1. YAZARLAR

  2. Faruk ŞİMŞEK

  3. Ordu'da Süper Lig Meşalesi Yakıldı
Faruk ŞİMŞEK

Faruk ŞİMŞEK

Diyarinsesi.Org Halkla İlişkiler
Yazarın Tüm Yazıları >

Ordu'da Süper Lig Meşalesi Yakıldı

A+A-

Ordu'da Süper Lig Meşalesi Yakıldı

Sevgili okuyucularım; Bank Asya Birinci futbol liginde devre arasına giren takımımız birçok sorunla karşılaştı. En son futbolcuların turnuvada kazan kaldırıp maça çıkmamaları kulübü hem saygınlık hem de parasal anlamda zarar sokmuştur. Diyarbakırspor katıldığı turnuvada maça çıkmadığından dolayı 150.000 Bin TL ( 150 Milyar ) kayıba uğradı. Daha önceki yazılarımda hep SMS kampanyasından bahsetmiştim. Dilimizde tüy bitti taraftar takımına sahip çıkma istiyor dedik. Gerek valilik, gerekte Diyarbakırspor yönetimi hiçbir çalışma içerisine girmedi. Bu kampanyadan toplanacak bu para yönetime ilaç gibi gelecekti ama demek ki ihtiyaçları yok.  Devre arasında bazı futbolcular ile yolları ayrıldı. Giden futbolcuların yerine yeni futbolcular alındı. Belki ilk etapta gönderilen oyuncuların taraftar gözüyle bakacak olursak birçoğumuz niye bu futbolcular gönderildi denilecek ama gönderilen futbolcular eğer gönderilmeseydi yaklaşık 3 Trilyon para sezon sonuna kadar ödenecekti. Şahsi kanaatim Sayın Abdurrahman YAKUT’un çok iyi bir iş yaptığını düşünüyorum. Devre arasında gönderilen oyuncuların yerlerine alınan 6 oyuncu da kendilerini ispat etmiş futbolculardır. Birçoğumuz kaleci Fevzi’nin yanlış bir transfer olduğu düşünüyorken Orduspor maçında 90+3 de kurtardığı penaltı ile belkide birçoğumuzu yanlış düşündüğümüzü ispat etmiş oldu. Fevziye de bir güven gelmiş oldu. Galibiyette katkıları olan bütün herkesi kutlamak istiyorum. 41 yıl sonra alınan bu galibiyet hem üst sıradan kopmamamızı hem de Türkcell Süper Ligi için yakılan bir meşaledir. Bir eleştirimde Sayın Coşkun DEMİRBAKAN’a olacak devre arasında iyi bir kamp geçirmedik söylemesini çok yadırgadım bu olay sezon başında olmuş olsaydı bir nebze katılırdım ama çünkü sezon başında futbolculara kondisyon yüklenir. Devre arasında ise taktiksel anlamda çalışmalar olur. Bu arada unutmadan Sayın AKÇADAĞ ailesine Orduspor deplasman giderlerini karşıladıkları içinde teşekkür etmek istiyorum. Bu kente ve takımımıza hizmet edeni hep başımızın üstüne koyarız.

 

Sayın Abdurrahman YAKUT’un üstün çabalarıyla sağlanacak olan TTF’nin Diyarbakırda yapacağı toplantıya yaklaşık 40 kulüp temsilcisi katılacaktır. Bence bu Diyarbakırspor için büyük bir fırsattır hani derler ya 40 yılda böyle bir şans gelir, bu şansı iyi değerlendirmemiz lazım. Yapılacak toplantı bölgede faaliyet gösteren 40 kulüp temsilcisi içinde kendilerini daha rahat ifade etmeleri sağlanacak. İşte Diyarbakırspor’un bölgede “ABİ” olarak rolünü bir kez daha görmüş oluyoruz. TFF’nin Diyarbakır’a gelmesi Diyarbakırspor’a çok pozitif anlamda artılar sunacağı görüşündeyim.  Çarşamba günü Class Otel’de düzenlenecek gecede Diyarbakırspor adına çok pozitif prestij gelişmeler yaşanacağına inanıyorum. Çünkü yıllardır yıpranan Diyarbakırspor ismi ve markası yapılacak bu tür gecelerle eski şanlı günlerine kavuşacağına inanıyorum.  

Son olarak bu hafta cezamız nedeniyle Diyarbakırspor-Sakaryaspor maçı cezamız nedeniyle Gaziantep’te oynanacak gerek Çukurova bölgesinden gerekte Diyarbakır’dan bütün taraftarlarımızın Gaziantep’e akın etmelerini rica ediyorum. Başta belediye ve diğer sivil toplum kuruluşlarının Diyarbakırspor taraftarlarını taşımak için otobüs tahsis etmeye çağırıyorum. Gün birlik Gün kardeşlik günüdür bırakalım artık bu kısır çekişmeyi gelin el ele takımımızı Gaziantep’te destekleyeyim. Saygılarımla

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT