1. YAZARLAR

  2. Selim KAYA

  3. Ne Dediysek O Çıktı
Selim KAYA

Selim KAYA

Yazarın Tüm Yazıları >

Ne Dediysek O Çıktı

A+A-
Her zaman söylerim,”Bazı şeyleri önceden görmek için kâhin olmak gerekmiyor” diye…
 
Daha bundan 2 ay önce bir yazı yazmıştım ve mevcut yönetimin ömrünün Kasımpaşa maçından sonra ne kadar süreceğinin netlik kazanacağını söylemiştim. Zira eski yazılarımı takip edenler bunu anımsar. Diyarbakırspor’un bu durumu bana, ünlü aktör merhum Kemal Sunal’in filmlerdeki, ”Görünen köy uzakta değildir” sözünü anımsattı.
 
Hazır bu yazıma söz ve deyimlerle başlamışken aklıma şimdi de,”Aslan yattığı yerden belli olur” sözü geldi. Dolayısıyla mevcut yönetimin ne yaptığına bir bakmak lazım. Ben de bu düşünceyle sezon başında üst yapıda transfer edilen yerli ve yabancı futbolcuları iyi tanımadığım için, alt yapıdan yola çıkarak mevcut yönetimin ne yaptığını analiz etmek istedim.
 
Bana göre Diyarbakırspor belki de kuruluş tarihinin en başarısız ekibini oluşturmuştu. Yani durum vahimdi, zira ligdeki konumu da bunu bütün çarpıcılığıyla ortaya koyuyordu. Tabii alt yapıyı, “Zurnanın son deliği” olarak değerlendirdiğim için burayı daha fazla irdelemek istemiyorum. Gelinen noktada üst yapının da alt yapıdan farklı olmadığını ve “Çavuş ahbap ilişkileriyle” bazı transferlerin yapıldığı kanaatine vardım.
 
Mesela soruyorum, Desire JOP, Larsen ve Amir’in transferlerinde ne kadar para ödendi ve bu futbolcuların bu takıma şimdiye dek ne faydaları oldu? Gerçi Amir ile yollar ayrıldı, ama neticede ortada bir transfer hatası ver. Hatalı transferler sadece bunlarla sınırlı değil. Yerli futbolcularda bunlardan aşağı değil. Bu sorunlara bir de ekonomik sıkıntılar eklenince takımın bir yerlerde tökezleyeceğini ve bu maçında Kasımpaşa maçı olabileceğini tahmin etmiş ve bunu burada siz değerli sporseverlerle paylaşmıştım. Nitekim Diyarbakırspor Kasımpaşa maçında beraberliği zor kurtardı ve bu maçtan sonra mevcut yönetim İstanbul’da Fevzi İlhanlı ile bir araya gelip pazarlığa oturdu. İlk görüşme iyi gitmiş. Ama bundan ne gibi sonuç çıkar bilmiyorum. Bunu da beklemek gerek…
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT