26 Ekim 2016 Çarşamba
 • Diyarbakır16 °C
 • İstanbul14 °C
 • Ankara3 °C
 • Antalya21 °C
 • İzmir15 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,756
  %0.44
 • Dolar
  3,0719
  %-0.40
 • Euro
  3,3449
  %-0.29
M.Yılmaz BAY


Savcılık Soruşturması ve Kongre

01 Eylül 2012 Cumartesi 02:08

Savcılık Soruşturması ve Kongre

Aylardır beklenen ve dillendirilen Teftiş Raporlarının sonucu olarak Savcılık harekete geçti. 2005 Yılından 2011 Yılına kadar yapılan denetleme sonucunda müfettişler tarafından eksik ya da kusurlu olarak değerlendirilen işlemlerin raporu esas alınarak başlatılan davada ismi geçenlerin ifadelerine ve bilgilerine başvurularak hazırlanacak iddianame ile birlikte Diyarbakırspor Davası başlamış olacak.

Bu Dava sonucunda Diyarbakırspor belki de yeni bir başlangıç imkânına sahip olacak. Uğratılan zararlar tazmin edilecek. Açılan davada suçlu görülenler 1 ila 3 Yıl arasında hüküm giyebilecek. Arzumuz o dur ki Diyarbakırspor menfaatleri doğrultusunda adalet yerini bulsun.

Bırakılan haksız temlikler ve belgesiz haksız şekilde alınan paralar kulübe iade edilsin. İcralar ve temlikler kamburu kulübün üzerinden kalkması bu kulübün biraz daha rahat nefes alması anlamına gelecektir.

Ancak bu dava süreci devam ederken Savcılığın resmi evrakının yayınlanması ve isimlerin afişe edilmesi bana göre çok yanlış ve etik olmayan bir tarzdı. Basın tarafından kendimizi de içine katarak şunu belirtmek istiyorum ki henüz hazırlık aşamasında olan bir davada isim listesinin yayınlanması insanların kişiliklerine saygısızlık ve haksızlıktır.

Hukukta esas olan MASUMİYET KARİNESİ “ Yani Suç kesinleşmediği sürece kimsenin hükümlü sıfatıyla değerlendirilemeyeceğini ifade eden, temel hukuk doktrini.” Temelini göz önünde bulundurarak sürecin sonunu beklemek ve insanları kamuoyu önüne atmamak gerekirdi.

Bu sebeplegerek kendi programımda gerekse sitemizde isimlere yer vermeyeceğiz. Dava sonucunda zaten ortada herhangi bir suç varsa cezası da hukukta olacaktır.

Yayınlanan listede benim için çok değerli insanlar var hepsinin emekleri ve hizmetleri olmuştur. Yanlış anlaşılmasın kimseyi suçlu göstermek ya da aklamak gibi bir derdim yok dediğim gibi hepsi baş tacımızdır. Ancak bazı isimlerin bu listede yer alması herkesi suçlu gibi göstermek çok yanlış ve büyük haksızlıktır.

Şampiyonluklarda yer alan bu kulübe her türlü faydası olmuş insanların isimlerinin sanki suçluymuş gibi afişe edilmesi ne bize nede bu kulübe yarar sağlamaz. Bu kafa ve Zihniyet yarın bu kulübe yönetici bulamamıza sebep olur.

İnsanlar gelecek, paralarını bu kulübe verecek, Helal Alacaklarını Hibe edecek, başarılar elde edecek öte yandan suçluymuş gibi fişlenecek bunlar doğru işler değil. İsim yazmama gerek yok hangi isimler hangi başarılarda veya başarısızlıklarda var herkes biliyor.

Ve Kongre

Bu soruşturmanın sonucu yaklaşık 1 yıl veya daha da uzun sürebilir bu yüzden sonu her şekilde Diyarbakırspor için hayırlı olacak bu süreçte takımızın yaşaması çok önemlidir.

Varsın transfer yapamasın varsın transferi açamasın ve varsın 3. Ligde olsun ama Diyarbakırspor ismi yok olmasın. Bir Malatyaspor gibi olmasın. Hatırlanacağı gibi aynı soruşturma Malatyaspor içinde yapılmış ancak takım yok olduktan sonra dava sonuçlanmış kulübü zarara uğratanlar maddi cezalara çarptırılmıştı.

O Yüzden Diyarbakırspor bu dava sonuca ulaşıncaya kadar en azından mevcut yerini korumalı. Suçlamalarla kavgalarla uğraşacağımıza takımızı kurtarmak için harekete geçmeliyiz. Bu iş bir kişi ile yapılacak bir iş değil yükü hep birlikte omuzlamamız lazım.

İnşallah geleceği aydınlık olacak olan Diyarbakırspor'a bu kent sahip çıkmalı. Bu kadar yalan, entrika ve yozlaşmanın olduğu bir ortamda daha da ayaktaysa bu kulüp şerefli ve destan dolu tarihindendir. Yoksa ne bizim neden yönetenlerin kerametinden değil.

Bu yazı toplam 20123 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com