1. YAZARLAR

  2. Recep ESER

  3. Minik afacanlarımızın Samsun çıkartması
Recep ESER

Recep ESER

Yazarın Tüm Yazıları >

Minik afacanlarımızın Samsun çıkartması

A+A-

Sizi bilmem aba ben basketbolda küçük ve minik takım maçlarını izlerken çok büyük zevk almaktayım. O çocukların gayreti, çabası, kazanma arzuları, ailelerinin kendilerini desteklemeleri, çocuklardan daha çok heyecanlanmaları bütün bunlar o tertemiz yürekleri ile birleştiğinde sahada basketbolun tüm güzelliği ortaya çıkmakta.  Hele bu takımlarımızın il dışındaki turnuvalarda illerimizi temsil edip başarı kazanınca belki çocuklardan daha çok biz mutlu oluyoruz.

İşte bu mutluluğu bize bu sene Namık Kemal İlk Öğretim Okulu Spor Kulübümüz minik erkeklerde yaşattı. İldeki küçük kız ve erkek birinciliği ardından Samsun'da düzenlenen 10. Ülker Türkiye Basketbol Şenliğinde erkek takımımız ilimizi temsil etti. Samsuna gitmeden önce burada yaptıkları çalışmalarda kulübün antrenörleri sevgili Evren ALKAYA ve Kenan EFE iyi bir derece için çalıştıklarını ve onun için gideceklerini söyleyip durdular hep. Aynen de öyle yaptılar. İyi bir derece değil çok iyi bir derece yaptılar. Şenliği yenilgisiz bitirerek Türkiye Şampiyonu oldular ve Diyarbakır'a kupa ile döndüler. Dedim ya küçük ve miniklerdeki zevk bir başka.   

Aslında bu bedenleri küçük ama yürekleri büyük afacanlarımız Diyarbakır'a gelince büyük bir kalabalık tarafından karşılanmaları ve kupaları ile şehirde tur atmaları gerekirdi Çünkü hak etmişlerdi. Bu ve bunun gibi başarılar alan takımlarımıza bunu çok görmememiz lazım. Bu tür karşılamalar çok ta basit ve hem basketbolun sevdirilmesi, hem çocuklarımızın başarısını şehirle paylaşmak, hem de takımlarımızın tanıtılması açısından güzel bir çalışma olurdu sanıyorum. Takımlarımız belki bunları yapacak maddi imkanları yok ama kendi tanıtımını yapmak isteyen şirketler, kurum ve kuruluşlar bu tür takımlarımıza sponsor olup daha çok reklam yapıp isimlerini duyurabilirler.

Hep söylüyorum üst liglere oyuncu ve bu oyuncular ile beraber başarı buralardan gelecektir. Doğru olan yol alt yapıdır. Alt yapılara, alt yapı antrenör ve hocalarına çok daha büyük destekler verilmeli ve Basketbol Federasyon tarafından daha çok organizasyonlar düzenlenmeli. Alt yapı olmadan hiçbir şeyin olmayacağının en büyük kanıtı Diyarbakır'ımızın takımları. Bu takımlarımızdan yetişen çocuklarımız üst yapılarda basketbola devam etmesi başarı ve başarının devamlılığıdır.

Bu büyük başarı ile bizleri mutlu eden kulübün değerli hocaları sevgili Evren ALKAYA ve sevgili Kenan EFE'ye, minik  kaplanlarımıza  ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum.

Bir başka yazıda buluşmak üzere herkese mutlu günler dilerim.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT