24 Ekim 2016 Pazartesi
 • Diyarbakır20 °C
 • İstanbul17 °C
 • Ankara14 °C
 • Antalya28 °C
 • İzmir20 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,096
  %-0.31
 • Dolar
  3,0747
  %-0.42
 • Euro
  3,3485
  %-0.27
Erkan ARKUT / Diyarinsesi.Org Yazarı


Şehitlere ölmüyor, ayrı bir boyutta eğitiliyorlar! Bunu bilin artık!

31 Ekim 2013 Perşembe 09:43

Her gün verdiğimiz şehitlerin arkasından basında “bugün 25 şehit verdik, evlatlarımızı kaybettik, çocuklarımız öldü, evlatlarımızı kara toprağa teslim ettik, çok üzgünüz, perişanız” gibi çok yanlış ifadeler yayınlanıyor. Bu sözleri söyleyenler cahilliklerinden, Kuran bilgileri olmadığından bu şekilde konuşuyorlar. Hâlbuki şehitlerin konumu Kuran'da çok net bir şekilde bildirilmiştir:

Allah yolunda öldürülenleri sakın 'ölüler' saymayın. Hayır, onlar, Rableri Katında diridirler, rızıklanmaktadırlar. (Ali İmran Suresi, 169)

Ve sakın Allah yolunda öldürülenlere "ölüler"demeyin; hayır onlar diridirler. Fakat siz bunun şuurunda değilsiniz. (Bakara Suresi, 154)

Gördüğünüz gibi Allah Kuran'da şehitlere “ölüler demeyin, onlar diridirler, siz bunun şuuruna varmıyorsunuz” diyor. PKK haince pusu kurup Mehmetçiği vurduğunda askerimiz vatanımızı korumak uğruna şehit oluyor ama ölmüyor, Allah katında ayrı bir boyuta alınıyor ve orada çok güzel rızıklarla ödüllendiriliyorlar. Burası apayrı bir boyut, apayrı bir dünya. Şehitlerin çok güzel yaşadıkları bir dünya. Allah burada onları cennete girmek üzere çok güzel bir şekilde eğitiyor. Onlarda güzel bir müjde olarak cennete gireceklerini biliyorlar. Bakın şehitlerin cennetle müjdelendiği ayette nasıl bildiriliyor:

 Kim Allah'a ve Resul'e itaat ederse, işte onlar Allah'ın kendilerine nimet verdiği peygamberler, doğrular (ve doğrulayanlar), şehidler ve salihlerle beraberdir. Ne iyi arkadaştır onlar? (Nisa Suresi, 69)

Allah katında apayrı bir boyuta alınan, orada son derece güzel bir hayatla eğitilen şehitlerimizin arkasından üzülmek kesinlikle olmaz. Allah o insana şehitlik mertebesi vermiş, onu cennetine kabul etmiş, bundan daha büyük güzellik olabilir mi? Bu yüzden şehit aileleri değil gözyaşı dökmek, oğulları böyle büyük bir mertebeye eriştiği için sevinç duysunlar, Allah'a şükretsinler. Sonsuz hayatta, cennette oğullarının en güzel şekilde yaşayacağını bilsinler. Gerçek hayat bu kısacık geçen dünya hayatı değil sonsuz ahiret hayatıdır. Eğer aileler gözyaşı döküyorlarsa bundan şehitlerinin razı olmayacağını bilsinler. Çünkü onlar ağlarken şehitleri çok güzel bir boyutta yaşamaya devam ediyor ve heyecanla, neşeyle cennete hazırlanıyorlar. Bakın Allah Kuran'da şehitlik makamını nasıl övüyor:

De ki: "Siz bizim için iki güzellikten (şehidlik veya zaferden) birinin dışında başkasını mı bekliyorsunuz? Oysa biz de, Allah'ın ya Kendi Katından veya bizim elimizle size bir azap dokunduracağını bekliyoruz. Öyleyse siz bekleyedurun, kuşkusuz biz de sizlerle birlikte bekleyenleriz. (Tevbe Suresi, 52)

Erkan Arkut

 

erkanarkut@yahoo.com.tr

Bu yazı toplam 755 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com