1. YAZARLAR

  2. Yılmaz ACU

  3. Makam Sevdalılarına Gelsin Bu Yazım
Yılmaz ACU

Yılmaz ACU

Gazeteci / Yazar (Derman Baba)
Yazarın Tüm Yazıları >

Makam Sevdalılarına Gelsin Bu Yazım

A+A-

Değerli okurlarım,

Allah’ın Selamı üzerinize olsun...

Çok şükür ki Rabbim bir Ramazan’a daha kavuşmayı nasip etti. Yazıma başlamadan önce hepiniz Ramazan’ı Şerif’in tebrik ediyor, Ramazan’ın hayırlara vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ederim.

Bütün yazılarımda topluma faydalı şeyler yazmak istiyordum biliyorsunuz bu yazımda da makam sevdalılarını yazmak istedim müsaadenizle...

Halk büyük insanları kusursuz görmek ister. Ne yazık ki büyük insanlar hep kusurlu olur Makam mevki bazı insanlar değiştirir. Bu makamlara halk sizi getiriyor ve halkı görmemezlikten geliyorsunuz çıkış yolları için bu halka her türlü iftirayı atıyorsunuz elinizde olan imkanı halka kullanmıyorsunuz sadece insanlar seçimlerde değer kazanıyor ve başınızın tacı yapıyorsunuz bir kaç aylık değer veriyorsunuz makam sahibi olduğunuzda bu halka ne yapsakda boştur diye zırvalıyorsunuz. Ey bu şekilde davranan makam sahipleri unutmayın sizin bir hesabınız varsa Cenab-ı ALLAH’ın daha büyük hesabı olacaktır.

Halkın duasını alın, bedduasını almayın bu halkımız çok çekti terörden şiddetten yuvalar yıkıldı ocaklar söndü intihar eden edene, ekmeği  için kötü yola düşen düşene ekmeğe muhtaç oldu. 
Birde sosyal medyada yemek paylaşanlara sitemim var...

Her gün Facebook, Twitter, İnstigram’da yemek paylaşan onlarca, yüzlerce insan görüyorum. Değerli kardeşlerim sizin o sosyal medyadan paylaştığınız yemekleri yiyemeyen yoksul fakirler vardır bunun ne kadar vebali olduğunu bildiğiniz halde insafsızca paylaşıyorsunuz. Oysa acil bir hastaya ihtiyaç duyulan kan anonsunu paylaşmasınız... Oysa  yemeklerinizi, aldığınız giysileri, son sistem çıkan telefonlarınızı, sevgililerinizle yatlarla dolaşarak reklam yaparsınız... Bakın kardeşlerim unutmayın ki ölüm vardır ve Allah’a hesap vereceksiniz...

Şehrimizde ekmek bulamayan sıcak bir çorbaya hasret binlerce yoksul  insanımız var... Allah rızası için bu Ramazan’da fakir fukarayı unutmayın onlara sahip çıkın, unutmayın ki hiç bir iyilik karşılıksız kalmaz. 
Dua ve selam ile kalın...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT