27 Ekim 2016 Perşembe
 • Diyarbakır21 °C
 • İstanbul15 °C
 • Ankara14 °C
 • Antalya25 °C
 • İzmir17 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  126,751
  %0.99
 • Dolar
  3,1037
  %0.56
 • Euro
  3,3864
  %0.56
Celal GÜNEY


Sizce bu cezaları hakketmedik mi?

06 Kasım 2009 Cuma 11:49

Fırtına öncesi  sessizlik  kara kabus gibi, cezalar bir bir üzerimize yağdı.  Cezalar gerçekten çok ağır, düşünün bir kulübün  faal yönetim kurulunun neredeyse tamamı, takımın hocası, ayrıca önceden cezalı yardımcı hocası da işin içine girince olan bu takıma oldu.

Evet şimdiye kadar TFF'yi yerden yere vurduk, bunlar  bizlere karşı art niyetlidirler, bizi istemiyorlar, Diyarbakır'a karşı kinleri nefretleri vardır, bunlar ırkçıdır,  kafatasçıdır,  çifte standart uyguluyorlar, şudur budur dedik.  Buraya kadar tamam, peki siz ne yaptınız, Bursa maçında dünyanın hakaretine maruz kalmışken, neredeyse Türkiye'nin yüzde 95'i senin yanındayken, eline hayatında bir kere geçecek, bunca koz varken, sen ne yaptın, daha 24 saat geçmeden soluğu Mahmut efendinin yanında aldın. Yüzüne gülen iki gülücük, sırtına gelen hafif bir sıvazlama, ağzına bir parmak bal, haydi güle güle.

 Bursa'da o kadar kızılca kıyamet koparken, halkının yüzde yüzü senin yanındayken, seni sırtına almışken, sen o sırtı resmen arkadan hançerlercesine gittin bu adamların elini sıktın.  Şimdi bu cezalar geldi, senin hakkındır,  müstehakkındır.

Hiç konuşma kardeşim, hiç ağlayıp sızlamayın, kendim ettim, kendim buldum misali bu cezaları resmen hakkettik. Bu nasıl idareciliktir, bu nasıl  zihniyettir, hiç mi bugüne kadar bir şey öğrenemediniz. Nerede nasıl konuşulur, nerede nasıl davranılır  bunlardan hep bihabermisiniz?.

Bakın çok konuşan çok hata yapar, söz mermi gibidir, ağızdan çıktımı artık geri dönüşü yoktur. Bu nedenle konuştuğuna söylediğine dikkat etmessen olacaklara da hazır olman gerekirdi.

Gaziantep'te maç bitmiş,  hurra Allahını seven  kim varsa sahanın içinde. Yahu kardeşim bu nasıl iştir, bu nasıl idareciliktir, harbe mi gidiyorsun savaşa mı, maç sonu o sahanın hali ne öyle.  Sizler bu takımın yöneticisimisiniz, kabadayımısınız. Tepkinin de bir şekli, vardır. Öyle asarım keserim, küstüm oynamam, bu nasıl feveran.  Bu şekilde elbette olmaz. Sizler bu kenti temsil ediyorsunuz, arkanıza aldığınız kitleler sizi bu şekilde nereye kadar taşır, hiç bunları düşünmüyormusunuz.

Bu gelen cezalardan sonra bu işler nasıl yürür, doğrusu merak ediyorum.  Artık iyiden iyiye kongre sesleri çok dik bir şekilde yükselmeye başladı. Evet bu  yönetim için sonuna kadar destek olduk,  ama yapılan yanlışları yazmamak bu kente ve bu kulübe ihanetle eşdeğerdir. 10 hafta geçti, 12 puan var, yönetimin yaptığı yanlışlardan dolayı, bir türlü futbolu konuşamaz olduk.

Bu yıl, bu kulübün her ne olursa olsun ligde kalması lazım. Halk bu kenti süper ligde istiyor, hiç bunun lamı cimi yok. Diyarbakır insanı bu kulübe resmen aşık. Sizler bu kente ve bu takıma karşı sorumlusunuz, eğer yapamıyor veya tıkandıysanız, bunun yolu bellidir. Kimseyi kırmızı halı ile çağırmadıkları gibi, kimseyi de, sırf birilerine rağmen bu görevlerde zorla tutmazlar.

Yöneticilik herkesin harcı değildir, paran olabilir, çok iyi bir insan olabilirsin, saf ve temiz kalpli de olabilirsin.  Ama yöneticilik ya da başkanlık yapacak vasfın yoksa, hizmet ettiğin kurumun altında ezilirsin. Bundan sonra yapmanız gereken tek şey, size verilen bu misyonu sorgulamanızdır.

Geçtiğimiz yıl mucize şampiyonluğun  öyküsünde, sabahlara kadar yapılan yöneticilik örneklerine birebir şahit biriyim. Bunlardan hiç kimselerin haberi olmuyordu. O şampiyonluk için ne insanlar karşı karşıya geldi, ne babayiğitler restleşti. Yani senin  anlayacağın hemşerim bu işler öyle göründüğü gibi kolay değil.  Biliyorsan konuş alim sansınlar, bilmiyorsan sus adam sansınlar.

Pazar günü çok ciddi bir sınavdan daha geçeceğiz. Herkes istim üstünde, herkes kılıcını çekmiş gibi, sanki savaşa hazırlanıyor. Hop hemşerim hop,  bu sadece bir maç, nereye gidiyorsun. Az sonra yapacaklarınla  bu kulübe ne zararlar vereceğini biliyormusun. Bakın beyler bu işin şakası yok, pazar günü o sahaya, leblebi dahi atan, bu kulübün baş düşmanı en büyük ihanetçisidir. Kardeşim herşeyin bir usülü var, her haksızlık karşısında vur kes biç, nereye kadar. Olmaz hemşerim olmaz, yazık günah bu takıma, sonra acısı yıllar boyu çıkmıyor.

Aklı başında, gerçek Diyarbakırlı,  hiç kimse bu maça olay çıkarmak için gelmesin. Bıırakın kardeşim, halen akıllanmadınız mı?. Herşeyin bir usülü var, tekrar uyarıyorum, maça olay çıkarmak için gelenler, bu takımın katilidirler. Yönetime, hakeme, TFF'ye, MHK'ye  kızdın diye takımı cezalandıramassın. Birazda hatayı, seni yönetenlerde veya yönetemeyenlerde araman gerek, ama bunu o statda yapamassın, buna hakkın yok.

Bu yazı toplam 2181 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com