27 Ekim 2016 Perşembe
 • Diyarbakır15 °C
 • İstanbul14 °C
 • Ankara10 °C
 • Antalya17 °C
 • İzmir16 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  127,049
  %1.23
 • Dolar
  3,1105
  %0.78
 • Euro
  3,3880
  %0.61
Ramazan Kahramaner / Tv Futbol Yorumcusu - DİPFUD Bşk


Misafirliğin Bu kadarı da Fazla olmadı mı?

10 Kasım 2009 12:26

MİSAFİRLİĞİN BU KADARI DA FAZLA OLMADI MI?

     Antep maçı sonrası olanlar malumunuz. Federasyonca kesilen cezalar, başkan çetin Sümer açıklamaları sonrası işi STÖ  (Sivil Toplum Örgütleri) ne havale etmesi, kulüpler birliği toplantısına havale etmesi, Galatasaray maçına çıkılacağı yönündeki gelişmelerdi. Öyle oldu iyi de oldu. Ama Diyarbakır Spor’ un dik duruşu, güvenirliği, biraz zedelendi gibi…umarım bundan böyle daha sağ duyulu, daha soğuk kanlı daha aklı selim açıklamalar, tavırlar gösteririz.

     G.saray, Buca, Sivas, D.Bükreş sonrası 4 te 4 yapma peşinde, zirveden uzaklaşmamak peşindeydi. Diyarbakır Spor da Antep teki  son dakika kaybıyla, Federasyon cezalarının moral bozgunluğuna en azından 1 puan alarak biraz moral bulabilir miydi? İkilemiyle sahaya çıktı. İstatistiki bilgilere, kalite kontrolüne bakılacak olursu hayli zor gözüküyordu. Şöyle ki, 20 karşılaşmadan 14 ünü G.saray kazanmış, 4 beraberlik, 2 Diyarbakır spor galibiyeti, 1978-79 sezonunda 1-0, 2004-05 sezonunda  da 2-0 gibi bir skor. Bir sürpriz daha olamaz mıydı? Bence hayır. Neden? Sürprizlerin bile olması için biraz da olsa artılarımızın olması gerekiyor. Hep eksilerdeyiz. Kısaca anlatayım 7 haftada sadece 1 galibiyet, Bursa maçı sonrası cezalar, Antep maçı sonrası cezalar. Yöneticiniz  yok, hocanız kanepe de değil, 2 as futbolcunuz yok, paranız yok, önemli bir yedek futbolcunuz bile yok. 30 futbolcunuzun ederi 13 milyar TL, G. Saray da bir Keitanın, bir Elanonun ederi bonservisiyle o kadardır. Geriye bir tek seyirci avantajı kalıyor, seyirci ve taraftarlar da maalesef malumunuz bilet fiyatlarının yüksek tutulmasıyla gelemediler, destekleyemediler. Bu yüzden de o avantaj da kaybedilmiş oldu. Bu yüzden de cevabım hayırdır. Ama şu var ki 1 puana, bir galibiyete en fazla ihtiyaç olduğu zamandı.

     Maç  öncesi Diyarbakır Spor gerekli tüm misafirperverliğini daha uçaktan iner inmez G.Saray’ a göstermişti. Akşam birlikte yemek yemeler, halaylar, şehir turları vs.vs. G.Saray yönetimini memnun etmişlerdi, geriye maçın durumu kalmıştı.

     Tabii ki herkes 3 puan almak ister. Buna yakın olan da G.Saray olduğu için G.Saray aldı. D.Bakır Spor 12 puan da yerinde kaldı. Daha önce de söylediğim gibi Ankara Spor maçı hükmen çıkarılacaksa Kasımpaşa maçı bile hayli zor maç Diyarbakır Spor için. 2. ci bir olay büyük şansımız Kasımpaşa, Sivas, Denizli kötü gidiyor. İnşallah bu şansımız devam eder. Yoksa 36 puan bile ligde kalmaya yetmez!

     Maça dönecek olursak; 2 devrede üstün oynayan G.Saraydı. D.Bakır Spor’  a özgü 5-3-2 sistemi, G.Saray 4-3-3 sistemi G.Saray da M.Sarp yerine Ayhan, D.Bakır da Barış ve Ayman’ nın yerine Ümit ‘ le, Celalettin oynuyorlardı. Açık söylemek gerekirse sadece rakamsal olarak yerlerini doldurdular. Onun dışında hiçbir varlık gösteremediler. Tazemeta ilk defa bu kadar etkisizdi. Abdullah çok kötü orta yapmayı öğrenemedi. G.Saray oynadı D.Bakır Spor izledi. G.Saray’ a 3 gol gerekseydi 3 gollük, 4 gol gerekseydi 4 gollük oynayabilecek rahatlıktaydılar. Demem şu ki misafirperverliğimizi pozisyon vermekle de gösterdik. Arda, Servet, Nonda, Barış gol pozisyonları elde ettiler atamadılar. D.bakır Spor 1. dakika da Celalettin , 87 . dakika da Mendoza nın pozisyonundan başka pozisyonu yok! 64. Barış’ ın atılmasından sonra 26. dakika D.Bakır Spor’ un pozisyonu yok. Espinoza saçmalıklarına devam ediyor, Gökhan’ ın hazır duruma gelmesi gerekir. Orta saha hakimiyeti birçok maçta olduğu gibi G.Sarayın istediği gibi at oynatma yeriydi.

     Yedek futbolculara gelince Celalettin ve Ümit’ i de katıyorum. Barış ve Ayman’ ı dışında tutuyorum. Daha önce 6-7 futbolcu diyordum, şimdi 16-17 diyorum. Bu işler Desire’ye, Erdinç’ e kalmış sa bu Diyarbakır Spor düşer, düşmez se bile 2. yarı  da dahil tek bir zevkli maç izlemeyecek, rahat 3 puanlar alamayacağız. Ziya Doğan, Yönetim, Sportif Direktör şimdi den elindeki 14-15 futbolcuya ne yapacaksa onların hesabını kitabını yapsın. Ümit’ e, Celalettin’ e değil 75-85 dakika sabır gösterme, ben 5 dakika bile sabır gösterecek durumda değilim.

     Yönetime gelince, G. Saray maçına çıkmayı STÖ bile halettiler, maddi sorunları da bu örgütlerle hal etmeyi düşünmüyorlar herhalde. Ya hal etsinler ya da başka bir karar alsınlar! Sanırım düşünmek için bir hafta yeterli olur.

Bu yazı toplam 1233 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com