1. YAZARLAR

  2. Recep ESER

  3. Kuzey Kutbunda Bir Spor Salonu
Recep ESER

Recep ESER

Yazarın Tüm Yazıları >

Kuzey Kutbunda Bir Spor Salonu

A+A-
Şu Diyarbakır Ziya GÖKALP Spor Salonunun hali ne olacak bilemiyorum.Salona gidip oturarak maç izlemek insanlara adeta işkence.Zaten maçlara seyirci gelmiyor. Gelenlerde mecburiyetten ordalar. Ya çocuklarını izlemeye gelen veliler, yada arkadaşlarını izlemeye gelen birkaç genç kardeşlerimiz var. Birde emniyeti sağlamaya gelen polis arkadaşlar orda. 
 
İşkence dedim. Nedeni ise salon buz gibi.Ne eski ısınma sistemi çalışıyor nede sonradan eklenen klimalar. Çalışsalar bırakın salonu ısıtmak bir yana kendilerine bile faydası yok. Eğer arızalı iseler bir an önce o arızaların giderilmesi gerekir. Yok eğer çalıştırılmıyorsa bari o klimaları ihtiyacı olan bir yerlere versinler. Hiç olmazsa o salonda çürümesinler. İnanın salonda kiminle konuşuyorsam salonun soğukluğundan bahsedip bu yüzden çocukların hastalığından bahsediyorlar. 
Başka bir sıkıntı ise salonun skorbordu. Bir maçta 4-5 defa arıza veren bir skorbord.  Yıllardır arızalı ve bir türlü çözüm bulunamadı. Skorbordun arızasından dolayı kaç maç iptal edildi yada yarıda kaldı. Hele bu soğuk salonda çocuklar maç içinde zorla ısınıyorlar. Maç devam ederken datttt diye bir ses. Ya skorbord yada 24 saniye cihazı arıza verdi diye maç durdu. Zorla ısınmış olan çocuklar yine buz gibi oldular. Arıza ise ya cihaz kapatılıp açılarak giderilir yada masada tutulan kronometreler ile maç devam ettirilir. Masada oturan ve büyük özveri ile yapan hakem kardeşlerimiz kenarda oturan oyuncularımız üşüyüp titrerken maçı bir an önce bitmesini 4 gözle beklerler. 4 Gözle liglerin başlamasını bekleyenler 4 gözle ligin bitmesini beklerler. Ne kadar tuhaf değimli.
 
Birde elektrik sorunu var ki evlere şenlik. Malum Diyarbakır'daki elektrik sorununa bi türlü çözüm bulunamıyor. Maç içinde elektrik gitmesin diye herkes adeta dua ediyor. Çünkü başlarına gelecekleri biliyorlar. Elektrik kesiliyor. Dakikalar sonra biri gidip jeneratörü çalıştırıyor. Işıklandırma sisteminin çalışması ve tekrar oynanacak hale gelmesi dakika tutum tam 17 dakikayı buluyor. Çocuklar o soğuk salonda tekrar buz gibi oluyor. Doğru dürüst ısınmadan hemen maça başlanır. Sonrada çocuklar büyük sakatlık tehlikeleri ile karşılaşır. Kaçınında bu yüzden sakatlandığına bire bir şahidim. 
Gözümüzden sakındığımız çocuklarımızı sağlam gönderip hasta veya sakat gelmeleri hepimizi üzüyor. 
Burada antrenör arkadaşlardan bir ricam olacak. Tüm sporcularına kenarda otururken üstelerine eşofmanlarının giymelerini sağlasınlar. Masadaki hakem ve diğer görevli arkadaşlarımız ise montla kabanla otursunlar bence. Dışarıya güzel bir görüntü sağlayacağız diye sağlıklarından olmasınlar.
Bunlar benim tespit ettiğim sorunlar. Tespit edemediğim yada bana ulaşmayan diğer sorunlarda var eminim. 
 
Bu olumsuzluklar içinde yinede sporun devamı için emek veren tüm antrenör, sporcu, hakem, emniyet mensuplarına ve salona gelip maç izlemeye çalışan herkese büyük saygı duyuyor ve teşekkür ediyorum.     
 
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün yetkilileri lütfen salonun bu sorunlarını görün ve çok kısa bir zamanda çözün. Yada maçları oynatmayın. Çocuklarımız hastalanmasın. İnsanlarda spordan soğumasın.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT