28 Ekim 2016 Cuma
 • Diyarbakır16 °C
 • İstanbul14 °C
 • Ankara15 °C
 • Antalya28 °C
 • İzmir21 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  127,148
  %0.14
 • Dolar
  3,1145
  %0.13
 • Euro
  3,4015
  %0.40
M.Yılmaz BAY


Skandalın İpuçları

30 Mart 2011 Çarşamba 17:40

Sonuna doğru geldiğimiz Bank Asya ligine vedaya hazırlanan Diyarbakırspor gelecek yıl yeniden Şahlanarak geçmişte elde ettiği üst üste şampiyonluklarla Süper lige geri dönebilecekmi?

Diyarbakırspor tarihinin en kara günlerini geçirdiği bu günlerde umutsuzluk ve olumsuzluklar hepimizin şevkini kırdı. Evet kırdı kırmasınada Bu takıma bağlılığın, yüreğinde Diyarbakırspor sevgisinin ve armasına olan aşkın bir şekildede testini sağlamayada yaradı.

Takım süper ligdeyken yada başarılı olurken stada koşanlar işin Showunu yapanlar, Şeref tribününde bir birini ezenler bu zor süreçte başlarını kuma gömerek olan bitenden bihaber şekilde davranmaya çalışıyor. Ama amatöre gitsede bu takımı bırakmamaya kararlı gençler ve gerçek Diyarbakırsporlularda her koşulda Diyarbakırsporla beraber yürümeye devam ediyor.

Neyse asıl meselemize gelmekte fayda var Skandala ipuçlarına; Süleyman Arpa adındaki Antrenör gazetelere bir demeç verdi olup bitenlerden bihaberdim, bilgim yoktu imza benim değil Sözleşme adıma yapılmıştı Adı geçen menajeride tanımıyorum diyor. Yani başka bir skandaldan bahsediyor. Usulsüzlük, Sahtecilik Hukuktaki adıyla. Ben 600 Bin Liralık sözleşmeye imza atmadım ve haberim yok diyor. Peki en başta neredeydin diye sorarlar adama bu olay basına yansıdıktan sonra neden açıklama yapmadında aradan 6 ay geçti açıklama gereği duydun. TFF tarafından ifadene başvuruldu ve yaptığın savunma karşlığında 1 yıl ceza aldın buda mesleğinin sonu anlamına geliyor. Neyse Süleyman arpa geçte olsa kendini aklama adına Kamuoyunu bilgilendirme yoluna giderken aslında açıklamalarında çok önemli ip uçları veriyor. Bunların ne olduğuna bir bakalım;

Arpanın açıklamasında Kulüp yöneticilerinin Avukatlara vekalet verilmesiyle ilgili kendilerinden talep ettikleri vekaleti verdiklerini ve daha sonrada olan biteni Basından öğrendiklerini söylüyor. Yani vekaletler Ek sözleşmelerde kullanıldı. Hemde Vekil tayin edenlerin bilgisi olmadan. yani suç.

Birde Futbolcu alacaklarıyla ilgili tarafı var;

Futbolcuların Asgari Üzcret baz alınarak Sezon başında 30 Milyar tutarında yapılan asıl sözleşmeler fesh edilerek Vekalet alan Avukatlar ve kulüp yöneticileri Bu sezonun devre arasında ek sözleşmeleri devreye koydu. Giderayak 1 trilyon olan futbolcu alacaklarını 8.5 Trilyona çıkardı. Yani gideceği belli olan yönetim giderkende Diyarbakırspor'a güzelliğini yaptı.

Diyarbakırspor'dan ek sözleşmelerden dolayı talep edilen 8.5 Trilyon

Vekalet verilen Avukat Sezgin Güraslan hem kulübün davalarına giriyor hem futbolcu alacaklarını takip ediyor hemde temliklerle ilgili dava vekilliği yapıyor. Anlaşılır bir dille Davanın davalısınında avukatı bir davacısınında avukatı bir. Bu da ortaya çok önemli ip uçları çıkarıyor.

Şimdi Sorulması gereken sorular

1- Süleyman Arpa meselesinde vekaletle bilgisi dışında sözleşmeyi yapan Vekil tayin edilenler Aynı işlemi Futbolcu sözleşmelerinde de yapamazlar mı?

2- Süleyman Arpa ve Mustafa Özman'nın sözleşmelerini üzerindeki soru işaretleriyle fesh edip kabul etmeyen Futbol Federasyonu aynı şekilde yapılan Futbolcu sözleşmelerini neden kabul ediyor?

3- Denetçi ve Müfettişler'e de ifade veren Süleyman Arpa'nın ifadesi doğrultusunda eksözleşmeler geçersiz sayılamazmı. İncelemeler bu yönde derinleştirelemez mi?

Bunlar yapılabilinirse eğer Diyarbakırspor 8-9 trilyon gibi bir rakamdan daha kurtulacak ve önümüzde ki yıl transfer yasağını kaldırarak iyi bir takım kurlucak.

Bunu yapacak çok değerli bir ekip hazır bile 11 kişilik bir yönetim listesi Diyarbakırspor'un denetlemesinin sonuçlarını bekliyor ve çok ta iddaalı bir şekilde bütçelerinide belirlemiş durumdalar. İsimlerinin açıklayamıyorum nedenine gelince birileri gibi geliyoruz, adayız falan kişi verirse filan kişi yanımızda olursa şeklinde değilde somut ve realist bir şekilde ve gerçekten bu takıma hizmet etmek için geleceklerini söylüyorlar.

Herşeyde bir hâyır vardır Diyarbakırsporun bu günleri yaşamasında da belki bir hâyır vardı. Temizlenmek, ne olduğunu görmek ve yeniden başlamak adına Allah hâyra çevirsin.

Bu yazı toplam 16034 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
YORUMLAR
DİRİLİŞ
ahmet ekinçik
er yada geç bu takıma kım zarar vermişse ki vermişlerdir hak ve hukukun önunde hesap verecekler demekki yaptıkları gun yuzune çıkıyor inşallah denetmenler önünu kesmezler onlarda işlerini çani gönulden yaptıklarını eminim yolları açık olsun şimdi namertler ve hırsızlar nasıl maskeleri gün yüzüne çıkacak diyarbakırlılara rezil rüsva olacaklar işte hısızlar diyecegiz. o gun gelecek allahın izniyle efsane geri gelecek tekrar uyanacagız geleceklerede ders olur
.
30 Mart 2011 Çarşamba 22:13
88.244.210.180
Güzel
Çetin Çolak
Abem yazının sonundaki güzel müjdeyi aldık,İnşallah dediğin gibi 8-9 trilyonda sıfırlanır ve söylediğin 11 kişilik yönetim de biizm inşallah kurtuluşumuz olur Şampiyon olup bank asyaya ordan süper lige çıkarız
30 Mart 2011 Çarşamba 19:22
88.254.91.130
abe bunlar yetim diyarı yediler
ALİPAŞALI HAMİT
yılmaz abe allah seni başimizdan eksik etmesin bu zevatlar utanmadan açıklama yapilar bunlar diyarbakırspori bitirdiler bu arpa denen cami hocası benim onurum var diyor ben magdurum diyi peki zavalı yetim diyarbekir onuru şerefi ne olacak yetimi dolandırmaya çalışmadilarmı bu zevatlar 1 yil ceza almadilarmi bunlarda ar duygusi kalmamış
30 Mart 2011 Çarşamba 18:16
188.41.158.10
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com