22 Ekim 2016 Cumartesi
 • Diyarbakır20 °C
 • İstanbul18 °C
 • Ankara17 °C
 • Antalya22 °C
 • İzmir20 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,483
  %0.78
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40
Yaşar İÇEN / Yazar ve Program sunucusu


Lider Olunmaz Lider Doğulur

01 Eylül 2016 Perşembe 23:24

" Lider olunmaz lider doğulur ".Ne anlamlı bir söz.Ben demiyorum , diyen demiş zamanında ağzına sağlık.Bizde kullanıyoruz her yeri geldiğinde.Dün bir arkadaşım ile sohbetimizde değindik bu konuya.Bizim sohbetlerimiz meşhurdur.Konuyu buradan açarız bir bakarız ki mevzu Fizan ' da cirit atıyor.Renkli,canlı ,esprili ,itiraflı ,bol fikirli ,gençlik veren sohbetler.Tavsiye ederim herkese.Müthiş enerji toplarız ,tüm stresimizi atarız ,canlanıp sahalara döneriz sohbet bitiminde.
Gelelim o gün yaptığımız sohbetin konusuna.Malum okulların açılmasına az kaldı.Bu ara telaşımız çok.Veliler kadar eğitim camiasının da telaşı son safhada.İdarecilik sınavını kazanan eğitimcilerimiz de yeni dönemde arz- ı endam edecekler okullarda.Hadi hayırlısı hepimize.Peki sınavı kazanmış olmak yeterli mi idarecilik için ? Bence değil.Olumlu İnsan ilişkileri ,durumların idaresi ve çözümler sunulması ayrı bir dünya.Herkes yapamaz. Sadece sınav ile olmamalı mülakât da olmalı bu işin içinde.Sorumlu idareci  sorunsuz lokomotif görevi görmeli.
Tam bu sohbetin üzerine son dakika haberi olarak " Efkan Ala ' nın görevinden istifa ettiği " bilgisi geldi.Bence geç alınmış bir karar.Mükemmel bir insan olabilir tanımıyorum fakat bana göre  mükemmel bir idareci değildi.Hepimiz herşeyi mükemmel yapamıyoruz ki zaten.Kendisini her dinlediğimde ürkerdim desem ayıp olmaz sanırım.Yani diyeceğim bir fikir varsa bile ; "aman susayım da tepkisini almayayım " fikri belirirdi zihnimde.
Hazır içimi açmışken sizlerle bir tespitimi paylaşmak istiyorum.Bu temizleme döneminde kurumların çoğunda şu söylem var ; kurumlarından sorumlu kişiler , üstlerini yanlış bilgilerle fevrileştirmişler.Bu şekilde sert kararlar almalarına ve istenmeyen yanlışlar yapmalarına vesile olmuşlar.Düşünün , yetkili amir çok sert ve dialog dilini iyi kullanamayan biri ise ; durumlar ve sorunlar karşısında yukarıya her zaman sert çözümler sunar.Ve böylece istenmeyen tepkiler oluşur malesef EN ÜSTTEKİ KİŞİYE.
Yazımın sonunda bir itiraf bir de duamı paylaşmak istiyorum sizlerle.
İTİRAFIM : Cumhurbaşkanı ERDOĞAN çok güçlü bir insanmış.Takdir ediyorum.Önü ,arkası ,sağı ,solu yanlış bilgi veren o kadar insanla dolu iken yürüyebilmiş ve büyüyebilmiş.Sanırım gönül gözü çok kuvvetli.Tanımayı ve gözünün içine bakarak sohbet etmeyi çok isterim.
DUAM : Şu mübarek Cumanın yüzü suyu hürmetine birkaç yıl önceki Türkiye 'yi istiyorum.Çözüme dair şimdiye kadar kimsenin atamadığı "cesur adımların " atıldığı o günlere..Ne güzeldi o zaman ŞEHRİM.Buram buram huzur ve güven kokuyordu.
Maddi - manevi güzelliklerin kol gezdiği o günleri mutlaka istiyorum.
Sloganımız neydi ?
DİALOG DİLİNİ İYİ KULLANAN VE ÇÖZÜMDEN YANA OLAN İNSANLARA İHTİYACIMIZ VAR ..

Bu yazı toplam 1051 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com