27 Ekim 2016 Perşembe
 • Diyarbakır21 °C
 • İstanbul15 °C
 • Ankara14 °C
 • Antalya25 °C
 • İzmir17 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  126,751
  %0.99
 • Dolar
  3,1037
  %0.56
 • Euro
  3,3864
  %0.56
M.Yılmaz BAY


Ortak Tavır için Son Nokta

01 Ocak 2012 Pazar 16:25

Öncelikle 2012'nin tüm insanlığa huzur, mutluluk ve Barış getirmesini dilerim. Bu halka düşmanlık yapan ve saçma sapan bahanelerle insanlarımızı bombalayanların gerek hukuk önünde gerek Hak huzurunda cezasız kalmamasını dilerim. Kanın gözyaşının nihayetlendiği daha özgür daha kardeşçe barış içinde bir gelecek umuduyla mutlu yıllar dilerim.

Diyarbakırspor devre arasına girerken Başkan tarafından kongre kararı alınarak önemli bir adım attı. Yaklaşık bir aydan bu yana yoğunlaşan transfer engelini açma mevzusu karşısında değişik alternatiflerin oluşması ve en azından kamuoyu oluşması adına yada gelebilecek yeni oluşumların önünü açma adına alınan bu karar önemli bir karardı.

15 günlük zaman dilimi içerisinde oluşabilecek yeni bir yönetim ve transfere engel borcun kalkması Diyarbakırsporun yeni bir sürece girmesi ve düşüşün sonlandırılması imkanını sağlayabilecektir.

Bu sorunun ortadan kaldırılması için yapılması gereknelerin en başında çok etkili bir "Ortak Tavır" koyabilmektir. 3 kişinin yada 10 kişinin değil herkesin ortak tavrı ve birlikteliği ile sorunları aşmaya çalışmaktır. Yani yükü bir kaç kişinin omuzuna bırakarak izlemek o sorunun parçası olmaktan başka bir şey değil değer hepimizin ortak değeri ise eğer bu sorunun çözümüne bir omuz verebilmektir.

Genç iş adamlarımızdan Aziz Elaldı geçen gün sitemize bazı açıklamalarda bulundu Diyarbakırspor hepimizin ortak sevinci ve üzüntüsüdür dedi. Başarılarına nasılki hep birlikte seviniyoruz sıkıntılarınada hep birlikte üzülmeli ve sorumluluklarımızı yerine getirmeliyiz dedi. Bu açıklama Çok doğru bir tespit ve çok doğru bir çağrıdır. Bu çağrıya Diyarbakırspora hizmetleri olmuş insanların ses vermesi gerekiyor Aziz bey üzerine düşen sorumluluk gereği bu açıklamayı yaptı ve benim derdim bu kulübe başkan olmak falanda değil diyede ekledi, ancak 40 kişilik bir iş adamı topluluğu bu yükün altından kalkabilir ve her türlü kapıya giderek çözüm üretebilir dedi.

Bizimde yıllardır üzerinde durduğumuz konu bu; kendi alanlarında söz sahibi insanların bir araya gelerek hem ekonomik hemde temsil kabiliyetinin arttırılmasıdır. Bu minvalle gidilen mercilerden talepler daha kolay cevap bulacak ve tribünlere küsen elit taraftar grubuda sağlanan güven karşılığında eski yerini alacaktır.

Madem bu süreçteyiz o zaman yapılması gereken Diyarbakırsporda görev yapmış ve her defasında fedakarlıklarda bulunmuş isimlerin ve Alanlarında Başarılı ekonomik katkıda bulunabilecek iş adamlarının bir araya getirilmesi gerekiyor. Bunun için kısa bir süre içinde bir davet tertiplenmeli ve birinin ev sahipliğine bir araya gelinerek bu görüş tartışılmalıdır. Bana göre buda sağlanabilecek bir durum çokta zor olmazsa gerek.

Hesap basit, Bu takıma olan sevgileri ve bu kente olan aşkları sebebiyle biraraya gelerek bu ağır yükü paylaşıp çözmeleri ve bu kentin sembolü haline gelmiş Diyarbakırsporu yeniden ama onurlu bir şekilde ayağa kaldırmaları için 30-40 işadamımızın ortak tavrı gerekiyor. İnşallah sağlanır. Bize düşen ne varsa bu konuda hazır olduğumuzu ve her türlü desteği sunacağımızı söylemek isterim. Ayrıca bu çağrıya Diyarbakırspor konşulduğu zaman akla gelen isimlerinde ses vermesini ve destek olmalarınıda beklediğimizi belirtmek isterim.

Bu yazı toplam 13465 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com