21 Ekim 2016 Cuma
 • Diyarbakır21 °C
 • İstanbul19 °C
 • Ankara15 °C
 • Antalya22 °C
 • İzmir19 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,486
  %0.79
 • Dolar
  3,0835
  %0.81
 • Euro
  3,3506
  %0.19
Eyyüp ARAS


Sen Türkülerini Söyle

13 Ekim 2008 12:27

  TRT’ nin düzenlemiş olduğu bu yarışmadan çoğunuzun haberi yada bilgisi vardır sanırım. Bölge ve şehirlerden gelen birbirinden farklı ses ve yorumculardan oluşan, gerçekten birbirinden güçlü seslerin yarıştığı bu programda, 16 yarışmacı arasında Diyarbakır’ımızı ve Güneydoğu Anadolu Bölgesini temsilen, Şeyhmus ESENKUŞ isimli hemşerimiz de yarışmaktadır.

Bu kardeşimize, yarışma boyunca Diyarbakır ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi olarak büyük bir katılımın sağlanılması açısından, destek olmamız ve atacağımız mesajlarla onu finallerde başarıya ulaştırmamız için, elimizden geldiğince yardım etmemiz gerekmektedir. Bizler bu tür etkinliklerde hep duyarlı olmuşuzdur tabi, konu Diyarbakır olunca merakımız büsbütün artar ince damarlarımız kabarır, sanki kendimiz yarışıyormuşuz gibi heyecana kapılır ve sonuca ulaşmak için merakla ve dikkatle programı takip ederiz. Diyarbakırlılık genlerimizde olduğu gibi bu tür yarışma formatları da genlerimize işliyor en iyisi için sabırsızlanıyoruz ve hemşerilerimizi yalnız bırakmıyoruz desteklerimizi, katılımlarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz.

İşte önümüze bir fırsat daha geldi. TRT gibi saygın bir kuruluşun düzenlemiş olduğu Türk Halk Müziği formatındaki “Sen Türkülerini Söyle” yarışmasında bizleri ve tüm Güneydoğu Anadolu Bölgesini temsil eden, çok güzel bir ses ve yoruma sahip olan sevgili ve değerli hemşerimiz Şeyhmus ESENKUŞ kardeşimizin başarılı olabilmesi için, tüm gücümüzle destek olmamız ve atacağımız “TURKU 114G” mesajını “3969” a göndererek en üst sıralara yerleşmesini sağlamalıyız. Bilginiz olduğu üzere, bu yarışmalara mesaj atma yöntemiyle katılım sağlanmakta ve en çok oyu alan kişi finali kazanarak birinci olabilmektedir. Öyleyse, bizler bunu en iyi şekilde değerlendirerek Diyarbakır ve tüm bölge adına yarışan sevgili hemşerimizi yalnız bırakmamalı ve yarışma boyunca desteğimizi sürdürmeyi ihmal etmemeliyiz. Hani bizim buralarda meşhur bir deyim vardır “hemşerim olsun da ne olursa olsun” işte bu deyim bizlere her şeyi anlatıyor zaten. Bize düşeni en iyi şekilde sergileyebilmek adına, hep beraber “Sen Türkülerini Söyle” yarışma programına geniş bir katılımı sağlayalım ve sevgili yarışmacı kardeşimizi ihya edelim. Ne dersiniz haklı değil miyim?   

 Selam ve Dua ile.

Bu yazı toplam 1274 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com