28 Ekim 2016 Cuma
 • Diyarbakır16 °C
 • İstanbul14 °C
 • Ankara10 °C
 • Antalya16 °C
 • İzmir15 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  127,004
  %1.19
 • Dolar
  3,1105
  %0.78
 • Euro
  3,3880
  %0.61
Celal GÜNEY


Ne oluyor beyler!

16 Eylül 2014 Salı 12:56

Hafta sonu Çine maçı sonrası futbolun kirli yüzleri, eski kulübü kapatan zihniyet yeniden hortladı. Futbolu sadece sonuç odaklı olarak gören, yarınları asla düşünmeyen cahil cühela bir kaç kişinin yaptıklarını koca kente mal edilmesi, o stada gelip canını dişine takan gerçek taraftarlarımıza büyük haksızlık olur.

Evet takım çok kötü olabilir, kötü sonuçlar üst üstede gelebilir, bunların hepsi olağandır. Bir kulübün yaşaması asla sahada alınacak sonuca bağlı değildir. Bundan önce defalarca süper ligde mücade eden, 16 hafta boyunca ligde mağlubiyet görmemiş o kulübü bir hatırlayın bakalım. Ne oldu, sonuç nedir, o kulüp nihayetinde dünyaya borç takarak, iligine kadar boşalarak kapandı gitti. 

Biraz aklı selim lazım olun, Diyarbakır'da eksik olan tek şey tahamülsüzlük ve sabırdır. Bu iki olgu futbolun en temel öğelerindendir.  3 neticeli bir oyunu savaş çığırtkanlığına dönüştürmenin provakatörlükten başka bir şey olmadığını gerçek taraftar çok iyi bilsin.

Hoca kötüymüş, oyun kötüymüş, taktik, düzen, şu bu hepsi olabilir. Bu asla kendi kulübüne düşmanlığa, barbarlığa dönüştürülecek bir şey değildir. Bunun altını iyi okumak lazım. Herkes çok iyi bilmelidir ki, bu kulübün kurtuluşu bazılarına kazık gibi batmıştır. Bunların niyetlerinin ne olduğunu iyi bilmek, anlamak lazım. Kendi kulüp otübüsünü, oyuncusunu, hocasını taşlayan zihniyete lanet etmekten başka bir gelmiyor içimden. Madem o kadar cesaretliysiniz, bu kulübü batıranları, dünya kadar vurgun yapanları, talancıları, hırsızları, haram yiyenleri neden taşlayamadınız. Defolun gidin işinize.

O otübüsün tek camını dahi taktırmaktan acizlerin şimdi alttan alttan keyif sürdükleri malumdur.

Beyler herkes aklını başına alsın, bu kulüp profesyonel liglerde henüz 2.yılı. Ve biz derhal hemen, bugün süper lig istiyoruz. Biraz mantıklı olun, elbette hepsi olacak. Önemli olan kulübün yaşaması değilmiydi. Ne çabuk unuttunuz kulübü farelerin bastığını, kulübün altının üstünün talan edildiğini, ganimeti paylaşan ağalar o kulübün bağırsaklarına kadar kokoreç yapmışken bugün taşlamayı hangi mantıkla açıklayabilirsiniz.

Yalnız bir şeyi iyi ayırt etmek gerekiyor,  özellikle son 3 yıldır Azrailler Gurubumuzun neler yaptığını, ne çileler çektiğini bu kulübe nasıl gönülden bağlı olduklarını herkesin iyi bilmesi lazım. Kimsenin yüzüne bakmadığı bu kulübü ayakta tutmak için gece gündüz ne fedakarlıklar yaptıklarını lütfen kimse gözardı etmesin. O taş atanları bırakın gruptan olmasını, onların futbolla alakaları olmadığını, amaçlarının ne olduğunu bilmek isteyen 2009 Yılında Diyarbakırspor'un şampiyonluk gecesinde olanları hatırlasın. O taşları attıran ruhsuzların bu kulüpte asla yeri yok, herkes uyanık olsun.

Bu arada Azrailler gibi adını ülkeye duyuran gurubumuzla övündüğümü de buradan herkes bilsin. Sapla samanı kimse karıştırmasın.

Unutmayın, hoca gider, futbolcular gider, masörü, malzemecisi gider, kalan sadece Diyarbakırspor'dur. Bu kulübü yaşatmak istiyorsanız, sahip çıkmış insanları da küstürmemek lazım.

Saygılarımla... 

Bu yazı toplam 10737 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com