23 Ekim 2016 Pazar
 • Diyarbakır12 °C
 • İstanbul16 °C
 • Ankara5 °C
 • Antalya17 °C
 • İzmir14 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,483
  %0.78
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40
Yaşar İÇEN / Yazar ve Program sunucusu


Şimdi ki aktör kim?

26 Temmuz 2016 Salı 08:32

Büyük plan deşifre oldu ve büyük aktör açığa alındı diyelim.Peki şimdi sırada nasıl bir oyun olacak en önemlisi aktör veya aktörler kim olacak ? Bunca hengame içinde bunu da düşünmek lazım.Bereketli topraklarda meyve veren ve hızla büyüyen bir ağaç  isek , atılan her türlü taşa karşı gardımızı almayı bilmemiz lazım.
Gözünü sevdiğim interneti ve teknolojik hayatı herşeyi anında gözlerimizin önüne seriyor.Ve oynanan oyunları yeme şansımız azalıyor.Teknolojiyi ve modern hayatı pek sevmem ama bu kez helal olsun  çok işe yaradı.Herkesi uyardı ,kenetledi ve kaynaştırdı.

BİMER i bilmeyenimiz yoktur.Son derece mantıklı ve olması gereken teknolojik  bir sistem.
Dün aklıma takıldı " acaba BİMER son bir kaç yıllık süreçte görevini iyi yaptı mı? "

Bu kadar büyük bir kazan içimizde kaynarken hiç mi kimse duymadı ,hiç mi kimse görmedi , hiç mi kimse ne oluyor demedi ? Hiç mi vicdanlı vatandaş yoktu da olanları BİMER in kulağına çınlatmadı? Yerin bile kulağı varken BİMER in kulağına su mu kaçtı ?Fısıldananlar neden muhataplarını bulmadı ?Muhataplarına değil de nereye iletildi ? 
Bu soruları bir yana bırakıp başka bir yöne bakalım şimdi. *Maneviyat insanoğlunun gerçek dünyasıdır görmesini bilene *.Rüyalar,ön görüler ,seziler asla inkar edilemez gerçekler.Tıp dünyası bile yıllarca inkar etmesine rağmen sonunda kabul etti gerçekliğini ve modern tıbbın yanında alternatif  ( manevi )yöntemlerden faydalanmaya başladı.Meditasyon,enerji ,hipnoz vb..Kendi adıma söyleyeyim * manevi görünmelere * dibine kadar inanıyorum.

DÜNYA TARİHİNE YÖN VEREN PEK ÇOK OLAY RÜYALARLA İNSANOĞLUNA TEBLİĞ EDİLMEDİ Mİ??
Karşınıza tanımadığınız biri gelse  rüyalarına dayanarak ülke ile alakalı tehlikeli durumlar yaşanacağını söylese ne yapardınız ?Siz " git başımdan " dedikçe o kişi ısrarla peşinizi bırakmıyorsa !!Hele bu kişi hissettiklerinin verdiği rahatsızlıktan dolayı kapı kapı gezip muhattap arıyorsa .Ve her gittiği kapıda utancından yerin dibine girmesine rağmen ısrar ediyorsa (anlattıkları karşısında insanların dalga geçen ,boş ve anlamsız gözlerle bakıp sonra yol vermelerini yaşamak zor olsa gerek.ciddiye alınmadığı her geçen gün sezilerinin birer birer gerçekleşmesini görmekte acı bir durum tabiki )

Buyrun şıklar ;
A) ciddiye alıp dinlerdim
B) " hadi canım " der geçerim
C) ciddiye almasam dahi araştırıp asıl amacını öğrenirim. 

Sizi bilmem ama BİMER ve çalınan tüm ilgili kapılar  kulağını kapatmayı ve dalga geçmeyi  seçmiş.Yazılanların birer birer  gerçekleştiğini görmek dahi  ilgilerini  çekmemiş demek ki .YAZIK !!
Zor ve olması gereken bir temizleme sürecine girildi.Allah hepimizin yardımcısı olsun ( lütfen suçlular ayıklanırken aileleri ve bilhassa çocukları özenle düşünülsün ).Çocukluğumuzdan itibaren duyduğumuz ve elimizden geldiğince uygulamaya çalıştığımız bir sözün tam zamanı şimdi.

*TEMİZLİĞE ÖNCE KENDİ EVİMİZDEN BAŞLAMALI *
Temizleme yapılırken Ak Parti içine de itina ile bakılmalı ülkenin yararı için.
Ayrıca acil bir ricam daha olacak.İlk birkaç gün olayın sıcaklığı ile sosyal medya gayet sağduyu ile  kenetlendi.Fakat birkaç gündür kanıtsız konuşmalara ve suçlamalara ,gaz verme lere şahit oluyoruz.Bu konuya ciddi yasal sorumluluklar ve ikazlar gelmeli.

Ve toplum içi kontroller ,telkinler olmalı.Eş,dost,akraba,arkadaş lütfen uyarın.
Yazımın başında yeni plan ve aktörlerden bahsetmiştim.Alın size bir öngörü daha.Benim aklımda birkaç isim var.Herşeyi sosyal medyada  paylaşmak olmaz .
BU DA BANA KALSIN MÜSADENİZLE !!!

Bu yazı toplam 6741 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com