1. YAZARLAR

  2. Recep ESER

  3. Remzi Hoca ve Çiçekleri
Recep ESER

Recep ESER

Yazarın Tüm Yazıları >

Remzi Hoca ve Çiçekleri

A+A-

Çiçekler ne kadar güzeller değimli? Rengarek olurlar, kendilerine özgü kokuları vardır, herkes tarafından sevilir ve insana huzur verir. Ama çiçekler emek ister, sevgi ister, sabır ister. İşte Bağlar Belediyesi Bayan Takımlar Sorumlusu sevgili Remzi ATLI hocam kendi değimi ile çiçekleri yeni oyuncularına bunların hepsini veriyor.

Yıllarca oyuncularını bir çiçek gibi yetiştirdi. Onlarda her sene ilde ve bölgede birinci olurken Türkiye Finallerini hep son anlarda kaçırdı. Bu sene ise küçük kızlarda bu başarıyı en üst seviyeye çıkardılar. Çiçekler önce ilde birinci olarak geçmiş yılarda aldığı başarılı sonuçlardan dolayı bölge şampiyonasına gitmeden Anadolu Şampiyonasına direkt katılma hakkı elde ettiler ve Anadolu Şampiyonasında aldığı birincilikle Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanarak Diyarbakır adına tarihi bir başarıya imza attılar. Anadolu Şampiyonasında oyuncularımızda Zilan GÜLSÜM turnuvanın en değerli oyuncusu ve sayı kraliçesi seçilmesi bizlere ayrı bir mutluluk verdi.

    Şimdi olaya başka bir yönden bakalım.

-    Bu takımımız Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve Doğu Anadolu Bölgesinin tek temsilcisi. Yani doğuda tek takım bu takım.

-    Bu takımımız 81 ilin içinde ilk 16 takım arasına girmeyi başaran bir takım.

-    Yalnız Diyarbakır'da değil bölgede ilk kez bir takım Anadolu Şampiyonasını birinci tamamlayarak Türkiye Finallerine gitmeye hak kazandı.

-    Çiçeklerimizin hepsi bu memleketin kızları.Dışarıdan herhangi bir oyuncu transferi olmadan bu başarılar elde edildi.

-    İlk kez Türkiye Şampiyonasına katılacak olan bir takımımızdan derece bekliyoruz.

Gelelim bu işin yönetim bölümüne. Bağlar Belediyesinin basketbola ne kadar önem
verdiğini hepimiz bilmekteyiz. Nitekim alınan bu başarılar onun göstergesidir. Sevgili Başkan Yüksel BARAN özellikle bayan takımlarımıza ne kadar değer verdiğini biliyoruz ve kendisini bundan dolayı kutluyoruz. Bağlar Belediyesi Spor Kulübü Sevgili Sabahattin KIZILKAN, yönetimde bulunan sevgili Remzi ÜKELGE ve Remzi DENİZ de gerek erkek gerekse bayan takımlarımızla nasıl başarılı oluruz diye çalışmalarını yakından takip ediyor olmam nedeni ile çok iyi bilmekteyim. Bu arkadaşlarımıza da Diyarbakır adına teşekkürü borç bilirim. Sevgili Yüksel Başkan ve ekibi Bağlar ilçesi ve Diyarbakır 2. lig takımı istemektedir yeri gelmişken bunu bir kez daha hatırlatmayı da kendime görev saymaktayım.

Başarı beklemekle gelmez tabiî ki. Çalışmak çok çalışmaktan gelir. İşte sevgili Remzi ATLI ve ekibi çok çalışarak, çok araştırarak bu başarıları elde ettiler. Okul okul, sokak sokak, mahelle mahalle gezerek seçtikleri oyuncularla yılmadan sürekli çalışarak buralara geldiler. Hazırcılıkla bir yere gelinemeyeceğini de herkese gösterdiler. Bu kurulan kadrolarla da uzun yıllar başarılı olacaklardır. Bu doğru çalışmalarından ve bu başarılarından dolayı Remzi ATLI hocamı, yardımcısı Mercan NARİN'i, yine bu takım için emek sarf ettiğini bildiğimiz üst yapı antrenörü Gökhan YILDIRIM'ı, Ahmet AYHAN'ı, Esra ATAKUL'u, gerek kendi takımları gerekse bu oluşumda çok emeği geçtiğini bildiğim Özgür BÜYÜK'ü kutluyor ve her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

En büyük teşekkürü ise çiçeklerimize ediyorum. Onlarda yılmadan çalışarak bu seviyelere geldiler. Onlara ve ailelerine Diyarbakır adına sonsuz teşekkürler. Şimdi Türkiye Şampiyonasına katılarak üzerlerine büyük bir sorumluluk aldılar ve bunun da bilincindeler. İnanıyorum ki bu şampiyonadan çok güzel haberler bizlere gelecek ve bende büyük bir gururla o haberleri sizlerle paylaşacağım. Hepsine sonsuz başarılar diliyorum.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT