1. YAZARLAR

  2. Recep ESER

  3. Milli Çiçeklerimiz
Recep ESER

Recep ESER

Yazarın Tüm Yazıları >

Milli Çiçeklerimiz

A+A-

Kızlarımızı yine yol göründü. Sürekli başarı haberlerini almaya alıştığımız Bağlar Belediyesi ve oyuncularından bu defa kızlarımızdan aldık güzel haberleri. Bizler bu güzel haberleri aldıkça da sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Hep diyoruz. İşimiz Diyarbakır ve Bölgedeki güzelliklerle.

Bağlar Belediyesinde oynayan iki kızımız. İki Diyarbakırlı kızımız. Bu defa da yaptılar yapacaklarını ve aldıkları başarılara bir yenisini daha ekleyip Milli Takım kampına davet edildiler. Sevgili Zilan GÜLSÜM kızımıza bu defa da takım arkadaşı Halime VURAL eşlik etti. İkisi beraber 10-20 Ağustos tarihlerinde Samsun'da düzenlenecek olan Yıldız B Kız Milli Takım Kampına katılacaklar.

Katıldıkları her kampta yada turnuvada mutlaka en iyi şutör, en iyi forvet, sayı kraliçesi, en değerli oyuncu kısacası en iyiler arasına girerek bizleri gururlandıran kızlarımız, bunların karşılığında Milli Takım kampına hak edilerek çağırılarak bizlere bir büyük sevinç, bir büyük gurur daha yaşattılar.

Bu kızlarımızın buralara gelmesinde büyük pay sahibi olan sevgili Remzi ATLI hocamız bu kızlarımızla ne kadar gurur duysa azdır. Sanırım bu başarılara hele ki Bağlardan çıkmasına tesadüf diyenler olmuş ki Remzi ATLI bu başarılar tesadüf değil diye bir açıklamada bulunmuş. Hiçbir şey tesadüf değildir Remzi Hocam. En büyük tesadüf bu başarılara tesadüf diyenlerin hala basketbolun hala sporun içinde kalmasıdır.

Bağlar Belediyesi özellikle Belediye Başkanı sevgili Yüksel BARAN bu kızlarımızla büyük gurur duyuyordur. Nasıl duyulmaz ki?  Kendi oyuncularının Milli Takım kamplarına katılıp Bağlar Belediyesinin adını duyurmaları tabiî ki mutluluk ve gurur kaynağıdır.

Bir başka hususa da dikkatinizi çekmek istiyorum. Güzel Diyarbakır'ımızda yıl boyunca kesintisiz bir basketbol yaşandığının göstergesi bu başarılardır. Mayıs ayında hemen her ilde biten Basketbol sezonu, Ağustos ayı olmasına rağmen hız kesmeden devam etmekte. Bunların çoğu da takımlarımızın kendi çapında yaptıkları çalışmalardan çıkmakta. Yani Basketbolun ildeki kurumları veya federasyonun etkisi bulunmadan bu başarılar elde edilmektedir.

Sevgili kızlarımız Zilan ve Halime, sevgili hocalarımız Remzi ve Gökhan, sevgili Bağlar Belediye Başkanı Yüksel Başkan ve nezdinde ki kulüp idarecilerimiz öncelikle basketbolumuza verdiğiniz katkıdan dolayı ve Diyarbakır'ımızı basketbol ile Türkiye'ye tanıtmanızdan dolayı sizlere çok ama çok teşekkür ediyorum. Diyarbakır'ı her zaman başka şekilde göstermeye çalışanlar Diyarbakır'da bu ve bundan önceki yazdığım yazılarımda belirttiğim güzellikler olmakta. Bunlara bakın ve görün. Diyarbakır'da ne kadar güzel işlerin yapıldığını bilin ve onları da gazete sayfalarınıza ve televizyon ekranlarınıza taşıyın.

Bir başka yazıda buluşmak üzere herkese mutlu günler dilerim.  

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT