27 Ekim 2016 Perşembe
 • Diyarbakır11 °C
 • İstanbul14 °C
 • Ankara2 °C
 • Antalya15 °C
 • İzmir16 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,520
  %-0.18
 • Dolar
  3,0865
  %0.48
 • Euro
  3,3676
  %0.68
Celal GÜNEY


Rahat olun, Yakut Bu işi yarım bırakmaz

04 Ocak 2009 02:00

Diyarbakırspor'da yaşanlar herkesin malumu. Öncelikle herkesin akli selim olmasını istiyorum. 

Öncelikle bir kaç şeye cevap vermek istiyorum. Bu sitenin mazisi çok eski değil. Emekleme ve acemi olduğumuz 1.5 yılı saymazsanız, hem sitenin alt yapısı, hem de habercilik anlayışında Proffesyonel bir yapıya geçişinin 5. ayını henüz bitirdik. Öncelikle şunu belirtmekte yarar var.  Bizler bu güne kadar hiç kimsenin adamı olmadık, olmayacaz da. Bunu sanırım artık herkesin kafasına yerleştirmesi lazım. Üstüne basa basa söylediğimiz üç kelime bir şey var yine tekrarlamakta fayda var, Bizim için kişiler değil, kurumlar esastır.  O kurumlardan biride Diyarbakırspor olduğunu sanırım söylemeye gerek yok. Az çok herkes  birbirini tanıyor. Özellikle Diyarbakır medyası çok fazla büyük değil, kim, kimin ne olduğunu da biliyor.  O yüzden şahsen yazılanlardan, çizilenlerden asla gocunmuyoruz. Adnan ÖKTÜREN'İN  şahsına değil, kulübün kimliğine ve makamına değerden yeri geldi sustuk, yeri geldi Öktüren'i al aşağı ettik. bunu ispatlama gibi bir çaba içersinde asla olmayacaz, yine herkes neyin ne olduğunu çok iyi biliyor. Amacımız asla bir savaş değil, her zaman sitemize gelen her arkadaşınız, ordan burdan değil, başımızla birlikte karşıladık,  ve  sen dahil, hepsine tek tek şunu söyledik,  "AMAÇ BİRSE, REKABET OLMAZ, OLURSA DA, KAZANAN HEP DİYARBAKIRSPOR OLSUN", bu sözlerimizi yanınızda olan bazı arkadaşlarınız doğrulamassa şu kalemimi hemen kırmaya hazırım. Ayrıca yine biz de, küsme olmaz, diyip her defasında dostlarımızı hatırladığımızı kendilerini arıyarak gösterdik.  Bunları söyledikten sonra yine ara ara bazı konulara açıklık getirmeye çalışacam.

Yine söylüyoruz, hem de açık açık belirtiyorum, bu site ne DTP'nin, ne de AKP'nin, ne devletin, ne polisin, ne askerin vs. vs. vs.  asla değildir, burada her kesime hitap eden sayısız  haberler vardır, Bunu, bu siteyi azıcık takip edenler bilirler.   Bunu ispatlama çabası içerisinde değilim ama artık bazı şeyleri anlatmanın zamanı geldi de geçiyor bile. BU SİTE DİYABAKIR HALKININ SİTESİDİR, DİYARBAKIRLININ SESİDİR.  Bizde ben patronum lafı olamaz,  kesinlikle son sözü ben söylerim asla olmadı, olmazda. Hele biz de "AMERİKA BAŞKANI, SON SÖZÜ SÖYLEMEZ Mİ?" gibi çocukça bir sözde edilmez. (Bu lafımı anlayan anlar). Burada yorum yazan bir çok okuyucumuzun yorumlarının bir çoğuna cevap yazılır, hal hatır sorulur, bu siteye hizmet eden hiç bir editörümüzle asla parasal bir ilişkimiz olmamıştır ve para konusu konuşulmamıştır. Burada her kesimden insanlar gelir seslerini duyurur. Sitemizde yazarlarımızdan her kesimden arkadaşımız vardır. Bunların hepsi ortada olan şeylerdir. Yine asla gocunduğumuz, arkamızda kalan, söylenince üzüleceğimiz hiç bir şey yoktur olmazda.

Şimdi gelelim, Diyarbakırspor'un ne olacağına, Başkan Yakut, kongre sürecinde aldığı desteği bulmadığı gibi, maalsef bazı çevrelerin, özellikle  Sayın Bakanımızı ve Milletvekillerimize yalan yanlış bilgilerle bu kulübün önünü tıkamayı maalesef başardılar. Şimdi ne olacak, işte asıl en can alıcı soru bu. Hiç kimse korkmasın, benim tanıdığım Yakut bu kulübü asla yalnız bırakmaz.. Pazartesiye şurda daha 24 saatimiz kaldı. Diyarbakır'da bazı şeyler 1 saatte bile yön değiştirebilmektedir. Bunun en güzel örneğini, son kongrede 3 saat içinde, 3 ayrı liste sonunda, saat 16 da Yakut'un listesi onaylanarak yaşamadık mı?. Bunları hep birlikte yaşıyoruz. Ayrıca en kötü senaryoda bile Yakut'un bu kulübü artık çakal, çukala bırakmıyacağı bir gerçek. İşin içine mali şube ve savcılık girmedikten sonrada bu yapılanların hiç bir anlamı kalmayacak. Bizler günü değil, yarınları kurtamanın peşinde olmalıyız. Bu kulübün yarınları içinde Yakut ismi büyük bir fırsattır. Benim görüşüm, gerekirse paf takımla yola devam edelim, ve dışarıdan tek bir sporcu dahi almadan ligi götürelim. Bu sayede Diyarbakır gençlerinede bir fırsat vermiş olmazmıyız?.

Ayrıca her düşüş bir akıldır derler. Yakut'ta zamanında bazılarının oyunlarına ve yalanlarına da gelmiş olablir. Ama onun memleket sevdasından şüphe edenin, öncelikle kendini yoklamasını isterim. Yakut'un bu hareketi, birazda halk hareketine benziyor gibi. Herkes tarafından desteği arkasına alan bu adam bu işi yarım bırakmaz, bizi de yarı yolda koymaz.  FİFA borcu ödenmesin, 3 puan silinsin  lafını ben mantıklı bulmuyorum. Bu para  bir şekilde en azından ödenmeli çünkü sadece 3 puan değil, direkt kümeye gidişi de unutmamak lazım.

Ayrıca bir konuda da Valiliğimize  bir soru sormak istiyorum, Diyarbakırspor için toplanan ve halen havuzda olan 1.5 milyon TL para var, bu para kulüp için toplandıysa, bu paranın tasarrufunu kulübe ne zaman vermeyi düşünüyorsunuz?. Acaba bu konu için Yakut'un gidişinin beklenmesi gibi bir durum söz konusumudur? . Bu konuda sayın Valimiz bizi aydınlatırsa seviniriz.

Son söz olarak, Diyarbakır için çalışan tüm sitelerle  iyi günde, kutsal bir rekabet, kötü günde birlik çağrımızı bizde yineliyoruz. Ve bu kötü günümüzde herkesi kucakladığımızı bir kez daha yinelemek istiyoruz.   Hadi sağlıcakla kalın.

 

Bu yazı toplam 1350 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com