1. YAZARLAR

  2. Yılmaz ACU

  3. O bir Diyarbakır beyefendisi...
Yılmaz ACU

Yılmaz ACU

Gazeteci / Yazar (Derman Baba)
Yazarın Tüm Yazıları >

O bir Diyarbakır beyefendisi...

A+A-

O bir Diyarbakır bey efendisi Onur Ocak Başı Sahibi Vedat Günaydın 45 yıllık baba mesleğini sürdürüyor.

Yine bir köşe yazısında sizlerle buluşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Diyarbakır'ın sevilen simalarını köşemde taşıyacağımı geçen yazımda belirtmiştim.

Bu haftaki yazımda mesleğiyle insanlığa hizmet eden değerli ağabeyim güzel insan Onur Ocak Başı Sahibi Vedat Günaydın Bey'i bugün köşemde siz değerli okuyucularıma anlatacağım.

Gelen misafirlere kapıda karşılar her zamanki gibi misafirperverliği saygınlığını kapıda gelen müşterilere sunar.

Esnaflık kolay değil Diyarbakır'da her müşteriyi memnun edemezsin ama öyle bir esnaftır tüm müşterileri memnun ediyor.

Kimin taziyesi ve hastası düğünü varsa hiçbir zaman kaçırmaz iyi günde ve kötü gündede dostlarının yanındadır paragöz değil nam şöhret derdine düşmemiştir her zaman insanlıkları önde giden bir değerdir.

Müşteri velinimetimizdir hele bir aslan gibi çocukları saygınlıkları ayrı anlatmakla bitiremem.

Ara ara fakir ailelere ciğer ızgara yapar beni vekil tayin ederek götürmemi ister, ama “kimse duymasın bilmesin söyler insanların bilmesi önemli değil Allah bilsin yeterdir” der.

Öyle kolay değil insanlık yapmak, herkese de kısmet olmuyor İnsanlık.

Diyarbakır'da çok büyük çevreye sahip asil kişilikli saygınlığı ile hürmetkarlığı ile halkın gönlünde taht kuran önemli bir değerdir baba mesleğini sürdüren değerli ağabeyim Vedat Günaydın bey önce ahlaklı olmak lazım müşteriye ilgi izzet hürmetkarlık ve kaliteli malzeme kullanarak kalite önemlidir asla kaliteden ödün vermemiştir.

İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerden gelenler sur ilçesinde ki Onur Ocakbaşı'na gelirler her zaman her tarafta övgüyle bahsedilir Vedat Günaydın ağabeyim. Yaklaşık 7 aya yakın işyerleri Sur'da çıkan olaylardan dolayı kapatıldı, çok büyük zararı oldu ve o hiç yılmadı cana bir şey olmasında gerisi Allah büyüktür ve çalışan personellerin sigortalarını hiç kesmedi ödemeye devam etti. Allah razı olsun, gerçektende çok ahlaklı çok insancıl merhametliliği ile gizli yardımseverliği ile her zaman kalplerde kalmıştır yanında onlarca insan ekmek yiyor.

Gelelim meşhur ciğerlere çok lezzetli öyle güzel bir terbiye veriyor bir yiyen bir daha yemek istiyor Allah razı olsun böylesi güzel insanlarımız esnafımız çoğalsın dedikodu nedir bilmez onu bunu eleştirmez her zaman da Diyarbakır'da sevilen bir değerdir maşallah çevresi çok müşteriside çok onu tanıyan kolay ondan vaz geçmez bize de düşen güzellikleri paylaşmak anlatmak önemli değerli esnaflarımızı halkımıza duyurmak bizler için bir onurdur.

Allah razı olsun böyle güzel bir insanı tanımak benim için bir onurdur.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT