1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. Muhteşem Kutlamalar
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Muhteşem Kutlamalar

A+A-
Diyarbakırspor  kuruluşunun 46.cı  kuruluş yıl dönümünü muhteşem bir coşkuyla kutladı. Saat 21:00 de Dernekte bir araya gelen Azrailler Gurubu buradan ofis semtine yürüyerek kutlamanın yapılacağı alana geldiler. 
 
Halk otobüsleri, minibüsler ve nerdeyse ordaki tüm sürücülerinde kendi araçlarında korna ve tezahüratlarla katılmaları, halkın ve tüm esnafın bu coşkuya eşlik etmeleri görülmeye değerdi.
 
3.cü ligde olmasına rağmen kutlamaya on binlerce kişinin katılması alkşlanacak ve örnek gösterilecek bir tabloydu.Tabiki burada Azraiiler Gurubunun da hakkınıda teslim etmek gerekir, son iki yilda büyük bir değişim yaparak Diyarbakırspor'un O kötü  taraftar imajınıda yıktılar. Gerek sporda gerekse diğer sosyal sorumluluk faaliyetlerinde, Türkiyede örnek gösterilecek bir kaç taraftar gurubundan biri olmayı başardılar. Geçen sezon gerek içerideki maçlarda gerekse deplasmanlardaki maçlarda göstermiş oldukları centilmenlik örnegi gözlerden kaçmadı.
 
Son olarak Konya'da oynanan Play-off final maçında bile rakip Menemenspor'a yenilip şampiyonluğu kaptırmasına rağmen Azraiiler gurubu  centilmenliği hiç bir zaman elden bırakmadı. Maç sonuda şampiyon olan rakibini ayakta alkışladılar ve fair-play örnegini bir kez daha tüm ülkeye gösterdiler.
 
Tüm Diyarbakır kentinin bu çocuklarla gururlanmaları lazım. Çünkü herkesin canlı cenaze olarak sırt döndükleri, köşe bucak sokağa atılmış bu takıma can verdiler, hayat verdiler ve gördüğünüz gibi ayağa kaldırdılar. Ben tüm bu genç kardeşlerimi hepsinin yüreğinden öpüyorum.
 
Burada gözardı edilmemesi gereken en önemli olay, bu kulüp 3.Ligde olmasına rağmen tribünlerin doluluğu ve dün kentteki kutlamanın büyük coşkusu, inanın süper lig kulüplerini bile kıskandıracak boyutlarda olmasıdır. Bu konuda herkes şunu çok iyi biliyorki Diyarbakır taraftarı ne olursa olsun bu renklere aşıktır ve asla takımını terketmiyecektir. Yeterki dürüst yönetimler olsun, yeterki bu kulübe gerçekten hizmet edecekler görevde olduğu sürece o tribünleri sürekli dolu göreceksiniz. Bundan emin olabilirsiniz. Bu coşku ve bu kutsal birliktelik bizi çok kısa bir süre sonra süper liglere hatta daha ötesine taşıyacaktır.
 
 
BAŞARININ SIRRI
 
Azrailler Gurubu  sezon başında geçmişin üstünü kapatmayarak tam aksine geçmişten büyük dersler çıkarmıştır.  Almış olduğu bu acı derslerin sonunda hem büyük bir aile olduk, hem de büyük bir Gurup olmayı başardık. Bana göre her kesimin Azrailler gurubunun bu başarısını örnek almaları gerekir. Ama bunca güzeliğe rağmen hem ulusal medya,  hem de TFF nezdinde Azraiiller gurubunun yapmış olduğu bu güzel tabloyu maalesef görmezden geldiler.Bu güzel geceyi organize etikleri için tüm Azrailler Gurubunun tüm fertlerine çok teşekkür ederim. Gönül arzu ederki bizlerin çıkardığı bu derslerden, keşke birileride kendilerine özeleştiride bulunarak, ben bu kulübe ne zararlar verdim, neler yaptım, 1 koyup bin alanlar, bu sayede adam sınıfına geçenler, basamak yaparak bu kulübün sırtından geçineneler asıl bir vicdan muhasebesi yaptıkalrı gün emin olun işte o gün bu takımı kimseler tutamaz. Onlardan tek bir şey istiyoruz, sakın bir daha bu kulübün etrafında dahi gözükmeyin.
 
SAYGILARIMILA 
AZRAİLLER GURUBU BAŞKANI 
RAMAZAN TUGAY
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT