1. YAZARLAR

  2. Mücahit CAN

  3. MHP ve Benim Oy'um...
Mücahit CAN

Mücahit CAN

Diyarinsesi.Org yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

MHP ve Benim Oy'um...

A+A-

MHP ve Benim Oy'um...

Sürekli Kürt sorununun çözümüne kafa yoruyor ve düşünce üretmeye çalışıyorum. Bu yazıyı da gece yarısı yatağımdan kalktım ve yazmaya başladığım. Gece saat 02.

Bir önceki yazımda Sayın Bahçeli'ye, Diyarbakır'a gelişinde Belediyeyi ziyaret etmesini önermiştim. Şimdi de başka bir öneride bulunacağım. Ancak ondan önce, yanlış bir anlaşılmaya mahal vermemek için, kendimden 'üç buçuk satırla' bahsetmek istiyorum...

Ben; Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kürt bir vatandaşıyım. Ölüm Allah'ın emri, kimliğimden, yani kendimden asla vazgeçmem, ülkenin varlığından ve birliğinden hiçbir zaman vazgeçmeyeceğim gibi…

Bu önerim, 'barışsever' düşüncemden kaynaklanmaktadır. Umarım karşılık bulur; bulursa bende de karşılığı olur. Yoksa bu yazıyı yazmaya karar verdiğim saate kadar, oyumu MHP'ye vermeyi aklımın ucundan dahi geçirmiş değildim.

Kürt sorunu, ülkemizin önünde 'çözülmesi olmazsa olmaz' bir gerçek olarak durmaktadır. Bu sorunu çözmek, tek başına bir partinin kaldırabileceği bir mesele değildir. Ancak bütün partilerin uzlaşarak atacakları adımlar bizi en doğru adreste buluşturur ve toplumsal barışı sağlamış olur.
  
Ailemin bir kısmı oyunu Ak Partiye, bir kısmı bağımsızlara veriyor. Eğer Sayın Bahçeli, Diyarbakır'a gelişinde, iç huzurun sağlanması amacıyla İstasyon Meydanında, Türk-Kürt düşmanlarını üzecek ve dostları sevindirecek aşağıdaki gibi bir konuşma yaparsa, ben de oyumu ona, yani MHP'ye vereceğim. Buna 'söz' veriyorum.

''Merhaba Sevgili Kürt Kardeşlerim,

Herkesin bildiği gibi ben, bayrağını rahmetli Alparslan Türkeş'ten alan Türk Milliyetçilerinin en büyük temsilcisi ve şuandaki liderleri, MHP'nin Genel Başkanıyım.

Bugün, din büyüklerimiz olan yüzlerce Sahabe-ı Kiramın içinde metfun olduğu, ülkemizin bu kadim ve kutsal Kürt şehrinde bulunmaktan mutluluk duymaktayım. Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum.

Kürt sorunu hepimizindir. Kardeşkanının akmasının önüne hepimiz birlikte geçeceğiz. Tek devlet, tek bayrak ve tek resmi dil istisna olmak üzere, ana dilde eğitim ve doğuştan gelen tüm haklarınızın anayasal düzeyde teminat altına alınması konusunda MHP olarak biz de elimizden gelenini yapacağız. Ve ayrıca, dağdaki Kürt kardeşlerimizi genel bir af çıkartarak oradan indireceğiz. Onları normal yaşam koşullarına adapte etmek için de her türlü yardımı yapacağız!''     

Necip Fazıl ne güzel söylemiş:
 
Kader, beyaz kâğıda sütle yazılmış yazı,
Elindeyse beyazdan gel de sıyır beyazı!

Beyazdan beyazı sıyıramayacağımıza göre, biz de birbirimizden ayrılamayız. Birlikte yazılmış kaderimize 'Eyvallah' deyip, sorunlarımızı yine birlikte gidermemiz ne güzel olur, değil mi?

Sayın Bahçeliye oyumu vermek için, 'kardeşlik adına' yapacağı bu kısa konuşma yeterlidir. Aksi takdirde Diyarbakırlı Kürt bir vatandaş olarak ona, ''Tu Bi xir Hati'' yani, ''Şehrimize Hoş Geldiniz!''  derim, ama kendimi inkâr ederek oyumu veremem. Kim çözümden yanaysa ona oy veririm.

Saygılarımla,
Mücahit Can

Yorumlarınızı mucahitcan@superonline.com adresine mail gönderebilirsiniz.

Önceki ve Sonraki Yazılar