1. YAZARLAR

  2. Faruk ŞİMŞEK

  3. Okul Sütü Zehir Küpü mü?
Faruk ŞİMŞEK

Faruk ŞİMŞEK

Diyarinsesi.Org Halkla İlişkiler
Yazarın Tüm Yazıları >

Okul Sütü Zehir Küpü mü?

A+A-

İktidar partisi Ak parti'nin bence en iyi icraatlarından birisi “Okul Sütü Zihin Küpü” projesiydi. Fakat gelinen noktada ülkenin dört bir yanından bir çok öğrenci yavrularımızın mide bulantısı, ateş ve gibi şikayetlerle hastanelere müracaat ettiler.

Valimiz Mustafa Toprak beyin ifadesine göre sadece 315 öğrenci çeşitli hastanelerde tedavi edilmiş. Diyarbakır'da resmi olmayan rakamlarda 700-800 öğrencilerin çeşitli hastanelere kaldırıldığı belirtiliyor.

Benim yaptığım araştırlamalarda 700-800 öğrencilerin çeşitli hastanelerde tedavi edildiği Ayrıca bugün halen Diyarbakır Çocuk hastanesinde 1 öğrenci yoğun bakımda tedavi edildiği iddia ediliyor.

Diyarbakır Valisi dün yaptığı açıklamada “Yapılan incelemelerde zehirlenme bulgusuna rastlanmadı. Ancak süt dağıtımını provoke etmek isteyenlerin provokasyon amaçlı dedikodu üretti. Hatta ölümler olduğu yönündeki söylemlerde oldu. Bunlar tamamen asılsız bilgilerdir” dedi. Yaşanan zehirlenmeler sonrasında a yaşanan zehirlenme vakasından 3-4 saat sonra başka bir açıklamada daha yaptı ve şunları söyledi “Hastanelerde kalan hiçbir öğrenci yok. Sabah saatlerinde çocuklar aç karına süt içtikleri veya süte karşı bir alerjisi olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. Zehirlenme vakası yok. Bazı öğrencilerde de psikolojik olarak rahatsızlandı. Çünkü süt içmedikleri halde bulantısı olduğunu söyleyip hastaneye başvuranlar da oldu” dedi.

Sayın Valimiz'in açıklamalarını dün ve bugün süt zehirlenmeleri ile ilgili açıklamalarını çok iyi takip ettim. Tabi kendince haklı olabilir beklide projeye sekte vurmak için bazı güçler bu projeyi baltalamak istiyor.

 Dün ve bugün yaptığım görüşmelerde Sütlerin son kullanma tarihlerinde ciddi sıkıntılar olduğu ve okullarda saklama koşullarında çok iyi olmadığını gördüm. Bazı doktorlara görüşmemde “ Öğrencilerin bozulan sütlerden dolayı zehirlendiklerini” belirttiler.

Fakat kişisel yaptığım araştırmalar neticesinde dağıtılan süt ile alakalı gıda zehirlenmesi olduğu tespit ettim.

Ülkemizin bir ili olan Sivas'ta ise kentin valisi olan Ali Kolat  ilköğretim okulu öğrencilerinin sütten zehirlendiği iddiasına ilişkin iddialara “Bozuk süt olduğu anlaşılıyor, arkadaşlarımızın tespitleri öyle” dedi.

İster istemez bütün herkeste bir tedirginlik bir korku oluyor. Diyarbakır kenti bunu yıllar önce “ÇERNOBİLLİ FINDIKLARI” öğrencilere yedirten devleti bildiği için acaba yine mi diye akıllara soru işaretleri geliyor? 

MADALYONUN DİĞER TARAFINA BAKALIM…
Bazı karanlık güçler tarafından bu proje baltalanmak için böyle bir yol izlenmişse bu daha vahim ve korkunç bir durum. Eğer Ak Parti bile bile lades demişse o daha büyük bir skandal…

Ak Parti böyle bir komplo içinde kalmışsa o zaman parti içinde çok büyük sıkıntılar vardır.

Bazı iddialara göre Süt zehirlenmeleri Ak partinin 1. parti olarak çıkmadığı iller olduğu söyledi yazıldı çizildi .Yaptığım araştırmalar neticesinde böyle bir şeyin olmadığını gördüm. Eleştiri yapacaksak biraz insaflı olmak gerektiği düşünüyorum

Türkiye'de maalesef yapılan ihalelerde en ucuz fiyat kabul ediliyor. Ürünün kalitesi veya sağlıklı olup olmaması önem arz etmiyor. Hükümetin bu konuyu acil olarak değerlendirip gerçek ve şeffaf bir şekilde vatandaşlarına doğru bilgi vermesini gerektiğini düşünüyorum.

SÜTTEKİ ASIL BOMBA
Şimdi asıl bomba bir çok kişinin dikkatini çekmediği bir noktaya vurgu yapmak istiyorum. Resmi gazete'de yayınlanan yönetmelikte dağıtılan sütler için "MEVSİMSEL SÜT FAZLALIĞININ DEĞERLENDİRİLMESİ" ibaresi beni farklı düşüncelere yönlendirdi.

Mevsimsel süt fazlalığının değerlendirilmesi için bu öğrencilere sütler dağıtılmışsa vay halimize

Saygılarımla

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT