23 Ekim 2016 Pazar
 • Diyarbakır10 °C
 • İstanbul16 °C
 • Ankara5 °C
 • Antalya16 °C
 • İzmir15 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,483
  %0.78
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40
Yılmaz BÖRÜKOÇİN / Diyarinsesi.Org Spor Koor.


Röportajın Satır Araları

19 Haziran 2009 12:37

   Dün son gelişmeleri öğrenmek ve okuyucularımıza son bilgileri vermek açısından Genel Yayın Yönetmenimiz İSMAİL AYBAL  ile beraber Diyarbakırspor klübü başkanı SAYIN ABDURRAHMAN YAKUT ile bir röportaj yaptık.özenle seçilmiş ve gündeme dair bir çok soruyu Sayın başkana sorduk ve sorduğumuz sorulara tüm açık sözlülüğüyle ve samimiyetiyle cevap veren Sayın Yakut’a buradan bir kez daha teşekkür ederim.

Röportajı tüm okuyucularımız sitemizden takip edebilirler.Ben buradan siz Diyarinsesi.org okuyucularına röportajın önemli satır aralarını ve izlenimlerimi yazacağım.

Peki neydi bu izlenimlerim?

-Öncelikle çok yoğun bir günde bizi kabul eden Sayın başkan,görevi bırakacağını beyan etmesine rağmen harıl harıl çalışıyor.klübe gittiğimizde saat 17:00 suları idi ve başkan saat 09:00’dan itibaren adeta klüpte karargah kurmuş, muhasebede, klübün muhasebe müdürü ile  klübün son mali tablosunu çıkarmak ile meşgul.

-Her zaman sayın başkanın yanında olan kurmayları BAŞKAN VEKİLİ ÇETİN SÜMER ve KLÜP KOORDİNATÖRÜ CENGİZ AMAN’da başkanlarının yanında ,onlarda kongre ile ilgili son hazırlıkları tamamlamaya çalışıyorlar.

-Başkan son mali tabloyu çıkarmak ile meşgul iken bir yandanda gelen telefonlara cevap veriyor, gözlerimiz ve kulaklarımızla şahit oluyoruz telefon açanlar klüpten alacaklı olan kişiler ve sayın başkandan alacakları ile ilgili bilgi istiyorlar.Başkan hepsine gayet kibar bir şekilde gereken cevapları veriyor,kimsenin alacağının diyarbakırsporda kalmayacağını,klübe aktarılacak gelirlerden hakkı olan her alacaklıya eşit şekilde ödeme yapacaklarını bir bir beyan ediyor.

-Başkanın çok yorgun ve kafasının karışık olduğunu gözlemliyoruz.kesinlikle bu şartlar altında aday olmayacak.başkanı ilk defa bu kadar kararlı görüyorum.

-Başkanın görevi bırakma kararlığına ve tekrar görev almama niyetine rağmen; oluşabilecek ve iyileştirilebilecek maddi destekler karşısında tekrar aday olma izlenimini azda olsa aldım.

-Başkan klübe aday olanların ortaya çıkmalarını istiyor.maddi yönden çok güçlü olan yönetimlerin çıkması ve aday olması durumunda klübü seve seve onlara teslim edebileceğini söylüyor.

-Şampiyonluk gecesinde bakanlara ve milletvekillerine yapılan olumsuz tezahüratlara klübe kaybettirdikleri açısından çok üzülmüş.çok büyük spor yatırımlarının bu yüzden durmuş olmasına ve siyasi kanadın diyarbakırspor şu anki ilgisizliğinin büyük ölçüde o gecede yaşananlardan kaynaklandığınıda üzülerek söylüyor. klüp başkanı olarak kendiside o gecede yaşananlardan diyarbakırspor klübünün çok şey kaybettiğinden dolayı  taraftarlara küskünlüğünü belirtiyor.

-Maddi sorunların çözülmesi ve desteklerin gelmesiyle karar değiştirip aday olup tekrar başkanlığa oturduğunda klübe kulvar atlatacak ve süper ligde başlara oynatacak bir diyarbakırspor sözü veriyor,kararlı ve kendinden emin ama bu şartlarda ne bir desteğin nede bir maddi gücün diyarbakırspora aktarılacağındanda hiç ümitli değil.

-Eski yönetimlere oldukça kızgın,klübün bu borçlar altına sokulmasından iş bilmez yöneticileri sorumlu tutup bundan sonra iş başına gelecek yönetimlerin ehil,bu işi bilen,sportif yönetim becerisi olan kişilerden seçilmesi gerektiğinide altını çizerek belirtiyor.

Evet sevgili okuyucularımız;

Daha çok yazacak şey var onlara şimdilik değinmeyeceğim.fakat acilen yapılması gereken şeyleride buradan sıralamak istiyorum,

1.Bugün kongre çoğunluk sağlanamayacağı için yapılmayacak ve kongre 26 haziran 2009 tarihinde çoğunluğa bakılmaksızın yapılacak.

2.26 haziran 2009’ daki kongrede gerekli desteği bulamayacak olan ABDURRAHMAN YAKUT aday olmayacak ve başka aday çıkmayacağı içinde klüp kayyuma kalacak,yani atanmış kişilere.Bu durumun yaşanmaması için DR.abdurrahman yakut’a her türlü maddi ve manevi desteğin garantisi verilmeli ve sayın başkan göreve devam etmelidir.

3.SAYIN  MİLLETVEKİLİMİZ İHSAN ARSLAN’dan  diyarbakırspora destek gecesinin düzenlenmesi için ön ayak olmasını rica ediyoruz,SAYIN BAŞBAKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’ında katılımıyla bu gece Diyarbakırsporun önünün açılması açısından mutlaka düzenlenmelidir.

4.Tesisler ve diyarbakırsporun geleceğinin proğram konusu olacağı, geniş katılımlı,ilin yerel medya spor müdürlerinin,ilin ulusal medya Diyarbakır muhabirlerinin ve sivil toplum temsilcilerinin yanında ilin mülki amirlerinin katılacağı bir televizyon proğramının düzenlenmesi ve bu proğramın SAYIN YILMAZ BAY’ın sunuculuğunda CAN TV’ de düzenlenmesini ve bu konuda YILMAZ BAY’ın öncülük etmesi gerekmektedir.

5-Süper lig 9 ağustosta başlayacak kentteki tüm dinamiklerin harekete geçmesi ve diyarbakırsporun önünün açılması yönünde herkesin harekete geçmesi gerekmektedir,yoksa sayın başkanında dediği gibi kesinlikle süper ligden düşecek ilk ekip Diyarbakırspor olacaktır.

Saygılarımla,esen kalın.

YILMAZ BÖRÜKOÇİN

yilmazkocin@hotmail.com

Bu yazı toplam 1376 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com