22 Ekim 2016 Cumartesi
 • Diyarbakır12 °C
 • İstanbul16 °C
 • Ankara3 °C
 • Antalya17 °C
 • İzmir12 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,412
  %0.73
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40
Burhan GÜL / Gazeteci


Raporlar Raftan indi gereken yapılsın

16 Temmuz 2012 Pazartesi 15:00

Dün gazetemizde hepimizin içini ferahlatan bir haber yayınlandı. Haber ;Diyarbakırspor'un içini boşaltan, geleceğini karartan ve 3 yıl üst üste Süper Lig'den 3.Lig'e kadar düşmesine neden olan enkazla ilgili. Bu raporlar raftan indi ve savcılık adli sürecin başlaması için emniyete yazı yazdı. Yani hukuki boyut için resmen düğmeye basıldı.

Bu çok önemli bir adımdır. Çünkü raporların 7 ay gibi uzun süre savcılıkta bekletilmesiyle ilgili çok iddia ortaya atılmıştı. Haliyle çok spekülasyon oldu. Ama biz daima yargıya,hukuka güvendik. Bunun için kamuoyu baskısı yaratmaya çalıştık. Bunda bir nebze başarılı olduysak ve savcılığın harekete geçmesine vesile olduysak bundan ancak mutluluk duyarız. Esas olan Diyarbakırspor'un kurtuluşudur. 45 yıllık kulübe bu ihaneti yapanlar mutlaka cezalandırılmalı. Bu borçların hayali olduğunu sağır sultan bile biliyor. Yargının buna sessiz kalması ve 6 bin sayfadan oluştuğu belirtilen müfettiş raporlarını gözardı etmesi düşünülemezdi. Evet, müfettişlerin hesapları incelemesi, yolsuzlukları tespit etmesi ve rapor haline getirmesi ne kedar önemli ise savcılığın harekete geçmesi de önemli bir adımdır. Ama iş bu kadarıyla bitmiyor. Daha yolun başındayız. Çok ama çok yol alınması, bunun için de hızlı şekilde kararlar alınması ve hukuki sürecin zaman kaybedilmeden yapılması lazım. En başta görev yerel medyaya,taraftarlara ve halka düşüyor. Güçlü bir kamuoyu oluşturulmalı. Bakıyorum gazetelere,internet sitelerine. Bu konuda çok cılız sesler var. Savcılığın harekete geçmesini haber dahi yapmayan basın kuruluşları var. Onlar acaba bu şehirde yaşamıyor mu?. Bu kulüp nereyi temsil ediyor?.Böyle bir olay başka kentte olsa ortalık ayağa kalkar ama bizde sadece biz ve bir avuç insanın sesi çıkıyor. Siz savcı olsanız,kentin idarecisi olsanız ne düşünürsünüz?.2 milyonluk kent ve onun medyası kafasını kuma gömmüş ise görevi gereği bu şehirde olanlar ne yapsın?. Bu kentin valisinden,savcısından önce neden bu kentin belediye başkanları,STK'ları, spor taban birlikleri konuşmuyor. Bana göre vali ve onun emrindekiler bu raporlarla alakalı gerekeni yaptılar. Seçilmişler bu işin neresinde?. Onlardan da bu konuda en azından adımlar atmalarını bekliyoruz.


Adalet doğru işlediği zaman batan bir çok kurum kurtulur. Adaletin şimdi Diyarbakırspor için işlemesi lazım ve bunu bekliyoruz. Savcılıktan talebimiz bu kentin mensupları olarak ucu kime dokunursa dokunsun adaletin terazisini işletmeleri ve bu kadar yıllık mazisi ,kitlesi olan Diyarbakırspor'a bu ihaneti yapanların yakasına yapışsınlar. Hani derler ya ;yargı görevini millet adına yapar. İşte tam da bu noktada söz konusu olan Diyarbakır halkıdır ve sayın yargıçlarımız hepimizi mutlu edecek, vurguncuların da deşifre edilerek hem maddi hem de manevi cezaya çarptırılmasını bekliyoruz.

Bu yazı toplam 12626 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com