1. YAZARLAR

  2. Saffet AZBAY

  3. Ligde Kalmak 187 Bin Dolar etmez mi?
Saffet AZBAY

Saffet AZBAY

Gazeteci ve Televizyon Program S
Yazarın Tüm Yazıları >

Ligde Kalmak 187 Bin Dolar etmez mi?

A+A-

Bir yönetim 8 ayda 187 bin dolar bulup yattıramaz mı?.Hele bu para transfer yasağı olan ve genç bir o kadar da kısıtlı bir kadro ile mücadele eden bir takımın 6 puanının silinmesine neden olacaksa ne yapılıp da ödenmez mi?.

Bugün bir çok kulüp kümede kalmak için ne paralar harcıyor.Tokatspor'un transfer yasağını aşması ve 20 futbolcu transfer etmesinin maliyeti bu 187 bin doların kaç katıdır?. Diğer takımlara 187 bin dolar karşılığında size 6 puan vereceğiz denilirse bu parayı takla ata ata bulmazlar mı?.Gayet tabi bulurlar o parayı hem de kat ve kat fazla. Çünkü bir lig çıkmanın bedeli nice 187 bin dolarlardır.

Hatta milyonlarca harcayıp senelerdir lig çıkamayan takımlar var. Daha da ötesi,bugün BAL'de dahi 1 milyondan fazla para harcadığı halde 3.Lig'e çıkamayan takımlar olduğunu yakinen biliyorum. Ama gelin görün ki Diyarbakırspor,187 bin doları ödememek için 3.Lig'e düşmeyi göze alıyor.Dünyada bunun başka örneği olduğunu sanmıyorum. Diyarbakırspor'da 2009'dan beri başlayan bir ihanet dönemi var. Koca çınar bile bile yok edilmek mi isteniyor?. Bugün kulübün başına bela olan yabancı oyuncuların sorumlusu elbette şu anki yönetim değil. Sürekli yapılan yanlışlardan dert yanıyorlar. 2009-2010 ve devamındaki 2010-2011'de yapılan ihanetleri, hataları defalarca yazdık, çizdik. Zaman zaman gazetecilik sınırlarını aşarak o dönemin sorumlularına hakaretler ettik. Fakat ne yaparsanız yapın bunlar yaşandı. Bunlardan sonra gelen yönetim bunları bilmiyor muydu?.Elbette yapılan yanlışları dile getirecekler fakat önemli bir sorumlulukları var.

Kurumlarda süreklilik esastır. Sizden öncekileri beğenmezseniz bile onların yanlışlarını gidermek ve düzeltmek gibi bir göreviniz var. Kurum mantığında bu var. Siz ise tersini yapıyorsunuz.Bir kaç küçük hamle ile kahraman olacağınız yerde küçük hesaplarla bırakın sıradan olmayı tepkilerin odağında olmayı tercih ediyorsunuz. Hadi sezon başında açma şansınız varken transferi açmadınız,FİFA'dan gelen 2 dönem transfer yasağını önlemediniz. Hiç olmazsa Amr Azmi için istenen parayı ödeseydiniz ya da tüm umutlar tükenmeden ödeyin. Onu yapmıyorsunuz, şunu yapmıyorsunuz, bunu yapmıyorsunuz.Peki ne yapmaya çalışıyorsunuz?.

Borç batağından dolayı Diyarbakırspor'un tarihe gömüleceğini ve yerine başka projelerin hayata geçirilmesi gerektiğini savunanları 'ihanet etmekle suçladınız' peki şimdi size ne demeli?. Sizden öncekileri hedef göstermeye çalışmakla zaman kaybetmekten vazgeçin, onları bu taraftar,camia ve bizler zaten tarihin kara sayfalarına gömdük. Siz, size düşen sorumluluğu yerine getirin. Yoksa siz de aynı karanlık sayfalara girersiniz.

Önceki ve Sonraki Yazılar