1. YAZARLAR

  2. İhsan YILMAZ

  3. Sende Kaldı Gülüşlerim...
İhsan YILMAZ

İhsan YILMAZ

Gazeteci ve Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Sende Kaldı Gülüşlerim...

A+A-

Sonsuzluğa giden bir yoldayım. Başucumda melekler ölüm çığlığı atıyor zamana karşı. Söndüremediğim alevle baş başayım. Yitirdiğim duygularım zamanın ötesinde kaldı. Anıların gözlerimin önünde, sen düşlerimde… Sana ulaşmak sonsuz uzay boşluğundan sıyrılıp kurtulmak gibi. Yokluğun yağmura yazı yazmak kadar zor, sensizlik ölüm kadar acı, sen soluduğum hava kadar önemlisin.
Gidişin, beraberinde bir fırtınayı getirdi kapıma. Dayanılmaz bir ağrı var kalbimde. Anıların kor gibi yüreğimde saklı… Sana olan aşkımı ilk itiraf ettiğim yerde yani Sanat Sokağı’ndayım. Sanat Sokağı’nın üstünde bu aralar hüzünlü bulutlar gezinmekte. Gidişinin ardından yağmur ağlıyor. Çiçekler boyunlarını büktü. Hatırlar mısın sana hep CANE derdim. O gözler sadece bana baksın isterdim. Ceylan gözlüm. O gülen gözler beni o kadar mutlu ederdi ki tarifi bile imkansız.
Sonra beraber arşınlardık Sanat Sokağı’nı. Her doğum gününde yanındaydım. Her 1 Haziran günü sana sürprizler yapardım. Sonra el ele tutuşup gezerdik. Sana anlattığım komik hikayelerle yol alırdık. Sonra sen tatlı bir tebessümle gözlerimin içine bakardın. İşte o zaman bütün dertlerimi unuturdum. Sırtımdaki ağır yük hafiflerdi. Bütün dertlerim senin yanında bir sabah yeli esintisiyle uçup giderdi. Her yer sevda kokardı. Anıları hatırlamak çok güzel olsa gerek… Ben ise bu duyguları çoktan kaybettim. Bütün güzellikler senin gidişinle kaybolup, yanan bir mumun ateşi gibi söndü. Senden geriye çaresiz bir adamın umutsuz haykırışları kaldı.
Bu haykırışların içinde yalnızlığa mahkum olan bir adam. Yerli yersiz gözlerinden yaşlar süzülen garip bir adam… Merak etme mutsuzluğumla mutluluğunu gölgede bırakacak değilim. Çünkü sen mutlu olduğun sürece ben de mutlu olacağım. Umutla Sanat Sokağı’nın ağlayan bulutları altında geleceğin günü sabırsızlıkla bekleyeceğim. Sen geldiğin gün gün matem havasından sıyrılıp sana koşardım. İşte o zaman ne güzel olurdu her şey. Mutlu rüyamıza kaldığımız yerden devam ederdik. Sen yine olur olmaz kıskançlıklarınla beni bir hayli terletirdin ama bu zor sınava rağmen bu benim hoşuma giderdi. Çünkü kıskançlık sevginin göstergesidir. Seven sevdiğini sahiplendiği için kıskanır. Oysa sen yüreğimde, baktığım her yerde olduğun sürece başkasına bakmam söz konusu bile olamazdı. Bu gözlerim seni görmeyecekse… Varsın dünya dönmesin, yıldızlar sönsün, güneş batıdan doğsun, ağaçlar kurusun, her yer benim sana hasret kaldığım gibi yağmura, suya, havaya hasret kalsın…
Çünkü toprak yağmura ne kadar hasretse ben de sana o kadar hasretim...
Gece gündüzü, gündüz de geceyi ne kadar özlüyorsa ben de seni o kadar özlüyorum...
Bir ana yavrusunun kokusuna nasıl özlem duyuyorsa ben de sana o kadar çok özlem duyuyorum...
İlkbaharda açan çiçekler güneşin sıcaklığına ne kadar muhtaçsa ben de sana o kadar muhtacım...
Kor ateşler içinde yanan yüreğime bir soğuk su serpip beni bu korkunç rüyadan uyandırsana güzel gözlü prenses... Uyandır ki bu ızdırap içinde yanan kalbim yeniden yaşama tutunsun, hayat durduğu yerden devam etsin. Etsin ki mutlu güzel bir geleceğe beraber uzanalım. Güneş yine aydınlatsın her yeri. Zifiri karanlıklar içinde yanan kalbim sadece senin aşkına esir kalsın. Seninle birlikte görmeyen gözlerim senin güzel güzlerine bakıp tekrar güzellikleri karşısında bulsun. Ben sana hasret sen bana vurgun... Benli ya da bensiz kutladığın tüm özel günlerin kutlu olsun SEVGİLİ...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT