28 Ekim 2016 Cuma
 • Diyarbakır16 °C
 • İstanbul14 °C
 • Ankara10 °C
 • Antalya16 °C
 • İzmir15 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  127,004
  %1.19
 • Dolar
  3,1105
  %0.78
 • Euro
  3,3880
  %0.61
M.Yılmaz BAY


Sayın Önen "Onlar" Kim.

14 Ekim 2009 16:14
Hedef Saptırmaktan Başka Birşey Değil
 
Bu takımın başına 9 yıldır yüzlerce yönetici geldi kimi başarılı oldu kimi başarısız. Daha sonra gelenlerde geçmişi suçladı ve onlar böyle yaptı diye sıkıntı yaşıyoruz dedi. Ve ilginçtir hiç kimse isim telafuz etmeden “onlar” bu takımın önünü tıkıyorlar. Şimdi de kulübün basın sözcüsü Sayın Suat Önen yine geçmişteki söylemlere benzer açıklamalar yapıyor ve Özellikle isim vermeden şunun borcu bunun temliği diyor. Kulübün defteri yok. Peki, Sayın Önen şuan sizin öncelikli sıkıntınız bumu Kongrede bu takımı alırken durum apaçık ortada değil miydi? Temlikler belli borçlar ve icralar herkes tarafından apaçık biliniyordu. Üstelik icraya verenlerin çoğu Sayın Suat Önen’in de birlikte yönetim yaptığı isimler tarafından konulmamış mıydı? Hal böyleyken ve takımda ekonomik sıkıntılar yaşanırken futbolcu, çalışan para beklerken çıkıp “onlar” önümüzü tıkıyorlar demek hedef saptırmaktan başka bir şey değil. Başkan Çetin Sümer şuana kadar borçlanarak buraya kadar getirdi. Eminim ki yönetim de fedakârlık yapıp katkıda bulunan yöneticilerde var. Ancak bu süreçte yapılması gereken bu tıkanıklığı çözmeye çalışmak. Biz delegeler sizleri oraya bu takımı ligde tutup ileriye dönük projeler üretesiniz diye seçtik. Ancak gelinen noktada görülen o ki Vilayetle, Belediye ile sıkıntılar yaşıyorsunuz. Etiketini kullandığımız ve Takımın şampiyon olmasında büyük emekleri olan Tarım Bakanımız Mehdi Eker bir şekilde katkıda bulunması gerekiyor. Şimdiye kadar gelen yönetimlere opsiyon tanıyan eski borçlular neden sizin yönetiminize aynı opsiyonu sağlamıyorlar. Siz açıklama yapmadan bir gece önce Eski Başkan A.Rahman Yakut ve Başkan Çetin Sümer yaptıkları görüşmede TFF biriken 1.5 trilyonun çözülmesi için ortak mutabakat sağlarken ve bu parayla bir nebze olsun nefes alacakken üstü kapalı açıklamaların kime ne faydası olacak.
 
1-     Defter yoksa sizde suçlusunuz. Borcu ibra edilmiş kulübün borcuda alacağı da bellidir. Ya siz iyi hesap yapmadınız ya da o kongre salonunda bulunan delegeler hep kandırılıyor.
2-     Bu yüzler kulübü kim herksin bildiği sizinde üstü kapalı ima ettiğiniz borçlular zaten belli. Hatta birçoğu sizin yönetim yaptığınız isimler değil mi?
3-     Temliklerden bahsediliyor. Şuanda gelirlerde görünen temlikler Eski Başkan A.Rahman Yakut’un ve Yeni yönetimin temlikleri başka varmı.
4-     2001 yılından bu yana alacakları bekleyen ve icra işlemi yapmayan şimdi ise önünüzü tıkayan 500 Milyarlık icra niye halledilemiyor yada neden ismini zikredemiyorsunuz yaptığı işten mi sıkıntınız var.
5-     Tesis için pembe tablo çizildi ve özellikle sizin yönetimde olmanız bu konuda bizi umutlandırdı ama şimdi kadar bir çivi bile çakılamadı.
6-     Takım alacaklarından dolayı problem yaşıyor ve Hoca bunu açık açık söylüyor bunu için bir çözüm önerisi ya da planı var mı? Sorusunun cevabı bu açıklamalar mı?
7-     Başkan Çetin Sümer şu ana kadar borçlanarak üstelik Ticari hayatını riske edecek kadar faizle borçlanarak buraya kadar direnebildi. Bundan sonrası için gerekli olan 1.5 trilyon parayı riske edecek kimse kaldı mı?
 
Mesainizi Bizim için Final niteliğinde ki Antalya maçı öncesi bu takıma moral ve motivasyon sağlayacak işlerle uğraşacağınıza konuşulanlar maalesef ne bizi eminim ki nede oyuncularınızı tatmin etmiyor. Ya bir açıklama yapıyorsanız herkesin ne kirli çamaşırı varsa dökün ortaya ya da “Onlar” diyerek herkesi töhmet altıda bırakmayın.
Bu yazı toplam 1587 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com