1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. Lider Eyüp'ü yakalamak zor artık
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Lider Eyüp'ü yakalamak zor artık

A+A-
Bu haftaki yazım için Çarşamba maç programını bekledim. 
 
LİDERLİK İÇİN UMUTLAR YIKILDI
 
Son haftalarda iyi bir çıkış yakalayan Diyarbakırspor maalesef beklediğimiz galibiyetleri alamadı. Özellikle çıkışa geçmek için üstünde yer alan rakibi durumundaki ekiplerle yenişemedi. Geçtiğimiz hafta sonu kendi sahasında lider Eyüpspor'u konuk eden Diyarbakırspor saha ve seyirci avantajını iyi değerlendirip bu maçı kazanmak ve lideri devirme hesapları tutmadı.  
 
Bu maçın kazanılması halinde hem aradaki puan farkı 8'e inecek,  hemde Şampiyonluk 
umutlarını sürdürecekti. İleriki haftalara guruptan lider olarak çıkmak için daha umutlu girecekti. Fakat evdeki hesap çarşıya uymadı.  Maalesef Eyüpspor 
beraberliğin den sonra Diyarbakırspor'un Şampiyonluk  hayaleri suya düştüğü gibi   aradaki 11 puan farkını korumuş oldu.
Rakiplerin mağlup olduğu haftada Diyarbakırspor Eyüpspor'dan alınan bir puanla ilk kez Playoff' potasına girdi. Sözün özeti şu biz kendi elimizle kendi göbeğimizi kestik Eyüp'le, Dardanelle beraberlik bence liderlik şansını bitirmiştir. Bu saatten sonra Eyüpspor'u yakalamak imkansız gibi görünüyor...
 
Diyarbakırspor'un artık önünde tek bir hedef kaldı o'da bundan sonra kalan maçlarını kazanıp Playoff'a kalmak olacak. Bu zorlu süreçte  her ne olursa olsun herkesin Diyarbakırspor'un yanında olması gerekir. Ve ne pahasına olursa olsun bu takım halkın takımı olacak.
 
EYÜPSPOR MAÇI
 
Şampiyonluğun güçlü ekiplerinden biri olan lider Eyüpspor karşısında hedef mutlak galibiyetti.  rakibi karşısında alacağı galibiyetle hem Şampiyonluk yolunda hemde Playoff yolunda çok önemli avantaj elde edecekti ama malesef Diyarbakırspor maça iyi başlaması gerekirken tam tersine vasat bir oyun sergiledi. Eyüpspor ise yakaladığı net gol fırsatlarını Diyarbakırspor kalecisi Ceyhun'un yine gününde olması rakip forvetlere gol izni verdi. Ceyhun sergilediği üstün performansla ilk yarıya damgasını vurdu ve ilk yarıda gol sesi çıkmadı.
 
GALİBIYETİ KORUYAMADIK
 
İkinci yarıya iki takımda kontrolü başladı.  Karşılıklı ataklarla gol bulmaya çalıştılar.
Diyarbakırspor 63.cü dakikada aradığı golü Enisle buldu ama galibiyet sevinci sadece 2 dakika sürdü.  Eyüpspor Alperenle 65.ci dakikada beraberliği yakaladı.
İki takım kalan dakikalarda başka gol bulamayınca maç 1-1 eşitlikle sona erdi.
Ve birer puana razı oldular.
 
AZRAİLLER'DEN MUHTEŞEM DESTEK 
 
Diyarbakırspor taraftarları ve  Azrailler gurubu Lider Eyüpspor karşısında Maçın başlamasiyla birlikte takımını ateşlemek adına 90 dakika buyunca hiç susmadan centilmence takımına destek veren taraftarlar ve Azrailler gurubunun  bu desteklerine karşılık Diyarbakırspor'dan galibiyet beklerken maalesef olmadı vermiş oldukları bu destekten dolayı hepsine çok teşekkür ederim.
 
DİYARBAKIRSPOR'DAN  TEK SARI KART
 
Evet sezon başından bu yana sporcuların bazı maçlarda gereksiz yere gördüklari kartlardan dolayi çok sıkıntılar yaşandı ve her defasında yazılarımda dile getirdim bir takım Şampiyonluğa oynuyorsa bu kadar basit kart görmemesi, daha sakin olmaları gerekirdi.
 
Çünkü yarın biz bunun acısını çok çekeriz demiştim ama maalesef gereken önlemler alınmadı ve özelikle şunu belirtmek isterimki son 4 haftada gereksiz yere gördükleri bunca sarı ve kırmızı kartların ne derece takımın üstünde olumsuz etki yaptığın Eyüpspor'la oynadığımız maçta gördük. Yine bugün oynanan Halide Edip maçında yine tek sarı kart olması takım adına olumlu oldu. Demekki üstüne basa basa yazdığımız gereksiz sinir harbi, bağırma çağırme, kulübenin aşırı germesi aşırı kart olayına çare bulunmuş.
 
BU TAKIM EGOLARIN TAKIMI DEĞİL
 
Diyarbakırspor üzerinde egolarını tatmin etmeye hiç kimsenin Hakkı yoktur.
Peki şimdi soruyorum size Diyarbakırspor Eyüpspor'la oynadığı zorlu maçta bir şey dikkatlerden kaçmadı hem sahada hem de yedek kulübesinde gözle görülür bazı değişiklikler  göze çarptı. 
Neydi bunlar 1.cisi takımın başında yanlızca  hoca vardı ve  2.cisi sahada oynayan sporcular ne stres yaptılar, ne  Hakem ve ne de rakip takımın sporcularına karşı her hangi bir dalaşma olmadı, gayet sakindiler ve 90. Dakika boyunca oda pozisyon gereği Enisin gördüğü sarı kartı dışında.. Bugünde aynı şekilde Halide Edip maçında alınan 3 puan ve tek sarı kart bazı şeylerin düzeldiği anlamına geliyor.
 
Demek ki her şey bağırıp çağırmakla sporcu ve taraftaları galeyana getirmekle maç kazanılmıyor.!
 
DİYARBAKIRSPOR ASLA  TARİH OLMAZ
 
Bakın özellikle şunu belirtmek isterimki Diyarbakırspor'un ismi hiç bir zaman ne tarih oldu ne de tarihe karıştı evet belki  Diyarbakırspor kulüp binası tarihe karışabilir ama Diyarbakırspor sadece bu kentin değil, dünyada milyonlarca seveni olan bu kulüp değil 3.lig isterse amatörde olsun her zaman marka değeri gönülleri aşmış bir kulüptür ve asla tarih olmaz.
 
Çünkü sizler dünyanın ey iyi takımınıda Diyarbakır'da kursanız nafile çünkü Diyarbakırspor ismi yaşadığı müdetçe asla   hiç bir takım Diyarbakırspor'un yerini tutamaz herkes bunu böyle bilsin. Şunu unutmayinki insanlar tarih olur ve tarihe gömülebilir ama asla ve asla Diyarbakırspor' un ismi tarih olamaz.
 
HALİDE EDİP ADIVARSPOR GALİBİYETİ
 
Bugün İstanbul deplasmanında Halide Edip Adıvarspor maçı bana göre çok kritik bir virajdı. Çünkü burada olası bir puan kaybı bütün hesapları alt üst edebilirdi. Halide Edip Adıvarspor son haftalarda çok büyük bir çıkış yakalamış, Lider Eyüpspora karşı üstelik deplasmanda son saniyerlde 1 puanı zor kurtarmıştı. Arsin'i 5leyen, Maltepe'i yine deplasmanda deviren Halide Edip Adıvarspora karşı alınan 3 puandan dolayı öncelikle tüm oyuncuları, teknik ekibi ve ülkenin her yerinde maçlarımızda bizleri yalnız bırakmayan taraftarlarımızı yürekten selamlıyorum. Bu 3 puan altın değerindedir. 
 
Ama liderle 11 puan fark, 2. Denizli BBS ile 5 puan fark var. Eğer üst üste bu rakiplerle oynadığımız maçlarda beraberlikler olmasaydı belki bir nebze bu takımları yakalamak mümkün olabilirdi. Mantıklı bakacak olursak kalan 9 haftada 11 puanı kapatmak bence çok zor bir ihtimal. Bundan sonra yapılacak tek şey çok zor olsada Play_off şansını sonuna kadar korumaktır. 
 
SAYGILARIMLA 
RAMAZAN TUGAY
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT