1. YAZARLAR

  2. Faruk ŞİMŞEK

  3. Sahibinden acil satılık Diyarbakırspor
Faruk ŞİMŞEK

Faruk ŞİMŞEK

Diyarinsesi.Org Halkla İlişkiler
Yazarın Tüm Yazıları >

Sahibinden acil satılık Diyarbakırspor

A+A-

Sezon başında Çetin Sümer ve ekibi kapalı kapılar arkasında oyunlar yaparak bu takımı kongrede (Mehdi Eker'in) de talimatı ile Diyarbakırspor'a başkan oldu.

Zaten Diyarbakırspor için o gün tarihe geçen bir kara leke olarak görüyorum. Ankara kulislerinde siyasi otorite Çetin Sümer'den bir hayli sıkıntı yaşadıklarını hemen hemen herkes tarafından bilinmekte. Ankara'da yaşayan siyasetçiler birde Diyarbakırspor taraftarının ne kadar psikolojik tramva yaşadıklarını görebilse?

Yazıklar olsun ki; koca bir kentin kaderi ile ancak bu kadar oynanabilir. Asla Çetin Sümer ve ekibinin ticari ve kişilikleri hakkında bir eleştirim olamaz lakin eğer bu kişiler Diyarbakırspor apoleti taşıyorsa eleştiri yapmak en doğal hakkımızdır.

Diyarbakırspor kümeye düştükten sonra Diyarbakırspor yönetiminden ilk istifasını sunanlardan olan Suat Önen oldu. İddalara göre Suat Önen alacakları hakkında klübe temlik koydurmuş. Bu şahıs değil miydi sezon başında Abdurrahman Yakut'a bu klübün önünü tıkıyor diye feryat figan eden. Şimdi ne acaba ne yapacak çok merak ediyorum. Abdurrahman Yakut bu takımı şampiyon etti ya sen ne yaptın?

Ayrıca Suat Önen, Dicle Üniversitesi bayan voleybol takımındaki başkanlığından niçin istifa etmedi? Vardır bununda bir hikmeti elbet..

Bugün Çetin Sümer yapmış olduğu basın toplantısında 6,5 Triliyon mevcut yönetimin klübe borç verdiğini beyan etti. Sizler bu takımı düşürdüğünüzü kabul ediyorsanız bu takıma vermiş olduğunuz paralardan bir kısmını hibe etmeye davet ediyorum. 

Çetin Sümer ve Suat Önen değil miydi? sezon başında şeffaf yönetim bütün basın mensuplarına gelir giderleri göstereceğiz. Klüp bünyesinde muhasebe entegrasyonunu kurduk diye. Yahu aranızda bu klübün ne kadar borcunu bilen var mı? Hangi futbolcuya ne kadar ödendi, ne kadar menejerlik parası verildi vs. vs.

Çetin Sümer takımı resmen satılığa çıkarmış aslında gazetelere boy boy reklamlarını vermesi lazım "Sahibinden kelepir fiyatı takım" diye. Yazıklar olsun bunlarıda mı görecektik.

Geçmiş günlerde Ankara'da namı diyar Jet Fadıl ile görüşmüş 6,5 triliyonu kurtarmak için. Yok şu kadar peşin verin gerisini taksitle ödeyin. Takım elden gidiyor, futbolcular bir bir gitti. Bank Asya liginde diğer takımlar kamp programlarını, transferlerini yaparken Çetin Sümer hala 2 grupla görüşüyoz diyecek var mı böyle bir şey.. Acilen kongre kararı alıp şartısız bir şekilde takımın önünü açmalısınız.

Hangi grup veya hangi şahıslar aday olmak istiyorsa kongre salonunda gelir adaylığını açıklar. Delegeler hangi listeye inanıyorsa o listeye oy verir ve yeni klüp başkanını seçer.

Ayırca EEDC denen paravan firma bu takımın bu hallere gelmesine en büyük sebebidir. Diyarbakırspor'u kandırmış hep çeşitli vaadlerde bulunmuş ama hepsi bir balon çıkmış. Bu arada EEDC yöneticileri şu aralar Güney Afrika'da Dünya kupası maçlarını izlemeye gitmişler ve Diyarbakırspor'a Messi ve Robinho'yu transfer edecekler miş miş ? 

Son olarak kaptan Barış ATAŞ'a değinmek istiyorum. Sezon başında bir çok futbolcuya peşinatları ödenirken sana ödeme yapılmadı. Geçmiş sezonlarda ne gibi zorluklar yaşadığını çok yakinen bilmekteyim ve seni bu konuda seni haklı buluyorum. Yolun açık olsun senin bir gün A milli takımda görmek en büyük arzum.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

1 Yorum