1. YAZARLAR

  2. Faruk ŞİMŞEK

  3. Ruhsuzlar Diyarı
Faruk ŞİMŞEK

Faruk ŞİMŞEK

Diyarinsesi.Org Halkla İlişkiler
Yazarın Tüm Yazıları >

Ruhsuzlar Diyarı

A+A-

Hafta içi yaşanan kan değişikliğinin Diyarbakırspor'a fayda getireceğini umuyordum. Ama bugün saha'da forma giyen Ruhsuz futbolcular sayesinde takımımız Kayserispor'a 3-0 mağlup oldu ve Süper Lig'de kalma yolunda çok büyük yara aldık.

Diyarbakırspor'un Kayserispor karşısında şuursuz, isteksiz ve sanki lige havlu atmış havasında bir hali görünüyordu. Hiç kimse hakemi kötülemesin. Orta hakem gayet normal bir maç yönetti.

Ruhsuzlar Diyarı
Sitemizde sürekli hale gelen canlı maç anlatımı için sitemiz yazarlarından olan M.Yılmaz Bay ile Yenikent Asaş Stadyumununda yerimizi aldık. Kadrolar elimize ulaştığında umudumuz bir kez daha artmıştı.

Defans bloğunda forma giyen Mamadou Diallo Diyarbakırspor'a resmen ihanet etmiştir. Kayserispor'un Mehmet EREN ile bulduğu ilk golde resmen Mehmet EREN'in üzerine gitmeyerek bu futbolcunun rahat bir gol atmasını sağladı.

Kayserispor'un 2. golünde de Diallo'un Mehmet EREN'in ceza alanına yerden yapmış olduğu ortaya ayak koyarak kaleci Gökhan'ı kontırpiyede bırakarak takımımızın 2. golünü yemiş olmasına sebep oldu.

Bu oyuncunun derhal bu takımdan ilişkisinin kesilmesi lazım. Müsabaka boyunca Mehmet BUDAKIN bu futbolcuya nasıl tahammül ettiğini anlamak mümkün değil. Diallo resmen takımı sabote etti.

Diyarbakırspor'un müsabakanın 90 dakikası boyunca isteksiz oynaması, sanki lig bitsinde bir an evvel kenti terk edelim havası vardı. Futbolcuların hepsi çok kötü bir oyun ortaya koydular.

Diyarbakırspor yönetimi 10.000 TL (10 Milyar) futbolcu başına galibiyet primi açıklamıştı. Bu futbolculara 1.000.000 (1 Triliyon) verseniz bile adamların hiç umurlarında bile değil. Bir kaç futbolcu hariç.

Hayatım boyunca Diyarbakırspor'un bir çok maçını takip ettim. Ama bu kadar ruhsuz olan bir futbolcu topluluğu görmedim. Yazık çok yazık...

Diyarbakırspor Yönetimi
Diyarbakırspor yönetimi hakkında artık yazılar yaza yaza bıktık. Bu takımın bu seviyede olmasının en büyük payının sahibi Diyarbakırspor yönetim kuruludur. Kendi içinizde birlik ve beraberlik sağlayamadıktan sonra nasıl futbol takımında birliktelik sağlayacaksınız.

Yönetim içerisinde bir kaç kişi Fadıl AKGÜNDÜZ'ün Diyarbakırspor'a başkan olması için gecesini gündüzüne katıyor. Ankara'ya gidiliyor raporlar sunuluyor vs. vs.

Şimdi soruyorum bu yönetici olacak şahıslar niçin Diyarbakırspor'un lehine katkı sunacak çalışmalar yapmıyorlar.

Son olarak mevcut yönetimde bir kaç kişinin ciddi anlamda hizmeti olmuştur. Ama bunu bütün taraftarlarımız bilsin ki " Diyarbakırspor'un içinde takıma ihanet eden insanlar" var.

Saygılarımla

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

6 Yorum