1. YAZARLAR

  2. Faruk ŞİMŞEK

  3. Mutfaktaki Adam İsmet YILMAZ
Faruk ŞİMŞEK

Faruk ŞİMŞEK

Diyarinsesi.Org Halkla İlişkiler
Yazarın Tüm Yazıları >

Mutfaktaki Adam İsmet YILMAZ

A+A-

Diyarbakırspor’umuz geçen hafta Manisaspor ile oynadığı müsabaka sonucunda 3 sezon boyunca hasret kaldığımız Turkcell Süper Ligine çıkma başarısını gösterdi. Diyarbakırspor’umuzun Turkcell Süper Lig’e çıkması bu kentte bulunan gerçek Diyarbakırspor’luları sevindirdiği gibi, Diyarbakırlı olup ta Diyarbakırspor’umuzun başarısını hazmedemeyenlerin de var olduğunu  bir gerçek.  Bazı maçlarda Diyarbakırspor’umuzun attığı gollerden sonra bazı kesimlerin nasıl üzüldüğüne, kahrolduğuna bizzat şahit olmuşumdur. Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Sayın Abdurrahman YAKUT’un üstün gayret ve performansından dolayı, kendisine ayrı bir parantez açmak istiyorum. Gecesini, gündüzünü, maddi ve manevi anlamda çok büyük katkıları olmuştur. Şampiyonlukta emeği geçen 7 ‘den 70’e bütün herkese teşekkür ediyorum.

Şimdi gelelim asıl konumuza Diyarbakırspor Genel Menejeri İsmet YILMAZ. Soyadı gibi “YILMAZ”. Kendisi ile yaklaşık 3 yıllık bir arkadaşlığım ve dostluğum bulunmaktadır. İsmet YILMAZ her zaman gerçek bir Diyarbakırlı gibi Diyarbakırspor Kulübüne hizmet etmiş ve sahip çıkmıştır. Şimdi yazacaklarıma İsmet Ağabey belki kızacaktır ama ben Diyarbakırspor taraftarlarının nasıl bir Kulüp Menejerine sahip olduğumuzu görmesini ve bilmesini istedim. Sezon başında Kartepe kampında futbolcular ile bire bir konuşarak maddi konularda ikna etmesini ve kampın sorunsuz tamamlanmasına vesile olduğunu, sezon ortası hiçbir turnuvanın Diyarbakırspor’u kabul etmemesine rağmen ikili ilişkileri ile Diyarbakırspor’u İddaa’nın düzenlemiş olduğu turnuvaya katılmasını ve kamp masraflarını ücretsiz hale getirmesini sağlamıştır. Antalya kampın’da futbolcuların büyük bir kısmı kazan kaldırıp paralarını istemesini ve İsmet YILMAZ’ın büyük gayretleri ile büyük bir kriz’in eşiğinden döndüğünü çok iyi bilirim. Diyarbakırspor’u yakından takip edenler çok iyi hatırlarlar. Antalya’da yapılan İddaa’nın düzenlemiş olduğu turnuvaya bazı Diyarbakırspor’lu futbolcular maça çıkmayıp kampı terk etmişti. Hatta o gün İsmet YILMAZ ile yaptığım telefon görüşmesinde gözlerinden şırıl şırıl yaşlar dökülüyordu. İsmet YILMAZ Diyarbakırspor’a yapılan bu haksızlıkları kendine yedirememişti belki de.. Diyarbakırspor Kulübü idari binasını kendi evi gibi bilen hatta bu yüzden ailesine zaman ayıramadığı için sorunlar yaşadığını biliyorum ama buna rağmen tek aşkı olan Diyarbakırspor’dan asla vazgeçmedi. Diyarbakırspor’un maddi sorunları yüzünden kalp spazmı geçirdiğini biliyormuydunuz? Futbolcuların bir abisi gibi onların her türlü sorunları ile ilgilendi kah oldu futbolcularla arkadaş kah oldu futbolcularla bir baba şefkati ile yaklaştı. Kulübün kış aylarında biten kömürü için çalmadığı kapı, aramadığı yer kalmadı; ve sonunda  kömür’ü bulup tesislere getirip kaloriferleri yaktırmıştır. Bunu unutmayalım ki her başarının arkasında gizli kahramanlar vardır. O gizli kahramanlardan bir tanesi de “İSMET YILMAZ” dır.

Coşkun DEMİRBAKAN, Manisaspor’un 10 puan ve Kasımpaşa’nın 12 puan gerisine düştüğü zaman bile disiplini elden bırakmayıp bütün mesaisini takıma vererek Diyarbakırspor’umuzu şampiyon yaptı. Coşkun hocamızın manevi anlamda çok fazla yıprandığı kanaatindeyim. Kendisi kararını vermiş dinlenmek ve takım çalıştırmak istemiyorum diyor. Ben Coşkun DEMİRBAKAN’a bize bu büyük ve unutulmaz sevinci yaşattığı için kendisine Diyarbakırspor taraftarı olarak teşekkür ediyorum. İleriki yaşantısında kendisine başarılar diliyorum.

Son olarak Diyarbakırspor Taraftarlarına seslenmek istiyorum. Sizlerin destekleri olmasaydı bu takım Turkcell Süper lige çıkabilirmiydi?. Yağmurda, Çağmurda, Soğukta gelip takımı destekleyen koca yürekli Diyarbakırspor taraftarlarına teşekkür etmeden geçemeyeceğim. Biliyorum ki bizim yöremizin insanı utangaçtır, duygusaldır.. Bazen parası olmadığı için maçlara gelemediler.. Ama duaları ve kalpleri hep Diyarbakırspor ile atıyordu. Bazen cebindeki son parasını Diyarbakırspor maçı için bilet alıp takımını 90 dakika susmadan, boğazlarını yırtarak destekledikleri aşikardır. Sizler var oldukça Diyarbakırspor’umuzun sırtı asla yere gelmeyecektir. Unutulmaması gereken bir konu vardır ki “BİR TAKIM TARAFTARI İLE VARDIR”.

Saygılarımla

Faruk ŞİMŞEK

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT