1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. Şimdi Kenetlenme zamanı
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Şimdi Kenetlenme zamanı

A+A-

Haftalar öncesinde play'off'a kalmayı garantileyen Diyarbakırspo ligin son maçı olarak Erzincanspor deplasmanında prestij maçına çıkan Diyarbakırspor deplasmanda rakibini 4-0 gibi-net bir skorla mağlup ederek ligi galibiyetle kapattı..

Şimdi hedef play-off karşılaşmaları. Play'off'ta Şampiyon olmak için işi çok sıkı tutmak gerekir. Eğer ligde yapılan yanlışlar tekrarlanırsa  işte o zaman ayıkla dur pirinci taşını misali işimiz hüsranla biter.  Böyle bir durumda verilen bir yılık emek boşa gider.

D. BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR (DİYARBEKİRSPOR)

Kulüp Başkanı Av.Metin Kılavuz'un yapmış olduğu isim değişikliği açıklaması gündeme bomba gibi düştü. Bu açklamanın ardından peş peşe açklamalar gelmeye başladı. Herkes kendi penceresinden bir şeyler söyledi,  hiç kimse bu açıklamaları farklı yönlere  çekmesin.

Hele durun ağalar, bu neyin kavgasıdır,  neyi paylaşamıyorsunuz anlamak mümkün değil. Şu an Diyarbakır'ı temsil eden 3 tane takım var. 2 Milyonluk kentte taraftar potsiyeni bu üç takımıda birden kaldırabilecek güçtedir..

Burada bir şeyi net olarak ifade etmek istiyorum, hiç kimse ne Azrailler gurubu ne de Taraftarlar üzerinden, şimdiden kendi kendine bir hesap kitaba girişmesin.

Bizler Diyarbakırspor'u yaşatmak adına gece gündüz demeden çalıştık. Gün oldu ağladık, sızladık, çalmadık kapı bırakmadık, tek gayemiz Diyarbakırsporun ismini yaşatabilmek içindi. Bunları yaparken sezon başında bileşmeden önce bazi taleplerimiz vardı neydi bu talepler öncelikle Diyarbakırspor'un ismini, misyonunu, kurumsal bir kimliğe kavuşturmak ve de halkın takımı olması için bu talebleri dile getirdik. Tabiki esas mücadelemiz bu yöndeydi sezon sonuda kim daha çok halkının, taraftarının taleplerine cevap verirse ve halkın takımı olma yününde çaba sarf ederse tabi ki o zamanda son kararıda, Büyük Diyarbakırspor taraftaları verecektir.  

Kimse facebook sayfalarında atıp tutmasınlar, tabiki eleştiri olacak ama bunu yaparken kimseyi kırmadan yapmak lazım.. Bazı açıklamaların altına yazılan öyle şeyler var ki inanın ben bunları burada yazmaktan utanıyorum. Bunlara kimsenin izin vermemesi gerekir.

Ayrıca tüm takımlar bu kentin asli takımlarıdır. Hepsi bizim takımlarımızdır. Bu tür yakıştırmaların doğru olmadığı düşüncesindeyim. Şimdiden senin, benim takımım kavgasına girersek biz nasıl bir bütün olabiliriz. Bunlar hiç mi hiç yakışmıyor.

Ben bugüne kadar sutum,  bu suskunluğum Diyarbakırspor 'a olan sevgim ve de sevdamdan dolaydır. Tabiki sezon sonunda konuşulacak çok şeyler var. Sezon başında yeni yapılanmadan ötürü bir çok konuda sözleri sezon sonuna bırakmıştık. Günü geldiği zaman herşeyi çok daha net konuşacağız..

HAYDI BÜTÜN HER ŞEYİ BİR KENARA BIRAKALIM
Şimdi yapmamız gereken tek şey, herkes hesabını taşın altına koysun ve tribüne gelsin. Tek gayemiz şimdi bir bütün olabilmektir. Gün birlik ve berabelik günüdür Haydi Diyarbakır ' taraftaları Play'off taki maçlarda her iki takımızın hem yanıda olalım 
hemde destek olalım..
     
Play'off'ta Diyarbakırspor'a Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'a Başarılar dilerim
Allah yolarını açık etsin

Yazımı yazarken son bir bilgi daha geldi, Diyarbakırspor için play-offların Konya'da oynanacağını öğrendik. Mevlana aşkına bu takımı 2.lige taşımak boynumuzun borcu olsun. Haydi beyler Konya'ya

SAYGILARIMLA

AZRAILLER GURUBU BAŞKANI

RAMAZAN TUGAY

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT