24 Ekim 2016 Pazartesi
 • Diyarbakır12 °C
 • İstanbul18 °C
 • Ankara7 °C
 • Antalya21 °C
 • İzmir17 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,625
  %0.11
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40
Yaşar İÇEN / Yazar ve Program sunucusu


Masum değiliz hiç birimiz!

21 Ağustos 2016 Pazar 22:13

Eller günahkâr
Diller günahkâr
Bir çağ yangını bu
Bütün dünya günahkâr
MASUM değiliz hiç birimiz

En sevdiğim sanatçıdır Sezen Aksu.Yukarıda nakaratını paylaştığım GÜNAHKÂR şarkısı da bu  günlerimizi acı bir şekilde anlatıyor değil mi?? Az kahrımızı çekmedi Sezen Aksu .Biz büyürken bilinçli aile sendromu yoktu ,psikologların yolunu kimse bilmezdi.Ergenliğin "e" sini dahi bilmezdik.En ufak atarımızda alacağımız üç sonuç vardı misilleme olarak ;
a) en yüksek perdeden bir çığlık ; kes sesini diyerek
b) evde bulunan atışa uygun her hangi bir materyal (genelde terlik olurdu )
c)izi ve acısı uzun süre geçmeyen okkalı bir darbe;artık nereye denk gelirse.
Işte Sezen Aksu şarkıları o dönemlerimizde yara bandı oldu tüm söyleyemediklerimize,itiraflarımıza ve yaşayamadıklarımıza.Her şarkısında bir ilk durumumuz   vardır ;ilk aşkımız,öpücüğümüz ,göz yaşımız,acımız ,kavgamız ,depresyonumuz ,ayrılığımız ,hatalarımız...

Geçenlerde Cumhurbaşkanı ' nın tüm samimiyetiyle çıkıp halkına içini dökmesi  beni çok etkiledi ,mutlu etti ve duygulandırdı .Evet Cumhurbaşkanı dahi olsa kişi bazen hata yapabiliyor , yanılabiliyor .Bu insan olmamızın bir gereği.Yaşadığımız bu süreçte ve ölümlerde hepimiz suçluyuz,hepimiz günahkârız aslında !! Abuk sabuk sebeplerden bir türlü ülke menfaatleri ve halkın huzuru düşünülmedi.Şu an tüm siyasi liderlerin tıpkı Cumhurbaşkanı gibi çıkıp halkıyla yüzleşmesi gerekiyor.Sonra da yeni bir sayfa açıp SEN BEN demeden ,her şeye muhalefet olmadan birleşip ülkeyi bu girdaptan çıkarmak için ortak çözümler üretilmesi gerekiyor.Bu yapılırken toplum içindeki sağduyulu ,telkin edici ve insanlarla olumlu dialog teması olan kişilere de fazlasıyla yer verilmeli.Sadece siyasilerle bu çözümün olmayacağını gördük.Artık ölümlere ağlayamıyoruz ve üzülemiyoruz.Bu çok vahim bir boyuta yavaş yavaş geçtiğimizin acı bir sinyali mi acaba ??ALLAH KORUSUN insanlıktan mı çıkıyoruz ??
Bu dönem not ettiğim birkaç başlığı da paylaşmak istiyorum dip not olarak :
* Akla karanın karışmaması için çok itinalı olunmalı dedik - diyoruz - demeye devam edicez.Birbirini sevmeyen kişilere iftiralarla gün doğmasın.

* Sorunu çözmeye yapraklardan değil sorunlu dallardan başlanmalı dedik - diyoruz - demeye devam edicez.Sorunlu dallar kesilmediği sürece , ne kadar yaprak koparma  olursa olsun yeniden o yapraklar yeşerecektir.
* Hazır ameliyat masasına yatmışken tüm rahatsızlıkların bir defada kesip biçilmesi hastayı riske sokar dedik - diyoruz -demeye devam edicez.Kayyum atama kararının geri çekilmesi olumlu bir adım.Uzlaşıya ait yeni adımlar umarım en kısa zamanda atılır her iki taraftan.

* Sığınmacılara karşı değiliz insan olma vasfımızdan dolayı.Yaşadığımız süreçte gördük ki ; ülkesi uğruna ölmeyi göze alan ve kenetlenen Türkiye Vatandaşları ,haklar ve imtiyazlar konusunda hiçbir zaman sığınmacıların arkasında kalmamalı.

Yapılması gereken pekçok iş var birlik ve beraberliğe dair.Fakat ilk önce tek ses tek yürek olup kenetlenmek gerekiyor.

  SAĞDUYU ŞART HEPİMİZE

Bu yazı toplam 1126 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com