1. YAZARLAR

  2. Adnan ŞİMŞEK

  3. Kuzuların Sessizliği!
Adnan ŞİMŞEK

Adnan ŞİMŞEK

Gazeteci / Genel Yayın Yön.
Yazarın Tüm Yazıları >

Kuzuların Sessizliği!

A+A-

Tabiî ki bu kuzular Show Tv'de yayınlanan Erman Kuzu'nun sessizliği değil, Diyarbakırspor yönetimininin derin sessizliğe gömülmesidir.  Naapsınlar canım şimdi adamlar zaten üzgünler ne yani çıkıp fink atacak halleri yok. Sezon içerisinde bu yönetimi eleştirdiğimiz o günlerde, yanlışlarını arayacaklarına, ona buna saldıracaklarına, gazeteci döveceklerine azıcık doğrulara kulak kabartsaydılar inanın bu durumda olmazdık.


İşi daha enteresan kılan ne biliyormusunuz?. Lig bitti, küme düşen ve darmadağın olan bir takım ortada bırakıldı ama maalesef bu durum hiç kimsenin umrunda bile değil. Bank Asya'ya mı düşmüşüz, kulüp dağılmış mı kimse tınmıyor bile bu durumdan herkes kendi keyfinde. Sonuç  kaderine terkedilmiş ve ortada kalmış  Diyarbakırspor ortaya çıktı.
Malum düşenin dostu olmaz.
Ne Valisi, ne belediye Başkanları ne milletvekilleri, ne Bakanı ne de başka ileri veya geri gelmişleri, yok kardeşi kimse ortada yok.

Şimdi vali Mustafa Toprak'ı eleştirmemek lazım çünkü göreve başlayalı daha 1 hafta bile olmadı. Ama eminim ki sayın Vali bey'de gelir gelmez makam masasında bu kadar sorunlu bir dosya beklediğini ummuyordu. 

Belediye Başkanı'nı eleştiremeyiz çünkü o da kalp spazmı geçirmiş ve yeni çıktmıştı Hastane'den, diger belediye Başkanları ise KCK davaları ile uğraşıp duruyorlar.

Milletvekillerini eleştirmemek lazım çünkü naaspınlar adamcağızlar programları çok yoğun mecliste bir o yani bir bu yani mekik dokuyorlar. Ülke meseleleri dururken Diyarbakırspor veya Diyarbakırlıları ne yapsınlar. Çnkü Diyarbakırspor bu ülkenin meselesi değil,onlarda Diyarbakır'ın milletvekilleri değil…

Bu ilin sahibi olmadığı gibi hesap soranda yok. Yahu bu takımın ne kadar borcu var, bu enkazı kim kaldıracak. Tek şey var başkan hazretlerinin 18 Haziran Cuma günü yapacağı açıklama. Oda inşallah yine önce Başbakanla görüşeyim diye tutturmaz. Maşallah taraftarlar derneklerine bakıyorum hepsi sus pus…

Ama başka bir şey olsa yalakalık adına hep bir ağızdan bağırırlardı. “En büyük Başkan”diye. Zaten yaklaşan kongre öncesi üç-beş kuruş para alıp bunları yapacaklardır bundan eminim, en iyi yaptıkları şey bu çünkü.
Öyle görünüyor ki yönetimin bırakacağı yok. Hani bir söz vardır. Biz hırsızlığı bıraktık ama hırsızlar bizi bırakmıyor diye. En kötü durum belirsizlikten iyidir. Bu kentin dinamikleri heralde uyuyor. Ama maç zamanları gelip protokolde yerlerini alırlar, inanıyorum bu kez taraftarlar unutmazlar…

Bu arada unutmadan yönetim eğer kongre kararı alırsa Jet Fadıl'ın yeni yönetimi hazır, Başkan Hakan Buğdaycı, Futbol şube sorumlusu Salih Akçadağ, Zeynel Yüce, Mehmet Çelebi, Mahsun Akbulut, İsmet Yılmaz ve daha bir çok isim var. Bir çoğu eksi yönetici olmasına rağmen başarılı olabileceklerini düşünüyorum. Ha bu arada Jet Fadıl Diyarbakır'a 6 veya 7 buçuk yıldızlı bir otel yapacakmış, eğer takımı alırsa stadyumu da Ergani yolu üzerinde yapacak ve şu anki stadyumun bulunduğu yeride AVM yapacak bilgilerinize…
 
Geçtiğimiz hafta birkaç görüşme yapmak için Ankara'daydım. Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala ile çalışan sevgili dostum Kemal Cirit ile Diyarbakırspor'u konuştuk. İnanın Ankara'dan Diyarbakırspor'u çok iyi tespit ettiklerini gözlemledim. Analizleri o kadar doğruydu ki sanki Diyarbakır'ı bizden daha iyi tanıyorlarcasına anlattılar.. Bu arada Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdür vekili Mustafa Seydioğlu ile sohbet etme şansı buldum. Diyarbakırspor ve kentteki sağlık sorunlarını konuştuk. İnanın o kadar konulara hakimler ki yani Diyarbakır'ı anlatmaya gerek yok. Yine Sağlık Bakanlığı Hukuk Müşaviri Erkan Çavuşoğlu'nun sözünü söyleyim. Bu Diyarbakırspor ligde kalmalıydı diye defalarca söyledi. Trabzonlu olmasına rağmen bu kadar içten diyarbakırspor sevgisi söylemesi beni çok duygulandırdı. Keşke bizim başkan Çetin'de bu insanlar kadar Diyarbakırspor için çabalasaydı.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

5 Yorum