1. YAZARLAR

  2. Recep ESER

  3. Paylaşamadığımız nedir yav?
Recep ESER

Recep ESER

Yazarın Tüm Yazıları >

Paylaşamadığımız nedir yav?

A+A-

Neyi paylaşamıyor yav?  Neyimize yetmiyor, hangimize yetmiyor bu dünya, bu yeryüzü, bu memleket? 
Farkın damıyız her şeyimiz var. Yüce ALLAH bize her şeyi vermiş. Bu topraklarda her şey var. Hem de en güzeli var. Ama biz görmüyoruz. Görmek istemiyoruz. Şöyle bir etrafımıza bakalım bi. Temiz hava, temiz su, güneş, toprak ve sınırsız nimet. Daha ne olsun işte. 

Ama bakın bakalım her yerde savaşlar var. Bir çok yerde insanlar evlerinden, vatanlarından memleketlerinden olmuş. Fakirlik açlık sefalet diz boyu. Halen kafamızı devekuşu misali kuma gömmüşüz.
Bu kadar nimet içinde bu açlık, sefalet savaş varsa biz bir işe yaramıyoruz demektir. Hala birbirimizi yiyoruz. hala ufak hesaplar peşinde koşuyor. Ama unutmayalım ki.

UFAK HESAP PEŞİNDE KOŞANLARIN KAZANCI DA UFAK OLUR.
Herkes birbirini nasıl yargılayıp düşman görüyor biliyor musunuz?
Bu sağcı, bu solcu, bu şu partili, bu başka partili, öyle bir seviyeye geldik ki tuttuğumuz spor takımlarında bile birbirimize düşman olmamız yetiyor. 

Peki neden böyle olduk dostlar hiç düşündük mü? 
Çok acı ama bizler başta dinimizden uzaklaştık. Bütün kutsal değerlerimizi kaybettik. Gelenek, görenek, örf ve adetlerimizi kaybettik. Kaybettirdiler. Bizlerde kaybetmeye müsaitmişiz ki kaybettik kaybettirdiler. 
Ne zaman bu değerlerimizi tekrar kazanırsak o zaman eskisi gibi bir arada, birbirini seven, birbirine saygı duyan ve birbiri ile barış içinde yaşayan insanlar olacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. 

Hadis-i Şerifte 
“İman etmedikçe cennete giremezsiniz, birbirinizi sevmedikçe de (gerçek anlamda) iman etmiş olamazsınız.” Diyor Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV.)
Bizlerde bu Hadis-i Şerif doğrultusunda yaşayalım ve yaşatalım. İnanın her şey daha güzel olacak.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT