz kardeşin, tüm Bağlar İlçesi, Tüm Diyarbakır, tüm Bölge ve Tüm Türkiye seninle gurur duyuyoruz. İnanıyorum ki bu başarı seni asla şımartmayacak aksine daha çok çalışmak için kamçılayacaktır. 

Yolun açık olsun güzel kızım.

Bir başka yazıda buluşmak üzere herkese mutlu günler dilerim… 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT