27 Ekim 2016 Perşembe
 • Diyarbakır15 °C
 • İstanbul12 °C
 • Ankara10 °C
 • Antalya19 °C
 • İzmir18 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  126,869
  %1.08
 • Dolar
  3,1105
  %0.78
 • Euro
  3,3880
  %0.61
M.Yılmaz BAY


Memleket İsterim Yalan Yüzlerin olmadığı

30 Aralık 2008 16:00
MEMLEKET İSTERİM YALAN YÜZLERİN OLMADIĞI
 
Cahit Sıtkı Tarancı kaleme almış yıllar önce. Kimine göre barışçı bir dünya için kimine göre birbirini sevsin insanlar diye. Ama bana göre şair bu şiiri yazarken sanki bu günleri de görürcesine kaleme almış.
 
Memleket daha da dertli başların, gönüllerdeki hasretlerin devam ettiği bir kent. Memleket daha da kardeş kavgalarının devam ettiği, zenginin fakirden bihaber olduğu bir kent.
 
Bu kentin en önemli sevinç ve coşku kaynağı olan belki de insanların kendileri için varlık sebebi olarak gördüğü takımı ise yok olmaya doğru gidiyor. Sanki bu kente biraz lüks gibi görünüyor.
 
Geçen yazımda da yazdığım gibi politika ölmesin gerisi mühim değil. Amaç ara sıra sıkıntı olacak bir pansuman devam. Adnan Öktüren’e yapılanın aynısı şimdi de hem de çok erken yeni başkan A.Rahman Yakut’a yapılıyor.
 
Takım valilikte olduğu dönemde 9,5 trilyon para harcayarak Play-Off oynatılırken şimdiyse para desteği sunulmuyor. Beklenti sadece Valilikte ama bu kentin insanlarından oy alarak Ankara’ya giden DTP ve AK Partinin 10 milletvekili de sanki buradan seçilmedi sanki Yozgat milletvekilleriymiş gibi davranıyor.
 
Konuştuğunuzda halledeceğiz sorunları biliyoruz çalışmalar devam ediyor diyorlar ilgilenen üç kişi var Bir İhsan Arslan bir A.Rahman Kurt birde Sayın Bakan ama daha da bir çözüm üretilmemiş durumda. Herkesin gösterdiği adres İl Valisi Hüseyin Avni Mutlu. Sayın Mutlu ise kısa vadede bir şey yapamayız diyor. Adam hasta ameliyat masasında ya iyileşip ayağı kaldırın ya da ötenazi hakkı verin bizde kurtulalım sizde.
 
Peki, bizlerde suç yok mu? Var hem de fazlasıyla. Trilyonluk ihaleleri kovalayıp Valiliğin önünden ayrılmayan müteahhitler. İlçeleri gözetim altında tutan nereden bir şey çıkarda eşe dosta peşkeş çekeriz diyen İl ve İlçe teşkilatları. Nasıl yolumuzu buluruz diyerek bu kulüpten medet bekleyen yönetime girerek bizimde adımız olsun memleket bizi de tanısın belki Diyarbakırsporun sayesinde bir ihalede bize düşer diyenler. Sessiz kalarak bakalım ne olacak diyen taraftarlar hepimiz suçluyuz. Bu takım bize lüks ve hak etmiyoruz. Yeter artık bu takım Başkanın ve yönetimde bulunan birkaç kişinin takımı değil onların omzuna bırakalım. Eğer şampiyon olun diyorsak bu kente para kazanan herkesin bu sorumluluğu alması lazım. Özellikle kendi bütçeleri olan Ticaret Odası, TOBB diğer sivil toplum kuruluşları, odalar, Belediyelerden ve Valilikten ihale alan firmalar ve hepimiz bu takım Süper Lige çıkarsa bu kent Süper Ligde olur, Sizler Süper Ligde olursunuz ama biterse bu da sizlerin ayıbı ve elbette ki bunun hesabı bir şekilde sizden sorulur. Bizden söylemesi. 2 Ocak tarihine kadar kısa vadede futbolculara ödeme yapılmadığı takdirde TFF futbolculara bedelsiz serbest kalma hakkı verir. Yaklaşık 15 oyuncu hem şimdiye kadar içerde bulunan alacaklarını alır hem de serbest kalır. O zaman da olacaklar kaçınılmaz.
Bu yazı toplam 1090 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com