1. YAZARLAR

  2. Adnan ŞİMŞEK

  3. Sayın Rektör'e (HİZMETE ÖZEL)
Adnan ŞİMŞEK

Adnan ŞİMŞEK

Gazeteci / Genel Yayın Yön.
Yazarın Tüm Yazıları >

Sayın Rektör'e (HİZMETE ÖZEL)

A+A-
2009-2010 Akademik yıl açılışında yapmış olduğunuz konuşmanın tamamını okuma şansım oldu.
Öncelikle hakikaten çok güzel hazırlanmış bir yazı...
Ancak ben de fikirlerimi yazmak istedim.
"1966 yılına dayanan üniversitemizde bugün itibariyle 11 fakülte, 3 enstitü, 1 konservatuar, 3 yüksekokul, 6 meslek yüksek okulu, 9 araştırma merkezi bulunmakta olup bin 447 akademik, bin 110 idari personel görev yapmakta olup 17 bin 610 öğrencimiz var" diye konuşmuşsunuz...
(İSTATİSTİKİ RAKAMLARLA BİLGİLENDİRDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM)
 
"Kısa adı DÜADEK olan Dicle Üniversitesi Akademik Değerlendirme ve Kalite Geliştirme Koordinatörlüğünü kurduk Bu konuda yürütülen gayretli çalışmalar sonucunda 'Mükemmellikte Kararlılık Ödülünü'" aldık diyorsunuz...
(TEBRİKLER... HAKİKATEN ÇOK ÖNEMLİ VE KARARLILIK GEREKTİREN BİR ÖDÜL, KEŞKE ÖĞRENCİLERİNİZ VE HALK TARAFINDAN DA ÖDÜLLENDİRİLSEYDİNİZ!)
 
Bilimsel çalışmaları teşvik bağlamında bu yıl ilkini gerçekleştirdiğiniz "Performans ve Ödüllendirme" uygulaması ile ilgili öğretim üyelerine plaket vermişsiniz...
(SAYIN REKTÖR BUNLAR ZATEN BİR YÖNETİCİNİN YAPMASI GEREKENLER ARASINDA DEĞİL Mİ?, YOKSA EKTRA MI? BEN 'ÜNİVERSİTEMİZE VE DİYARBAKIR'IMIZA NE KAZANDIRDIĞINIZA BAKIYORUM' YOKSA VERMEK VE ALMAK ÇOK KOLAY. ZATEN GİDİLEN HER PANEL VE KONFERANSTA DA PLAKET VERİYORLAR DEĞİL Mİ?)
 
Üniversitemize çeşitli fakülte ve yüksek okul bünyesinde 50'ye yakın yeni program ile 3 bin 500 öğrenci kazandırmışsınız...
(SAYIN REKTÖR BUNLAR ZATEN SİZİN ASLİ GÖREVİNİZ ELBETTE Kİ ÖĞRENCİ KAZANDIRACAKSINIZ...)
 
"Projeler kısmında alanında Türkiye ve Dünya çapında başarılı olmuş bilim adamı, gazeteci, sanatçı ve edebiyatçıları üniversitemize davet ederek öğrencilerle buluşturduk" demişsiniz...
(EVET MERAK EDİYORUM HANGİ ÜNLÜ, ÜNSÜZ GAZETECİ GELDİ. BUNLARI BASINA VE HALKA KAPALI OLARAK MI? YAPTINIZ, YOKSA BİZ O ARALAR DİYARBAKIR'DA YOK MUYDUK? HIMMM DEMEK Kİ MANKENLER OLMAYINCA BASINDA FAZLA YANKI BULMADI...)
 
Üniversitemizi cazip kılmak, nitelikli öğrencilerin akışını sağlamak için ÖSS'de ilk 500'e girip Dicle Üniversitesi öğrencilerini ödüllendirip Bosna Hersek'e göndermişsiniz...
(TEBRİK EDERİM. ÖĞRENCİLERİ TARİHİ VE TURİSTİK YERLERİ GEZMELERİ İÇİN Mİ? GÖNDERDİNİZ BOSNA HERSEK'E...
AMERİKA'DAKİ ÜNİVERSİTELERE GÖNDERMİŞ OLSAYDNIZ DAHA HAYIRLI OLMAZ MIYDI?)
 
İletişim fakültesinin kurulması için Bakanlar Kurulu'nun iznini bekliyormuşsunuz?
(İZNİN ÇIKMASI İÇİN NE YAPABİLİRİZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM, ACABA MEDYA MENSUPLARI OLARAK TOPLU HALDE DUA MI ETMELİYİZ, YOKSA YAĞMUR DUASINA ÇIKAR GİBİ ÜNİVERSİTE BAHÇESİNDE BİR İMAM ÖNDERLİĞİNDE TOPLANIP TOPLU NAMAZ MI? KILMALIYIZ!!!)
 
Uygulama oteli ile ilgili bir binanızı dönüştürecekmişsiniz?
(KESİNLİKLE ACİLEN YAPILMALI. TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ OTOPARKINDA VE HASTANENİN KORİDORLARINDA YATAN O GARİBANLARI KURTARMIŞ OLURSUNUZ. KONAKLAMA İLE İLGİLİ YEŞİL KARTLILARA VE BAĞKURLULARA İNDİRİM YAPTIRMANIZI RİCA EDİYORUM.)
 
AAAA AZ DAHA UNUTUYORDUM...
Alt yapı ve üst yapı çalışmalarınıza hız vermişken kampus alanına 8 bin fidan dikmiş veya diktirtmişsiniz...
(YILLARDIR ADETA ÜNİVERSİTEMİZİN KANAYAN YARASI HALİNE GELEN FİDANSIZLIK EN ÖNEMLİ KONULARDAN BİRİ... BU YARAYA EN İYİ MERHEM 8 BİN FİDAN OLSA GEREK... YANİ TOHUMLAR FİDANA, FİDANLAR AĞACA AĞAÇLAR ORMANA, DÖNMELİ ÜNİVERSİTEMİZE... DEĞİL Mİ?)
 
Hastanemize teknoloji olarak büyük katkı sağlayacak 3 TESLA MR, Çok Kesitli BT, Renkli Doppler USG, Vantilatör, Kalp pompası ve Anestezi cihazları gibi donanımları içeren makine techizat alımı için 24 milyon TL finans temin etmişsiniz?
(BUNU NASIL TEMİN ETTİNİZ MERAK EDİYORUM. AMA YİNEDE BULDUĞUNUZ İÇİN TEBRİK EDERİM. 24 MİLYON TL BULMAK HER BABAYİĞİDİN HARCI DEĞİL... BU ARADA SAĞLIK BAKANLIĞI TARAFINDAN ÜNİVERSİTEMİZE HİBE EDİLEN 19 MİLYON TL'NİN AKİBETİ NEDİR? ONU UNUTMUŞSUNUZ GALİBA)
 
Hastanenin şehir merkezine uzak olması, ayrıca hastaların önemli bir kısmının komşu il ve ilçelerden gelmesi dolayısıyla hasta refakatçilerinin ihtiyaç duyduğu kapalı bekleme ve barınma mekanları yapmışsınız...
(BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM. BEN ACABA KÖR MÜ? OLDUM. BEN GÖREMEDİM, GÖSTERME ŞANSINIZ VAR MI? VEYA BİZE MAİL ATARMISINIZ FOTOĞRAFLARINI... HANİ ŞU YAĞMUR VE KAR YAĞARKEN HASTA YAKINLARININ KORUNMASI İÇİN YAPTIRDIĞINIZ SAÇAKLI YERLERİ DİYORSANIZ NE DİYİM... YORUM YOK)
 
"Kırmızı ve mavi kod uygulamasına geçilerek acil çağrı sistemi ile konsültan hekimlerine daha çabuk ulaşmak imkanı sağlanmıştır" demişsiniz.
(SAYIN REKTÖR BENCE SİZ O KODLARI HASTA YAKINLARINA SORUNUZ. BIRAKIN KOD OLAYINI YALVARSANIZ BİLE DOKTORLAR GELMİYOR. YANİ DOKTORLARA PARASIZ ULAŞMAK MÜMKÜN DEĞİL! PARA HİÇ BİR ŞEY DİNLEMİYOR NE KIRMIZI NE DE MAVİ ALARMI. BİR ÇOK HASTA YAKINI ARIYOR BİZİ PARA YOKSA AMELİYAT TA YOK DİYE... EKONOMİK KRİZDEN OLSA GEREK AMELİYATLARDA İNDİRİM YAPILIYORMUŞ YANİ PARA YOKSA İNTÖRN VEYA DOKTOR, PARA VARSA PROFESÖR OLAYI...)
 
"Sonuç olarak daha güzel bir Üniversite için, daha güzel bir Diyarbakır ve daha güzel bir Türkiye için demişsiniz" konuşmanızda.
BU KONUDA SİZİNLE YÜZDE YÜZ HEMFİKİRİM...
 
BU ARADA BİLİYORUM SİZİN REKLAMA İHTİYACINIZ YOK, REKLAMIN İYİSİ KÖTÜSÜ OLMAZ. BUDA BİZDEN SİZE HEDİYE HEMDE AKADEMİK YIL HEDİYESİ...
 
Not: Basın mensupları halen üniversitemize kamera ve fotoğraf makinalarıyla giremiyorlar...
ACABA NEDEN???
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT