1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. Mardin'den çıktım yola!
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Mardin'den çıktım yola!

A+A-
Diyarbakırspor kulüp başkanı geçen sezon yapılan yanlışlar ve hataları göz önüne alıp ders çıkarması gerekirdi.  Ama maalesef tam tersine aynı hataları tekrar devam etiren başkan bir hata daha yaparak Fethi Çokkeser'le davam kararı almasıydı. Hatalar zincirine bir halka daha ekleyerek ne yazıkki bu da yetmemiş gibi birde Üstelik kendisine transfer yetkisinin verilmesiydi.
 
Daha sonra yapılan transferlerle bilikte bir aylık kamp süresi, yapılan hazırlık maçlarında alınan galibyetler sonuç olarak, ortamı sürekli toz pembe gösterdiler.
Kampın amacı eksikleri gidermek ve lige sorunsuz bir şekilde girmektir 
Yapılan hazılık maçlarında alınan sonuçlar hiç önemli değildir önemli olan ligdir. Ama kamp süresince bu takımı yere göğe sığdıramayanlar, sanırsınız ki şimdiden şampiyon olmuş hayal ve yalanlarla eskisi gibi yine şişirmeye başladılar.
 
SÖZDE  UÇACAK TAKIM KURDULAR
 
Sözüm ona sözde flaş transferler yaptıklarını, hatta lig başladığı gibi bu takımın uçacağını söylemişlerdi. Tabi kamp süresince kimse takımı izleyemediği için kendi hayal dünyalarını Mardin'de Mardinspor'la yapılan hazılık maçında gördük. Takımın oynadığı oyun ne beni ne de taraftarı tatmin etmedi ama bazı çıkarcılar maçtan sonra kulüp başkanına şunu söylediler "başkan Mardinspor'lu sporcular bizim sporculara şunu söylediler ne olur bize gol atmayın eğer gol atarsanız bizi transfer etmeyecekler" ondan dolayı bizim sporcular kötü oynadık.
 
 
Allah aşkına böyle komik bir şey olabilir mi?
çünkü bunlar geçen sezonda aynı bu yalanlarla Diyarbakırspor'un oynadığı her maç sonrası kulüp başkanını arayarak "bizler şöyle süper oynadık, böyle uçtuk, çok güzel oynuyorduk çok gol kaçırdık hatta iki tane penaltımız vardı ama hakem bizi katletti şöyle oldu böyle oldu" yalan dolanlarla koca sezonu heba edenler maalesef aynı yanlışa devam ediyorlar. Şayet kulüp başkanı her maça gelmiş olsaydi bu şekilde yalanlara kanmayacaktı.
 
 
 
MAŞALLAH LİGİN İLK YARISINI 
ÜÇ HOCAYLA BİTİRDİK
 
Lige şampiyonluk parolasıyla başlayan Diyarbakırspor maalesef lige iyi bir başlangıç yapamadı. Alınan kötü sonuçlardan sonra teknik direktör Fethi Çokkesen'i görevine geçde olsa son verildi.
 
Daha sonra takımın başına Diyarbakırlı hocalar Ramazan Erin ve Erdal Ergürmüş getirildi. Üç maça çıkan bu iki hoca bir mağlubiyet bir beraberlik bir de galibiyet aldılar ama  ne hikmetse üç hafta sonra onlarında görevlerine son verildi. Bu kararında neden, niçin verildiğini inanın ne ben anladım, ne de futbol otoriteleri. Bu hocalarla çıkılan karşılaşmaları izlediğimizde en azından takımın göze hoş gelen, baskılı oyun anlayışı herkesi memnun etmişti. Tabi kararı veren onlar, vebal de onlarındır, biz ne desek boş.
 
Bu kez takımın başına Mustafa ceviz getirildi ve takımın başında çıktığı 4 maçta 
1. mağlubiyet 1. galibiyet 2 beraberlik aldı.
 
Diyarbakırspor kendi evinde pazar günü  konuk ettiği Yeni Aksarayspor karşısında uzun bir aradan sonra ilk kez 3 gole üç puan almasını bildi  Yeni Aksarayspor düşmemeye oynayan, sahada ne yaptığını bilmeyen çok zayif bir rakip vardı. Ama ne olursa olsun galibiyet ve alınan üç puan çok önemliydi.
 
Çarşamba günü kendi evinde Çanakkale Dardanelspor'u ağırladı ve ilk yarı hakemin yanlı tutumunda dolayı Diyarbakırspor ilk yarıyı 2.0. mağlup olarak soyunma odasına giti ama ikinci yarıda Azrailler gurubunun baskısıyla ve desteğiyle alınan bir puanın baş mimarı oldular hem Yeni Aksarayspor hem Çanakkale Dardanelspor maçında 
90 dakika boyunca takımlarını ateşli bir şekilde destekleyen Azrailler gurubu yürekten teşekkür ederim.
 
Ayrıca bir konuya daha değinmeden geçmeyeceğim, kimse kusura bakmasın Dardanel maçında galibiyeti hakkeden taraf rakip takımdı. Hakem eğer bir tetikçilik yapmışsa bence bunu bize karşı değil, onlara yaptı. Adamların yüzde yüz kaçırdıkları ne pozisyonlar var. Yani bu maçı izlemesem resmen yutturacaklar. Tabi bu olay artık hastalığa dönüştü. Her maç sonrası bence birilerini suçlamayı bırakın ve gerçekleri konuşun. Keşke başkan bu maçı kendi gözleri ile izleseydi ne dediğimi çok daha iyi anlardı. Bunun gibi bir çok maç sonrası bu yalanlar yüzünden zaten bu durumları yaşıyoruz, eğer gerçekleri söyleyip doğru teşhis etmezsen hasta ölür. Bunların niyeti nedir ben anlamış değilim.
 
 
Ben daha yolun başında yani Mardin dönüşünde köşe yazımda aynen şunları belirtmiş yapılan transferlerin yanlış olduğunu,  bu kadroyla şampiyon olamayacağını  Play-off'a kalsak bile şükretmeliyiz. ben bunu dediğimde bana dönüp sen neyin peşindesin dediler bakın ne ben, ne de Azrailler gurubu hiç bir şeyin peşinde değiler yanlızca bir tek şeyin peşindeyiz oda emeklerin boşa gitmemesinin peşindeyiz bunu böyle bilin.
 
Biz de bazıları gibi birilerine yaranmaya çalışıp, harika, süper, müthiş, şu, bu yalanlarını dizebilirdik. Yok güneş vardı, yok çok sıcaktı, yorgunluk vardı, her hafta hakemler şöyle yaptı, tetikçilik, ırkçılık yaptılar yaptı yalanlarını Allah aşkına bırakın artık. Maalesef bu hastalık geçen seneden beri sürüyor. Tabi desteksiz atılan bu şutlar maalesef bir sezonu daha yiyecek. Gözünü aç ey Sayın Başkan, sen bu desteksiz atılan golleri yeme, gel kendi gözlerinle gör. Hem senin parana, hem de kaybedilen zamana yazık. Benden bu acı reçete, bu ancak dosttan, dosta gider, ister kız, ister darıl gerçek bu.
 
Peki şimdi soruyorum size sezon başında yapılan transferlerin yanlış olduğunu defalarca dile getirmeme rağmen ne hikmetse söylediğim doğrular birilerine batıyordu peki şimdi söyleyin bakayım hani bu takım ligde uçacaktı peki şimdi kim haklı?
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT