1. YAZARLAR

  2. Adnan ŞİMŞEK

  3. Özeleştiri Zamanı Gelmedi mi?
Adnan ŞİMŞEK

Adnan ŞİMŞEK

Gazeteci / Genel Yayın Yön.
Yazarın Tüm Yazıları >

Özeleştiri Zamanı Gelmedi mi?

A+A-

Diyarbakırspor öyle bir hale getiriliyor ki karanlıkta yanan bir mum misali her geçen gün eriyor ve maalesef göz göre göre karanlığa doğru adım adım sürükleniyor. Manisa deplasmanı ve ardından Bursaspor ile sahamızda oynayacağımız hayati maçlar var. İnşallah bu maçların akibeti  Denizli ve Sivas maçları gibi olmaz.

Tabi bu temennilerde bulunuyorum ama gelinen bu nokta da elbette ki bir tesadüf değildir. Diyarbakırspor'un bugünkü çöküşü de bir tesadüf değildir. Önceleri çıkış trendine geçen Diyarbakırspor'da büyük bir düşüş başladı. Bildiğiniz gibi Denizlispor maçında  Diyarbakırspor değilde, sanki sahada tam bir mahalle takımı görüntüsünde bir ekip gelmişti. Umarız Manisaspor maçı sonu, Diyarbakırspor için kâbus olmaz, yoksa bu rüya başlamadan çok erken bitmiş olacak.

Burada değinilmesi gereken ve üzerinde durulması gereken  en önemli unsur yönetimin sezon başından beri ısrarla yaptığı seri hatalar silsilesidir. Diyenler boşa dememiş hata hatayı getirir diye ama Diyarbakırspor yönetiminin ısrarla hatanın arkasında  zincirleri birbirine ekleyerek devam ettiriyor. Bu kadar hatayı peşi peşine kimler yapar bilmem izah etmeye gerek var mı? Bunun adı olsa olsa işgüzarlık, hırs ve vurdumduymazlıktan başka bir şey olamaz. 

Bu saatten sonra kim gelirse gelsin elinde sihirli bir değnek ile takımı lider yapacak hali yok ama gelecek hocanın paranın yanı sıra takımı ligde tutamadığı zaman prestij hanesine ne yazılacağı belli. Hikmet Karaman, Giray Bulak, Samet Aybaba v.s,vs…
Para için gelen hoca olacaktır tabi ama önemli olan, bu saatten sonra bari aklı selim bir şeyler yapmaktır…
 
Bu arada bir önceki yazımda belirtmiştim ama önümüzde çok önemli bir Bursaspor maçı var. Denizli maçında gördük. Diyarbakırspor'un cefakar taraftarları sükunetlerini korudu, sahada sergilenen rezil futbola rağmen, üzgün yüzlerle ve içleri kan ağlaya ağlaya bu hazin tabloya şahit oldular. Çok ciddi tepki vermediler çünkü takıma zarar vermek istemiyorlardı, ama Denizlispor maçındaki ikinci golden sonra başta kulüp başkanı Çetin Sümer olmak üzere tüm yönetim kuruluna tepkilerini, haklı olarak gösterdiler. Bu yönetim yesin içsin dua etkin, böyle aklıselim, cefakâr bir taraftarımız var. Fakat şunun da bilinmesinde bir fayda var, herkesin bir sabrı var.  Bu taraftar patlarsa öyle sıradan bir patlama olmaz. Pimi çekilmiş el bombası gibi üstünüze bir gelirse sonunuz artık ne olur onu düşünmek bile istemiyorum. Bilmem ki o gün Diyarbakır'da insan yüzüne nasıl çıkarsınız, artık orasını da siz düşünün.

Son olarak şunu söylemek istiyorum, lig başından beri suçlamadığınız hemen hemen hiç kimse kalmadı. Bunlar arasında devletin kurumlarından tutun, taraftara, basına, hakemlere şuna buna sığındınız. Son olarak üstelik dünya kadar kişinin gözleri önünde olmasına rağmen inkar ettiğiniz, sadece işini yapan elemanlarımızı bile dövmeye kalktınız, tartakladınız, tehdit ettiniz.  Bu satten sonra azıcık şapkanızı önünüze alıp düşünme zamanı gelmedi mi acaba.

Benden size bir dost tavsiyesi, birlik olmak, toplumda en azından birazcık olsun prestij kazanmak için birazda kendinize bir özeleştiri yapın ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

1 Yorum