27 Ekim 2016 Perşembe
 • Diyarbakır15 °C
 • İstanbul12 °C
 • Ankara10 °C
 • Antalya19 °C
 • İzmir18 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  126,869
  %1.08
 • Dolar
  3,1105
  %0.78
 • Euro
  3,3880
  %0.61
Celal GÜNEY


Şimdi ne olacak?

06 Ocak 2009 Salı 00:36

Diyarbakırspor bildiğiniz gibi yıllardır şişirilmiş sıkıntıların patlamasıyla, bugünlere kadar geldi. Aslında konuşulan rakamlar, bu kent için o kadar komikti ki ama maalesef bu kentin ileri gelenleri 3-4 Milyon YTL'yi biraraya getiremediler veya uğraşmadılar. 

 Günlerdir olayları, haberleri anı anına izliyoruz. Görüşmedik merci kalmadı, görüştüğümüz kişiler inanın Diyarbakırspor lafını artık duymak bile istemiyorlar. bazıları bırakın Diyarbakır'ı spor lafından bile nefret ediyordu.  Başkan Abdurrahman Yakut çalmadık kapı, gitmedik yer bırakmadı. Ama bu derde bir türlü çare bulamadı. Bildiğiniz gibi son olarak, geçtiğimiz pazar günü, Diyarbakırspor'un cenazesi de kaldırıldı. Şuna emin oldum ki, bu cenazenin gerçekten olmasını, yani bu takımın kapanmasını isteyen o kadar çok kişi var ki, bunları sizle paylaşmaya kalksam  işin vehametini daha iyi anlamış olurdunuz. 

41 yıllık bir çınar göz göre göre devriliyor ve bu kentin ileri gelenleri, sivil toplum kuruluşları, milletvekilleri, belediye başkanları, zengini, işadamı, tüccarı, siadları vesaire kimsenin umurunda bile olmadığımızı artık net olarak anlamış durumdayız. Burada acıtasyon yapıp, hadi gelin, destek olun, nerdesiniz, gibi laflar etmiyecem bu yüzden kimsenin korkmasına ya da endişe etmesine hiç gerek yok. Artık bu zevatlardan 5 kuruş bile istememek lazım. Bugüne kadar kendi öz çocuğu gibi, kendi değer yargısına, halkın haykırışına ses vermeyen birine ne desen boş artık.

Şimdi ne olacak, bana göre Yakut madem bu yola girdi, asla dönmemeli. Bu işi ne pahasına olursa olsun sürdürmeli.  Giden topçudan zaten hayır gelmez. Gerekirse paf takımına, eldekileri monte edip yola devam etmeli. Bu iş nereye kadar giderse götürülmeli.  Çünkü bu takım artık kendi öz halkına döndü bunu anlamıyormusunuz. Bu siteye yazılanları, okuyunca inanın gözlerim dolu dolu bazılarını onaylıyorum, yurdun dört bir yanından yazan, boyacısı, simitçisi, işsizi, öğrencsi, amelesi, bakkalı, seyyar satıcısı hepsi bir ağız olmuşçasına, ne olur bir kampanya açın, bırakın bu kesimleri, bizler cebimizdekileri namus billah bu takıma vermeye hazırız, diyorlardı. Hele bir okurumuz, Adana'dan yazıyordu, diyorki, "55 yaşındayım, oğlum Diyarbakırspor yüzünden günlerdir ağlıyor, okulunu bile aksatmaya başladı, lütfen bu takıma bir çare bulun" bakın oğluna üzülen biri, evladı gibi Diyarbakırspor için haykırıyor, ama gören gözler kör, duyan kulaklar sağır olmuş ki sesini kimseye duyuramadı.

Belli ki bir takım çevreler Yakut'un başkanlığına karşı çıkmak için, bu kentin geleceğini bile göze alacak kadar gözleri dönmüş.  Çünkü Yakut ne zaman ki bu kulübün içine Mali Şubeyi, savcıları sokacam diyince, herkesin paçası tutuşmaya başladı.  Çünkü o kulübün içinde o kadar pislik barınmış ki, bunlar bir bir ortaya dökülürse acaba kimin veya kimlerin canı yanacak herkes öğrenmiş olacak. Bunun adı ihtilaldir, bu devrim sonuna kadar devam etmeli. Kulübün günlük başarılarından çok, geleceği aslında bunlara bağlıdır. Çünkü dikkat edin her yıl aynı terane, aynı tas, aynı hamam. Birilerinin bu kulübün sırtından büyük vurgunlar yaptığı gün gibi  açık.  Benim anlayamadığım, Yakut gibi halkın içinden gelen biri bu işleri temizlemek istiyor. Destek istiyor, Gelin bu işin ucundan tutun diyor. Kimseden çıt çıkmıyor. Sanki bütün yetkili merciler, kafalarını kuma gömmüş bu takımın yokedilmesini hasretle bekliyorlar. 

Gerekirse onurumuzla Vanspor gibi olmaya da razı olmak lazım, yeter ki bu kulüp kurtulsun, bu çileler bitsin.  Eğer bugün bu ateşe su dökülmesse, ve Yakut'a destek olunmassa, kulübün hiç bir zamanda geleceği olmayacak. Yakut'un bugün yapytıklarını tüm Diyarbakır halkı sonuna kadar destekliyor, ve bu devrimi halk hareketi gibi görüyor. Çünkü bu bataklığın kurutulma zamanı geldide geçiyor bile.

Bu yazı toplam 1584 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com