21 Ekim 2016 Cuma
 • Diyarbakır19 °C
 • İstanbul19 °C
 • Ankara12 °C
 • Antalya20 °C
 • İzmir18 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,496
  %0.79
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3559
  %0.35
Özlem KAYA


Nerden geldik Nereye Gidiyoruz

12 Aralık 2009 19:35

Nerden geldik nereye gidiyoruz,sözde amaçlarımız aynı bana göreyse fikirlerimiz çok farklı,sorun bizdemi yoksa bizi yönetenlerdemi?

Bildiğim tek şey var oda dünyada ne kötü bitkiler,nede kötü insanlar vardır sadece kötü idare her şeyi kötü eder. Ülkemiz üçün’cü dünya devleti olduğundan mıdır ne, kabullenmemiz gereken ciddi bir manevi ve siyasal eşitsizlik çok fazlaca belirgindir.Bu eşitsizlikte bizim  demokrasiden kişisel hak ve özgürlüklerimizden bir hayli geri planlarda kalmamıza neden oluyor.

Eşitliğin özgürlüğün ırk,dil,renk,,cinsiyet,din,siyasal,yada başka herhangi bir düşünce,ulusal yada toplumsal köken,servet,doğuş veya başka herhangi bir ayırım yapmaksızın adil bir  şekilde dağılımının yapılması gerekmiyormu sizcede?

Kapitalizm, tekelci evrede sınıflar ve vatandaşlar arasındaki sosyal eşitsizliği derinleştirmiyormu sizcede?

Ülkemizde siyasal sistem,siyasal hak eşitliği açısından elbetteki yasaklar temelinin üzerinde oturuyor.En temel haklar kağıt üzerinde bile yok edilmiş durumda.Resmi düşünce ve eyleme ters düşen düşünce ve eylemlerin örgütlenmesi,grev ve özgür sendikal örgütlenme hakkının kullanılması yasalarla geniş ölçüde yasaklanıyor.Ana yasa ve yasalar birer yasaklar manzumesinden ibaret.Sistem kendi çürümüşlüğünün  hak ve hukuk eşitsizliğini resmileştiriyor.

Ulusun kaderinin tayin hakkı mücadelesinin ve bunun bir parçası olarak ulusal kurtuluş savaşlarının, Ekim devriminin etkisiyle bir yüzyılın ilk yarısına damgasını vurduğu bir çağın başlangıcında ilan edilen bir cumhuriyet,tüm tarihi boyunca bir ulusun ulusal kimliğinin reddi üzerine oturuyor,bu temel üzerin dende rantlar yapılıyor.

Bana göre Cumhuriyetimizin yasaları,ulusumuzun kimliğinin reddedilmesini resmileştiriyor,ulusal hak eşitsizliğinide onaylıyor…

Kısaca barışı sağlamak adına yapılan tüm girişimler planlı olarak ters tepiliyor, buna istinaden HİZBİ TERÖR,PKK ve DEVLET=SAVAŞ ve SİYASET.Kim ne derse desin bu savaşın bitmesi hiçbir tarafın hesabına gelmiyor,bu mezapotamyanın üzerinden büyük rantlar yapılıyor.

Silah,uyuşturucu,ilaç sektörüyle vede savaşlarla ülkeler ekononomilerini sağlamıyorlarmı?Doğunun parisi dediklerinde ilk akla gelen memleketim DİYARBEKİR’im değilmiydi…Oysa çalışmalar şunu gösteriyor ki daha bir hava limanımız yokken URFA ya,otobanımız yokken MARDİN’e ve ANTEPE uzanan bir yol ayrımı var yalanmı bunlar.artık doğunun parisi değil memleketim! uzaklaştırmalarla,kapatılmalarla,uyutulmalarla,okullarda verilen yanlış eğitim sistemleriyle,ali yat,ali uyan,ali koş larla,tv.kanalları ve gereksiz dizilerle,uyuşturucuyla,fuhuşla bölgenin kalkınmasını engelleyecek daha bir çok nedenlerle en önemliside düşünen insanların ceza evlerinde hiçbir suç işlemeksizin düşünceleri yüzünden  kapatılmaları ağır cezalara mahkum edilerek sistem dışı bırakılmaları,yine bölge insanının ekonomisiyle oynamanın,işsizliği ve adaletsizliği getirmeleri tüm yatırımların durdurulması vs…Şöyle bir geriye baktığımızda hiçbir şekilde ilerleme kaydetmediğimizi görürüz.Uyanalım artık uyumayalım,ötenazi hakkımızı kullanalım kimse bizi öldürmeden ,ölüm sadece bedensel değildir,ruhsal ölüm hükme dar ağacına benzer,yeniden uyanış belkide  yeni bir doğuştur,kimbilir belkide bir sonun başlangıcıdır.

Sevgiyle ve barışla kalın…

Bu yazı toplam 1368 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com