29 Ekim 2016 Cumartesi
 • Diyarbakır14 °C
 • İstanbul13 °C
 • Ankara10 °C
 • Antalya16 °C
 • İzmir16 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  127,421
  %0.36
 • Dolar
  3,1054
  %-0.16
 • Euro
  3,3990
  %0.32
M.Yılmaz BAY


Madem Çıkıyorsun Tedbirini Al!

05 Kasım 2009 15:12
Madem Çıkıyorsun Tedbirini Al!
 
Evet, çıkacağız, çıkmayacağız derken ilk gün yani pazartesi günü yazdığım yazıyı okuyan arkadaşlar “ÇIKACAK” dediğimi de okumuştur. Bursa maçından sonra yapılan tavır doğru tavırdı ancak 2 gün sonra Yönetici Turan İlgin’in açıkladığı Federasyonun ve Levent Kızıl’ın vermiş olduğu taahhütleri yerine getirmemesi yani yalan atması karşısında o gün bu tepki verilse medyadaki paralı kalemşorların tepkisi de çok farklı olurdu. Ancak geldiğimiz noktada maalesef zamanlama ve stratejik hatadan dolayı gerek içerden gerekse dışarıdan hiçbir destek görmedik çünkü inandırıcılığımız kalmadı. Bu aşamadan sonrada Devam kararı alanın Yönetimin acilen Güven tazelemesi gerekiyor. 15 kişilik yönetimin bir araya gelerek bir resim vermesi gerekiyor. Ve Yönetimin kamuoyundan güvenoyu alması gerekiyor. Neyse yazacak çok şey var hayırlıysa bu maçı atlatalım da daha sonra yazacaklarımızı yazarız.
 
Gelelim Galatasaray Maçına; Ülkenin gözleri üzerimizde yıkılan bir prestij çizilen bir karizma söz konusu. Fenerbahçe maçını hatırlayalım; Kendini bilmezlerin yapmış olduğu nekeslikten dolayı ceza aldık ve rezil olduk. Şimdi bu maça çıkarken Diyarbakırspor Yönetiminin alması gereken tedbirler.
 
1-      Bedava bilet, Karaborsa Bilet kontrolünün üst seviyede olması
2-      Özel Güvenlik Şirketinden en az 1000 Personel takviyesi
3-      Emniyet personelinden Saha içi ve Saha dışı güvenlik tedbirleri
4-      Stat içerisine yabancı madde, Pet şişe dahi alınmaması ve Fenerbahçe maçında dışarıdan iplerle taşındığı söylenen taş parçaları konusunda tedbir
5-      Taraftar Grupları ile koordinasyon toplantısı ve çıkacak olaylardan her kesin kendi tribününden sorumlu olması
6-      Bilet satışlarının bir gün evvelden ve TC kimlik nosu kaydıyla yapılması
Tedbirlerinin acil alınması gerekmektedir.
 
Diyarbakırspor taraftarları da bu kente yakışır bir şekilde bize yapılanlara tokat gibi cevap şeklinde misafirperverliği ile herkese gereken mesajı vermesi gerekmektedir.
 
Son olarak eksiklerimize rağmen bu maç Ziya Doğan ve Futbolcuları için onlara karşı duyulan güvensizliği bertaraf etmek için ve Yönetimin zaten zayıflamış direncini güçlendirmek için bu maçı almaları gerekmektedir. Hiç olmazsa mücadele, sahada tatlı sert oyun, rakibe geniş alan bırakmayarak Trabzon’dan, Sivas’tan galibiyet alan Diyarbakırspor bu maçı da kazanabilir hadi hayırlısı. Bakalım ileriki günlerde ne tür fırtınalar daha yaşayacağız bekleyip görelim.  
Bir başka konuda açıklanan bilet fiyatları. Bu bilet fiyatları bizlere şunu açıklamaktadır. Sevgili Basın mensupları biz sizlerin demiş olduğu tedbirleri bir kerede alacağız bilet fiyatlarını yükselterek taraftarın maça gelmesini engelleyeceğiz diyorsunuz. Bu rakamlar kesinlikle kabul edilemez ve kimsenin maça gelmek isteyen taraftara böyle bir engel koymaya hakkı yok. Tamam diğer maçlar gibi olmasın rakamlar ancak bu kadarda değil. Yönetimden ricam daha makul rakamlara çekilmesi konusunda bir kez daha düşünmeleri.
Bu yazı toplam 1823 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com