1. YAZARLAR

  2. Tanzer Polat YILMAZ

  3. Sana da Selam Olsun Ey Cesur Yürek !!!
Tanzer Polat YILMAZ

Tanzer Polat YILMAZ

Güneydoğu GİAD Başkanı
Yazarın Tüm Yazıları >

Sana da Selam Olsun Ey Cesur Yürek !!!

A+A-

Bugünlerde erkekleri 3 ayrı kategoriye ayırmak mümkün.

1. Kategori, mutabakat halinde bayramı tatilde geçiren, mutlu mesut erkekler ki onlar için yazılacak pek birşey yok. Alan memnun, satan memnun, aile saadetinin zirvesini yaşamaktalar...

2. Kategori, aylar öncesinde başlayan ikna çabalarına yenik düşüp ayaklarını sürüye sürüye tatile çıkmak zorunda kalanlar. Çoğunluğu bu erkekler oluşturuyor ve onlar önlerine çıkan her otel görevlisine " Dondurma da herşey dahilin içinde değil mi? Ekstra yazılmıyor değil mi? " diye çocukların peşinden koşturup harcamaları kontrol altında tutmaya çalışırken yorgun düşmüş durumda.

"Baba gelsene su çok güzellll" diye seslenen ıslak maymunlara içlerinden küfür edip bayram sonrasını hesap etmekle meşguller. Onlar cismen tatildeler ancak fikren çok ama çok başka yerdeler. Tek tesellileri, kapris çekmek zorunda kalmayacak olmaları ve yazın bu son günlerinde sağa sola son kez bakma fırsatından istifade etmeleri :)

3. Kategorideki erkekler en zor durumda olanlar. Tüm ısrarlara, suikast girişimlerine, psikolojik baskılara cesurca göğüs gerip evde oturmayı başaranlar. Onlar zafer kazanmış gibi görünmekle birlikte hayati tehlikeleri her zamankinden çok daha yüksek olanlar.

Sen ! Üçüncü kategori, biscolata erkeği !

Şimdi oturduk evde, masraftan kurtuldum diye seviniyorsun ya ! O kurtulduğum dediğin masrafın kat ve kat fazlası senin cebinden dirhem dirhem çıkacak !

Sen ! Mazlumların gururu !

Hani şimdi evin herbir köşesine dağılmış, sana kötü kötü bakan, bir bardak su istesen seni obardakta boğmaya hazır aile efradı var ya ! Onlar bu zaferi sene boyunca senin burnundan fitil fitil getirecek !

Sen ! Şehrin bekçisi, sokakların efendisi !

Hiççç bu bayramda kafa dinlerim, misafir kabul eder, el öpmeye giderim demeyesin ! Senin tatil yüzü göstermediğin o acılı eş, boynu bükük çocuklar var ya ! Onlar senin yaptığın bu densizliğin cezasını , sana gün yüzü göstermeden, ele güne ilan ederek verecek !

Sen ! Tatile gidecek arkadaşlarına acıyarak bakan, kendinden emin, adam gibi adam ve hatta adamın dibi !

Evdeki süpürge ansızın bozulacak ! Televizyonun ekranı birdenbire donacak ! Çocuğun okul ihtiyaçları bu sene zirve yapacak ! Hanım, o avm senin, bu gün benim, kapı kapı gezecek ! Ve sen, zavallı sen, neler olup bittiğini bile anlamayacak, bu bayramın ikinci kurbanı olduğunu çok sonra fark edeceksin...

Sonunu düşünen kahraman olamaz demişler. Sen kahramanımızsın, Eyvallah ! Ama bu cesaretin bedelini ağır ödeyeceksin, bilesin...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT